Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Border War 6 24-27.04.2014


Recommended Posts

Heja,

Szóstki (Charlie 1) wbiły się w sobotę w nocy do HQ wroga, zrobiły śmietnik na tablicy oraz parę fotek.

Niestety commander spał więc nie mogli go zabić, porwać ani zgwałcić :icon_wink:

Mendi dzięki za ogarnięcie 3ego plutonu.

Myślę, że impreza mega udana - Charlie company ani razu nie dostała batów, choć raz było blisko. Większe spustoszenie siał tylko deszcz :icon_wink:

Za rok jedziemy na bank i będziemy działać intensywniej.

Edited by Swierzy
Link to post
Share on other sites
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To wychodzi na to, że TF było bardzo gościnne w tym roku, skoro samych Charlie wpuszczali do siebie minimum 3 razy :).

 

Prośba: Jeśli ktoś mógłby mi napisać na PW w dużym skrócie AAR Charlie w godzinach od 16:00 (piątek) do około 20:00 (sobota), to będę bardzo wdzięczny i na pewno nie zapomnę o tym w reportażu.

Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że miałem pewne obawy jak wyjdzie działanie całą kompanią i byłem przygotowany do działania tyko swoim plutonem. Tymaczasem wyszło znakomicie, sprawnie działająca kompania Charlie roznosiła wszystko w pył przy zaskakująco niskich stratach własnych, co było dowodem na efektywność operacyjną. Jak pisze Fresh, w zasadzie tylko podczas przebijania się do bazy w sobotę, kiedy kompania nam sie nieco rosypała poniesliśmy większe straty ale z drugiej strony przebieglismy po ich ataku tak, że stracili całkiem możliowści bojowe i zniweczylismy atak na bazę.

 

No i oczywiście warto wspomnieć o naszym nemesis czyli naszej kompanii Foxtrot :) z którą jak naliczyłem praliśmy się 3 razy...

 

Blackwater zapisuje impreze do bardzo udanych i z pewnością pojedziemy za rok. Organizacja tez poprawia się z roku na rok. Osobiście, dziękuję dowódcom C2 i C3 Pitowi i Mendiemu za sprawną współpracę.

Link to post
Share on other sites

Było wiele ciekawych momentów i będziemy wracach do nich przy wielu okazjach. W pamięci zapdnie na długo nocny "hasty ambush" w wykonaniu 7os C2 (Ósma Rangers oraz Kruk) + Cezary z kilkoma kolegami z dziesiątki i trzema osobnikami z innej kompanii na zmechanizowaną kolumnę wroga podążającą na naszą baze w piątek w nocy w sile dwa pojazdy z KM i ok 150 piechoty. Wtedy do piachu poszło >20 TFów, C2 odskoczyło bez strat. Kilka minut później, idąc za zapachem krwi, skubaliśmy tą samą grupę od innej strony silent killami aż w końcu trafiliśmy na osobników z nokto i dobra passa się skończyła. Łącznie do krainy wiecznych łowów odesłaliśmy ok 60 TFów. Nigdy nie zapomnę tego dylematu kiedy pod nosem w odległości nie większej niż 10m przechodził ten tłum wroga, a ja pytałem siebie "strzelać już?" :)

 

Przy innej okazji nasz kompan Jed stracił głos, bo w środku dnia, na nagłe wezwanie HQ, przeganialiśmy wroga spod naszej bazy jednym magiem i okrzykiem. A mogliśmy stać dalej w kolejce w kantynie po gulasz. - a zapewniam pycha żarcie było ;)

 

Oczywiście duża i unikalna sklala, w dodatku udanych działań w ramach naszej polskiej kompanii daje prawdziwą satysfakcję.

Jestem pełen pozytywnych wrażeń. Współpracowało się wyśmienicie.

Dzięki Fresh za możliwość dowodzenia C2 - to doświadczenie zapewne się przyda.

 

Pełny skład Charlie-2:

1/ 8R - Ósma Rangers (kujawsko-pomorskie)

2/ KRUK (kujawsko-pomorskie)

3/ Core Team (Warszawa)

4/ Latbat (Łotwa)

5/ W.R.U. (kujawsko-pomorskie)

6/ JMC (Runowo)

 

Ósma Rangers za rok też się wybiera.

 

Hooah!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

@Fresh

@Pit

@Tato

Loganowi nie udało się poskładać w całość nadesłanych przez nas AAR, jego reportaż to opis działań jego kilkuosobowej ekipy, oderwanej w zasadzie od działań naszej kompanii. Jako że nie był świadkiem naszych działań, poprosił mnie byśmy spróbowali to razem jakoś ogarnąć. Moje sprawozdanie jest w formie wypunktowanych godzin i opisów, podejrzewam że wasze są podobne. Pytanie jak to jakoś sensownie ogarnąć i kto miałby czas poza mną.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak. Z chęcią dokleję do artykułu AAR z poczynań Polaków po stronie Guerillas (również i Task Force, jeśli znaleźliby się chętni do jego sporządzenia), jak było to w początkowym planie. Mendi podesłał mi fajny, dość szczegółowy AAR (słyszałem, Fresh, że Ty również - przepraszam, gdzieś go zawieruszyłem...), jednak ze względu na jego formę (łączył cechy suchego AARu z opowiadaniem) nie miałem koncepcji na jego wykorzystanie w artykule, a nie czułem się kompetentny to czynienia w nim zmian.

 

Ideałem byłoby sporządzenie opowiadania na podstawie przeżyć dowódców wśród Polaków. To może jednak zabrać dużo czasu (a i luki w pamięci po półtora miesiąca od imprezy mogą się już pojawiać). W drugiej kolejności fajnie więc, gdyby pojawił się suchy AAR z działań, za to bardzo szczegółowy (kiedy próbowałem przerobić na AAR nadesłany mi tekst Mendiego, skończyłem zaledwie z paroma krótkimi punktami, co tym bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie powinienem go ruszać).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Suchy raport wydawał mi się zbyt nudny, a pełnego opowiadania tez nie było sensu robić, bez szerszej perspektywy.

Idealnie było by to napisać z punktu widzenia dowódcy - chciał czy nie chciał, był z nami zawsze i z grubsza wiedział co robią plutony. Pasuje wrzucić szkielet godzinowy, tak jak były interwały działania-odpoczynki ustawione i przy kolejnych pozycjach wpisać co robiła cała kompania oraz zadania i przebieg działań poszczególnych plutonów. Na koniec podsumowanie zysków i strat oraz ogólnie jak nam się w tym roku podobało.

Do zrobienia?

 

Co do języka, myślę że nie ma się co bawić w komunikaty rodem z Call of Dupy, byliśmy bojownikami, partyzantami i zlepkiem wszystkiego co utrzyma karabin za odpowiedni koniec, więc może a nawet powinno być to napisane prosto i z jajem, a zwroty typu "rozleźliśmy się jak muchy po kupie" powinny być może nie co co 2 linijki, ale tak co 5 przynajmniej :icon_biggrin: W końcu było wesoło, piszemy to dla siebie głównie, a moja Pani od polskiego chyba tego czytać nie będzie. Choć kilku purytanów czystości języka na forum zawsze się znajdzie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...