Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SUREFIRE x300 i jego kopie


Recommended Posts

Pozwolę sobie zająć stanowisko w tym temacie. Myślę, że punkt ciężkości leży tak naprawdę w zadaniach, jakie pokładasz w oświetleniu. Nie mam co prawda latarki Surefire, jednak mam kopię tej latarki na Glocku 17 od WE. Jeśli chodzi o airsoft - sprawuje się znakomicie, widać to zresztą na moich filmach. Latarki do replik broni bocznej ASG są podobnie wykonane, podobnie - z kilkoma wyjątkami - zasilane i bardzo zbliżone względem jakości strumienia światła - mam 5 replik broni bocznej, 4 z nich mają latarki. Wybór polega moim zdaniem na dopasowaniu latarki pod względem wyglądu, ewentualnie dopasowania repliki z latarką do określonego modelu kabury.

 

Poniżej linki do kopii Surefire X300 na polskim rynku:

http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/Latarka-pistoletowa-X300-BK/356

http://www.airsoftarmory.pl/pl/p/Latarka-pistoletowa-X300-TAN/357

http://deltashop.pl/pl/latarki-taktyczne/1305-aabb-x300-tactical-light.html

 

Osobiście polecam Deltashop. ale o tym pisałem w odpowiednim temacie. Moim zdaniem zasięg i strumień światła jest bardzo dobry, jeżeli zatem kupno latarki nie jest dla Ciebie kwestią otoczenia się markowymi produktami, to polecam asortyment podany w trzecim punkcie (choć to dokładnie to samo co dwa pierwsze).

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zająć stanowisko w tym temacie. Myślę, że punkt ciężkości leży tak naprawdę w zadaniach, jakie pokładasz w oświetleniu. Nie mam co prawda latarki Surefire, jednak mam kopię tej latarki na Glocku 17 od WE. Jeśli chodzi o airsoft - sprawuje się znakomicie, widać to zresztą na moich filmach. Latarki do replik broni bocznej ASG są podobnie wykonane, podobnie - z kilkoma wyjątkami - zasilane i bardzo zbliżone względem jakości strumienia światła - mam 5 replik broni bocznej, 4 z nich mają latarki. Wybór polega moim zdaniem na dopasowaniu latarki pod względem wyglądu, ewentualnie dopasowania repliki z latarką do określonego modelu kabury.

 

Poniżej linki do kopii Surefire X300 na polskim rynku:

http://www.airsoftar...owa-X300-BK/356

http://www.airsoftar...wa-X300-TAN/357

http://deltashop.pl/...ical-light.html

 

Osobiście polecam Deltashop. ale o tym pisałem w odpowiednim temacie. Moim zdaniem zasięg i strumień światła jest bardzo dobry, jeżeli zatem kupno latarki nie jest dla Ciebie kwestią otoczenia się markowymi produktami, to polecam asortyment podany w trzecim punkcie (choć to dokładnie to samo co dwa pierwsze).

 

Podlikowane przez Ciebie latarki to kopie AABB - taką najpewniej bym kupił, jednak w HK, nie w PL - zawsze to około 50-80 zł zaoszczędzone na 'coś'. Jakoś szczególnie bardzo na logo mi nie zależy, po prostu myślałem, że taka surefire, kosztująca w stanach dwa razy więcej, da naprawdę lepsze światło.

Link to post
Share on other sites

Chińskie latarki kuszą lumenami, ale nijak ma to się do oryginałów. W chińczykach już po kilku minutach działania mamy spore straty i np.: z deklarowanych 250 lumenów robi się 200, a po pół godzinie świecenia, mamy ok. 2/3 wartości początkowej . Oryginały - wiadomo, jeżeli mamy deklarowane mniej bo np.: 200, to możemy być pewni, że ta wartość będzie praktycznie stała, są po prostu ekonomiczniejsze. W pewnym punkcie wykres się przecina i oryginał przewyższa kopie, mimo mniejszej mocy. Warto brać oryginał - efektywny, wytrzymały, ekonomiczny i przede wszystkim efektowny ;p.

Edited by ST1TCH
Link to post
Share on other sites

Surefire mam, model Fury i mimo opinii, że bee, chińskie lepsze, po co tyle kasy wydawać, był to doskonały zakup. Jak masz kase, bierz śmiało, jak nie, coś tańszego, lub zawsze można sobie odłożyć. Jednak jeśli miało to być tylko do airsoftu, wziąłbym coś innego (czyt. o wiele tańszego), bo po prostu potencjał latarki nie będzie w pełni wykorzystany.

Link to post
Share on other sites

Chińskie latarki kuszą lumenami, ale nijak ma to się do oryginałów. W chińczykach już po kilku minutach działania mamy spore straty i np.: z deklarowanych 250 lumenów robi się 200, a po pół godzinie świecenia, mamy ok. 2/3 wartości początkowej . Oryginały - wiadomo, jeżeli mamy deklarowane mniej bo np.: 200, to możemy być pewni, że ta wartość będzie praktycznie stała, są po prostu ekonomiczniejsze. W pewnym punkcie wykres się przecina i oryginał przewyższa kopie, mimo mniejszej mocy. Warto brać oryginał - efektywny, wytrzymały, ekonomiczny i przede wszystkim efektowny ;p.

