Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[M4 PJ] Brak spasowania upper do lower po wymianie szkieletu


Recommended Posts

Witam.

 

Posiadam M4A2 od PJ. Po jakiś dwóch latach pękł mi szkielet gearboxa, który natychmiast zamieniłem na szkielet od JG (to bez znaczenia, ale wyjęty z HK416 JG). Ku mojemu zdziwieniu, po złożeniu, górne i dolne body nie są zgodne. W przednim miejscu na pin są różnice, które uniemożliwiają jego włożenie a co za tym idzie złożenie repliki w całość. Jestem zdesperowany, gdyż próbowałem już wszystkiego. Proszę o pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Gearboxy identyczne, nie pasuje mi pin przedni. Tylni nie ma w sumie dużo do gadania bo jest jedynie do montażu gearboxa. Mały środkowy również ok, wchodzi i siedzi pięknie.

 

Przedni pin nie chce wejść gdyż body jest jakby minimalnie "za mało wsunięte" - ciężko nazwać problem. Po prostu otwory nie pokrywają się idealnie co uniemożliwia włożenie pinu = złożenie repliki do kupy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Złóż replikę na zasadzie - poluzuj śrubę w prowadnicy kolby, wyjmij rączkę silnika, wybij tylni pin - gearbox ma latać w body. Jak uda ci się zsunąć body i założyć przedni pin wtedy przykręć resztę części.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Pozwolę sobie odkopać- mam podobny problem- cm.005 po wymianie szkieletu na chyba JG za nic nie chce się zakmnąć. Po prostu nie. Mam wrażenie jakby gearbox był za długi albo coś uniemożliwiało jego prawidłowe ułożenie. Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

Link to post
Share on other sites

Bez hopka i na luźnej śrubie prowadnicy kolby jest to możliwe ale i tak trzeba trochę siły użyć aby zacisnąć połówki w okolicy przedniego pina. Z hopem jest to niemożliwe.

 

Co w tej sytuacji zrobić? Że ma być po kosztach chyba dodawać nie muszę? :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...