Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolekcja mojego taty


Recommended Posts

Chciałem pokazać wam fotki kolekcji mojego taty. Większość to repliki asg ale jest też zdeaktywowana broń ostra, repliki ekspozycyjne itd.

Wszystko zaczęło się około 2007r. czyli mniej więcej równocześnie z moją zabawą w ASG. Tata, od zawsze zainteresowany tematyką II WŚ rozpoczął poszukiwania replik broni z tej epoki. Arsenał liczy obecnie dwadzieścia parę sztuk i stale się powiększa...

 

 

 

961878.jpg

Całość

 

310291.jpg

Broń niemiecka

 

491692.jpg

Broń radziecka

 

471479.jpg

Broń amerykańska/brytyjska

 

Link do pokazywarki (nieco wyższa rozdziałka):

http://pokazywarka.pl/exyr3m/

Link to post
Share on other sites

Kilka jest naprawdę ładnych to trzeba przyznać, ale ten AK z cymy (najprawdopodobniej) psuje efekt. Chętnie bym się dowiedział, które z prezentowanych zabawek są replikami asg, a które pokazowymi i ceny jeśli łaskaw bo chętnie bym takiego Mośka nabył. Jeśli się mamy czepiać tak dokładnie co była bronią 2go wojenną to m14 do nich chyba też nie należy (co nie zmienia faktu, że są projektami powojennymi odpowiednio AK-'46 i m14-'54) aczkolwiek mogę się mylić, w takim wypadku proszę o poprawę mojej nie wiedzy :P .

Edited by Hanzoo
Link to post
Share on other sites

myślę, że im tego nie musicie pisać, geniusze...

Lesio, wybacz ale jeśli chwalę się kolekcją replik broni z II W.Św., to nie wrzucam do tego "Kałasza" (to tylko w "Pancernych" bigał z nim Janek i Gustlik), ani M14, ani Colta, a wreszcie CZ.

 

Nota bene, kolekcja na prawdę piękna, gratuluję. :maniak_OK:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Lesio, wybacz ale jeśli chwalę się kolekcją replik broni z II W.Św., to nie wrzucam do tego "Kałasza" (to tylko w "Pancernych" bigał z nim Janek i Gustlik), ani M14, ani Colta, a wreszcie CZ.

 

Nota bene, kolekcja na prawdę piękna, gratuluję. :maniak_OK:

Nad tym coltem się zastanów.

Kolekcja zacna, kolega nie pisał że wszystkie są 2 wojenne więc czemu by nie obfocić wszystkiego? :D

Link to post
Share on other sites

Moja wzmianka na temat tego co jest z okresu drugo wojennego a co nie była tylko odpowiedzią na post wyżej, nie chodziło mi o to by się czepiać tylko wspomnieć, że jeżeli mamy być dokładni to nie tylko AK a także M14 (CZ nie zauważyłem a colta nie podejrzewałem dopiero jak się przyjrzałem zauważyłem, że okładziny są "ergonomiczne").Kolekcja naprawdę zacna, do poprzedniego pytania dokładam drugie czy replik tych aktywnie używasz do strzelania się czy są to tylko zamienniki obrazów na ścianach?

Link to post
Share on other sites

Racja, M14 i AK znalazły się niejako siłą rozpędu na fotach... ale nie pisałem, że wszystko jest z II WŚ. W porównaniu do mojej broni strzelankowej to sprzęt typowo historyczny.

 

Gdzie to wszystko ojciec trzyma?

 

Póki co kolekcja jest bardziej magazynowana (tzn. w pudłach) niż eksponowana - próbuję przekonać ojca do jakiejś sensownej gabloty... ale to będzie wymagało konkretnego remontu w domu:)

 

Chętnie bym się dowiedział, które z prezentowanych zabawek są replikami asg, a które pokazowymi i ceny jeśli łaskaw bo chętnie bym takiego Mośka nabył.