Piszesz zawile i pokrętnie, ale chodzi ci o stabilizację napięcia?

Stabilizacja napięcia jest albo jej nie ma, co powinno zostać podane przez producenta. A nie, że domyślnie oryginały mają, a chińcyki nie mają.

Nawiasem mówiąc, stabilizacja napięcia w latarce nie zawsze jest zaletą - co prawda latarka przez cały czas świeci równie mocno, ale krócej.

Latarki bez stabilizacji świecą na trybie 100% dłużej, choć coraz słabszym światłem.

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites
Latarki bez stabilizacji świecą na trybie 100% dłużej, choć coraz słabszym światłem.

100% mamy przez krótki okres czasu, bo napięcie spada, nie jest stabilizowane i światło jest coraz bledsze. A ze stabilizacją mamy te 100% przez cały, choć krótszy czas działania latarki - tak, o to mi chodziło.

Ale faktycznie, kupno latarki o równowartości klamki, tylko do użytku airsoft'owego, mija się z celem. Oczywiście decyzja leży w gestii kupującego.

Link to post
Share on other sites

Wszytko jest fajnie tylko nie bierzecie pod uwagę kliku czynników

  • Chińskie latarki potrafią mieć nawet po 2000 lumenów nawet jeśli będą mieć w najgorszym razie przy 50% sprawności macie nadal 1000 vs 300 sunfire.
  • Chińska latarka nadal kosztuje 1/5 tego co sunfire x300.
  • Prawdziwych scenariuszy nocnych w roku jest jak na lekarstwo i można je wymienić ma jednej ręce.
  • W warunkach taktycznych lepsze będzie chwilowe mocne światło (Dla oślepienia celu) niż 300 lumenów.
  • Rozwój diod ledowych jest tak szybki, że twoja markowa latarka się szybko zestarzeje ...

Edited by sirdagor
Link to post
Share on other sites

Pisząc o tych 2000, chyba nawet nie masz pojęcia co potrafi zrobić z oczami tak intensywne światło, choć mam nadzieję, że to była ironia. Jeżeli już tak bardzo chcesz oślepiać cel, to o wiele mniejsza moc w parze z trybem strobo spokojnie wystarczy. Nikt nie pisał też o używaniu jej tylko w scenariuszach nocnych, X300/TLR itp, są na tyle zgrabne, że można ich używać wszędzie.

twoja markowa latarka się szybko zestarzeje
Twoja chińska także... Po co płacić kilka razy?
Link to post
Share on other sites

Niestety to bzdura. Osobiście miałem streamlight m3x, byłem z niej niesamowicie zadowolony, ale kosztuje tyle co chińska replika.

Firmowe latarki biją na głowę chińszczyznę wykonaniem, użytymi materiałami, dostępnymi akcesoriami i niezawodnością. Więc lepiej przeżywają upadki, wstrząsy, zanurzenia w wodzie, da się do nich dokupić nowoczesne diody i można na nich polegać. Jeśli szukasz czegoś co nie zepsuje się samo z siebie to bierz latarkę markową.

Oczywistością jest że jeśli ktoś bierze udział w grach nocnych kilka razy rocznie i nie zdaje sobie sprawy że latarka może się przydać w dzień wybierze chińszczyznę.

Link to post
Share on other sites

latarka może się przydać w dzień wybierze chińszczyznę.

Ale tylko w cekube

 

A co do tych tysięcy lumenów to faktycznie masakra. Jak człowiek się zaopatrzy w latarkę na diodzie XM-L to wyrasta z lumenowego wyścigu zbrojeń, bo poświecenie taką latarką po okolicy mocno odzwyczaja wzrok od ciemności, a błyśnięcie na ścianę z kilku metrów to już w ogóle oślepia.

I wtedy odechciewa się coraz mocniejszych latarek

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z wymiarami tego światełka ale gdyby były w miarę standard to i diodkę z podłożem można pamieniać jak i sterownik...i chyba dalej byłoby taniej niż ori, bo to chyba z 200$ minimum....

 

no to brzmi ciekawie.

 

Surefire x300 w sumie idzie dostać w naprawdę dobrym stanie za około 5 stówek, ale chyba najpierw spróbuję chińszczyzny - w nocy strzelam się raz, dwa razy w miesiącu maksymalnie.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 9 months later...

Witam panowie co powiecie na coś takiego mam latarkę x300 emersona i wszystko jest ok ale od jakiegoś czasu zaczęła słabiej świecić.Co może być przyczyną?Baterie raczej ok,Latarka chodzi na padniętych bateriach cr123,gdzie na innej latarce już nie dzierżą znaczy że pobiera mało prądu.Świecić świeci ale jak latarka z odpustu:)wymiana głowicy pomoże czy to problem z elektroniką?pozdrawiam

Edited by Scattergun
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...