Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią lub ładowarką


Recommended Posts

Witam, nie wiem czy w dobry temacie piszę, ale nie wiedziałem gdzie go umieścić. A więc mam następujący problem.

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyc, że jestem początkujący i wybrałem się do sklepu stacjonarnego Militaria by poprosic o zestaw akumulator + ładowarka.

 

Sprzedawca sprzedał mi taki zestaw - akumulator i ładowarka

 

Problem polega na tym, że ładowarka jest 4 pinowa, a akumulator 3 pinowy. Na prosty rozum coś tu nie halo ( oczywiscie mogę wpiąc zostawiajac jeden wolny pin), ale niestety tak jak wspomniałem nie znam się na tym i chciałem się zapytać Was jako, że są tu na pewno osoby dłużej w tym siedzące.

 

+ czy to ok jeżeli ładowarka ma napięcie 11,1 v, a bateria 7,4 v ?

 

Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi

 

Pozdrawiam serdecznie!

Edited by isenseven
Link to post
Share on other sites

Gość opylił Ci złą ładowarkę. Wróć do sklepu i oddaj ten szajs, tak szajs, bo za nieco ponad 100pln można dostać bardzo dobre ładowarki obsługujące wszystkie airsoftowe baterie (iMax B6). Nigdy więcej nie kupuj szpeju w militaria.pl, nie mają pojęcia o tym sporcie...

Edit. A i akumulator też oddaj, bo kosztuje tyle co 3 takie w normalnym sklepie...

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dzisiaj przyszła do mnie ta sama ładowarka. Na każdej baterii ( 6 baterii NiMH) pokazywało connection break. Pisałem już o zwrot do sprzedawcy, gdy nagle wpadłem na pomysł żeby użyć swoich kabli, znaczy na krótko. Wziąłem kabel, obrałem końcówki żeby były czyste druciki miedziane, podłączyłem plus do plus, minus do minus i działa wszystko normalnie. Tylko mam pytanie, chyba troszkę off topic. Czy normalne że ładowarka pokazuje mi przy rozładowywaniu napięcie 5.18 np w tym momencie, i dalej rozładowuje ( ustawienie 1.0 A i AUTO), a bateria to 8.4 1100. Z tego co wiem to napięcie na cele nie powinno według ładowarki spaść poniżej 1.0V

Link to post
Share on other sites

Moja ładowarka również pokazuje za niskie napięcie podczas ładowania. Wydaje mi się, ze tak powinno być, bo wyświetlane jest napięcie chwilowe dla akumulatora. To są tylko przypuszczenie, moja wiedza jest mała, więc głowy nie dam, ale ja tak ładuję już długi czas i nic sie nie dzieje złego z akumulatorkami.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ładowarka Accucell 6, bateria li-po 1800mAh, 7.4V, 25-50 C rozładowania. Po 3-5 sekundach od rozpoczęcia rozładowywania jej 0,8 A zaczęła puchnąć. Wina ładowarki czy defekt baterii?

 

Natychmiast ją odłączyłem, spuchła na jakieś 2-3 mm. W jaki sposób da się sprawdzić czy coś z niej jeszcze będzie?

Link to post
Share on other sites

Czyli pewnie pakiet napuchł "bo tak". Ten typ tak czasem ma, natomiast ładowarka sama chyba się nie uszkodziła :icon_idea: Osobiście używam napuchniętego jakiś czas temu lipola i nic nienormalnego się nie dzieje. Spuchł trochę od nadmiernego rozładowania, po naładowaniu wrócił do normy, a za jakiś czas znowu trochę napuchł, tym razem już bez żadnej przyczyny. Poza początkowymi problemami z upchaniem go na miejsce, działa jak najbardziej poprawnie.

 

Na Twoim miejscu odczekałbym trochę, może sam wróci do normalnego kształtu, a potem naładowałbym go z balansowaniem małym prądem i dopiero potem rozładował - również zmniejsząc uprzednio prąd. No i oczywiście robiąc wszystko w kontrolowanym środowisku, tak żeby ewentualny (choć raczej mało prawdopodobny) zapłon nie spowodował pożaru.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Gość sprzedał ci dobrą ładowarkę. Poza tym nie polecam używać napuchniętych li-pol-i. Myślicie o skutkach wybuchu takiego pakietu? Natychmiastowy zapłon ? Wybuch w rękach ?

 

Ps

Przy okazji macie ale przeciw Li-polkom a zalete dla NiMH, są mniej wrażliwe :-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...