Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Żywotność tanich replik


Recommended Posts

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a faktycznie te baterie z chinczykow bardzo dlugo trzymaja

 

To w takim razie mój chińczyk (M4a1 BOYI) jest wyjątkowo żarłoczny. Na trzygodzinne strzelanki muszę brać 2 baterie. Jedną w tym czymś co montuje się na szynę RIS (600mAh) i drugą w chłodnicy. I ledwie starczy na strzelankę.

 

 

padła jako ostatnia. Wszystkie "markowe" AEGi zdechły wcześniej

 

Westie! Ty pewnie się oszczędzałeś! :lol:

Link to post
Share on other sites

*model: MP5A4

*firma: CYMA

*przebieg: (z second handu) ja wywaliłem z niego jak na razie 1000 kulek

*kulki: 0,12 (szit z zestawu) i 0,2 (bezszwowe z allegro)

*cena: 80 PLN + transport

 

*obserwacje: Naprawde ślicznie wygląda, ale...

 

- Zasięg: i prawde powiedziawszy, to jest główna wada. Niesie na 20 -22m, a tak, żeby poczuć, to max 15. Mógłbym na strzelance napier***** z tego do ludzi i dopiero jakby zobaczyli, jak dostają, to by poczuli :lol:

 

- Dwa magi: Hi - takie śliczne plastikowe pseudo naboje z niego wystają :luzik: . Wady: trzeba go od czasu do czasu "podkręcać", a jak Ci się kończą kulki, to nawet jak kilka zostaje, to nie podaje ich.

Low - czasami, nie wiedzieć czemu, nie chce strzelać na singlu. Czasami strzela, więc nie wiem o co chodzi.

 

- hop-up jest regulowany i to dość płynnie. jedyny z nim problem jest taki, że tylko przy ustawieniu pośrednim replika ma najlepsze osiągi jak dacie na min lub max, to z kulkami w locie dzieją się dziwne rzeczy

 

- celność: a celowanie, to droga przez mękę. Jak się obeznasz z bronią, to kulka poleci tam gdzie chcesz, zeby poleciała. Jak nie, to wali w losowo wybranym przez siebie kierunku. Z odległości 5-6m trafia w czarne na tarczy wydrukowanej na kartce A4, ale lubi zaskakiwać, więc trafia czasem i poza tarcze :lol: Nawet kolimator nie pomaga. No może tyle, że wiem jakie kulka miała odchylenie.

 

- dodatkowo dostałem tłumik, ale tłumik służy raczej do tłumienia kulki przed wyleceniem z lufy niż do czegokolwiek innego.

 

*wnioski: replika... to dobra nazwa, bo o prawdziwych AEG powiedziałbym broń. Jak chodziłem ostatnio postrzelać do parku, to dzieciaki się śliniły, bo faktycznie wygląda fajnie. Dobry tylko jeśli reszta ekipy wyekwipowana jest w podobny sprzęt. komuś, kto ma CA lub TM bym nie wyskoczył, bo zanim ja znajdę się na tyle blisko, żeby trafić on 10 razy mnie zdejmie :strach: . Pozostaje oszczędzać na pożądnego gnata i mieć nadzieje, że dożyjemy :luzik:

 

[ Dodano: 26 Sty 2006 11:28 ]

Upgrade: włąsnie zje*** się selektor semi/auto. Jak rozebrałem, to dostałem czymś w oko :F

Link to post
Share on other sites

co kropelka sklei sklei ... :D zobaczymy czy żadna siła

 

Choć niewątpliwie zaletą replik tego typu jest to, że można je próbować naprawiać i przywracać do działania terapią wstrząsową. Jeśli w MP5 firmy CYMA low cup nie chce strzelać w trybie semi, to trzeba załadować magazynek jeszcze raz i całością mocno potrząsnąć :lol:

Link to post
Share on other sites

Dobry patent blacksun86. Sprzedaj to Marui. Napewno skorzystają :lol:. Ja też miałem problem z semi. Zazdroszczę temu sig 552. Mi właśnie potrzeba strzałów na semi a nie auto. W M4 sytuacja odwrotna. Zwalił się przełącznik trybu ognia i strzelał tylko na auto. Ale naprawiłem. Do tych tanich replik trzeba podchodzić z takim przekonaniem: "i tak już bardziej nie popsuje, więc trzeba spróbować naprawić..." Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

Link to post
Share on other sites
Dobry patent blacksun86. Sprzedaj to Marui. Napewno skorzystają :lol:. Ja też miałem problem z semi. Zazdroszczę temu sig 552. Mi właśnie potrzeba strzałów na semi a nie auto.

 

To wyjmij plytke selektora i po sprawie, wtedy nie bedzie mialo jak przytrzymac i silnik po naciagniecu sprezyny nic nie zrobi az do nastepnego pociagniecia spustu ;-). Ja jutro rozkrecam ten plastikowy GB i wsadzam w niego czesci pozostale po moim WELLu R6 (prowadnica sprezyny, glowica tloka i sprezyna). Wrazeniami i zywotnoscia sie podziele ;-)..

Link to post
Share on other sites

jak wyjmę gearboxa i odpalę to wali na auto a jak "w rękach przesunę ten wypierdek od przerywacza to też auto 8O. A po złożeniu to selektor muszę przestawię pomiędzy semi a auto(M4). I tak nie działa bo jak się namęczę i ustawię wreszcie to semi na sucho bez ammo to jak włoż kulki to i tak jest auto :lol:.; To ja mam jakiś pokręcony gearbox! Jak to naprawić :?:

Link to post
Share on other sites

Chole*a wie :!:. Niby wszystko działa płynnie. Jakoś sobię poradzę. Poczekam aż mi się calu gearbox rozchrzani i albo kupię nowy za 40 zl albo chociażby R6 z wella z metalem.

Co do mojego postu opisującego owe M4 dodam, żę po około 20 rozbiórkach guna i innych czynnościach (otwieranie okien, kłódki do piwnicy itp.) połamał się śróbokręt dołączony do zestawu. Chylę czoła BOYI. Mało który wkrętak znanych firm narzędziowych by tyle wytrzymał :lol:.

Link to post
Share on other sites

Model: MP5A5

Firma: CYMA

kulki: Bezszwowe z airsoftguns.pl

Sklep: www.airsoftguns.pl

Wytrzymał:NIe wytrzymał

Przebieg: 20000 kulek

Stan: BDB

 

Kupielm go w październiku w Styczniu sie popsół:)Siadla zebatka:) i odlamala sie czesc od tłoka:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...