 

Mosiny to akurat zdekowane autentyki. Co do ceny to powiem tyle, że nie jest łatwo znaleźć dobry egzemplarz w cenie nie przyprawiającej o zgagę;)

 

Repliki ASG:

PPSh-41(Hexagon)

Mauser kar98k (chyba BOYI)

Mp44 (GFC)

Mp40 (AGM)

AK47 (CYMA ale w drewnie:)

Sten (GFC)

Ponadto prawie wszystkie pistolety

 

czy replik tych aktywnie używasz do strzelania się czy są to tylko zamienniki obrazów na ścianach?

Początkowo używałem kilka razy Mp40 na strzelankach i ostrzyłem sobie ząbki na PPSh ale potem stwierdziłem (wraz ze stanowczą sugestią właściciela kolekcji) , że jednak szkoda zużywać te cacka w codziennym znoju. W mojej okolicy nikt nikt nie angażuje się w airsoftowe rekonstrukcje historyczne, a ergonomicznie taki mp znacznie przegrywa ze zwykłą emką.

Link to post
Share on other sites
(...) W mojej okolicy nikt nikt nie angażuje się w airsoftowe rekonstrukcje historyczne, a ergonomicznie taki mp znacznie przegrywa ze zwykłą emką.

Kolego jesteś w błędzie, jeśli chodzi o imprezy stylizacyjne, to region łódzki chyba jest w czołówce organizacji takich zlotów i to cyklicznych, corocznych. Choćby Ardeny (Pałczew), Omaha, Bitwa nad Bzurą (Karolew), Bastogne (Piekary) i wiele innych, wystarczy odpowiednio się umundurować, oporządzić i... hajda na Niemca/Aliantów... :maniak_OK:

Link to post
Share on other sites

Kolego jesteś w błędzie, jeśli chodzi o imprezy stylizacyjne, to region łódzki chyba jest w czołówce organizacji takich zlotów

 

Użyłem skrótu myślowego bo kolekcja spoczywa w Radomiu:) Ale skoro w łódzkim rekonstrukcja działa tak prężnie to kto wie, może i ojca w to wciągnę:)

Link to post
Share on other sites

Użyłem skrótu myślowego bo kolekcja spoczywa w Radomiu:) Ale skoro w łódzkim rekonstrukcja działa tak prężnie to kto wie, może i ojca w to wciągnę :icon_smile:

 

Nie chcę wkładać kija w mrowisko, bo to nie ten temat ale imprezy pod Łodzią, o których wspominał Powała nie mają wiele wspólnego z ASH ( Ardeny, Omaha ) dlatego nie nakręcaj się tak na lokalne środowisko. Na Twoim miejscu spojrzał bym bardziej perspektywicznie. Łódź - centrum Polski - masz blisko i do Gdyni, i do Poznania, i wreszcie na Śląsk. Śledź temat kalendarza imprez WWII to nie będziesz miał kłopotu wybrać się tam gdzie tego nie pożałujesz.

Link to post
Share on other sites

Śledź temat kalendarza imprez WWII to nie będziesz miał kłopotu wybrać się tam gdzie tego nie pożałujesz.

Dzięki za sugestie.

 

Mauser C96 to bym raczej podciągnął pod broń niemiecką :icon_wink:

 

Oczywiście macie rację. Zmyliło nas bolszewickie "zamiłowanie" do tej broni...

Link to post
Share on other sites

Nie chcę wkładać kija w mrowisko, bo to nie ten temat ale imprezy pod Łodzią, o których wspominał Powała nie mają wiele wspólnego z ASH ( Ardeny, Omaha ) dlatego nie nakręcaj się tak na lokalne środowisko. (...)

To nie wkładaj. Nie pasuje, nikt Cię nie zmusza ani szczególnie nie zaprasza. Zorganizuj lepiej biorąc pod uwagę, że np Ardeny to impreza gromadząca 600-700 osób z całej Polski. Obowiązek stylizacji jest wprowadzany stopniowo i uważam to za słuszne, żeby tak liczne grono uczestników mogło etapami przygotować się do coraz wymagań stylizacyjnych.

 

Jaqs, nie zniechęcaj się do środowiska łódzkiego. Zapraszam Cię do zerknięcia tutaj.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...