Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK [E&L]


Recommended Posts

macie jakiś patent na wyjęcie szczerbiny bez uszkadzania repliki?

 

 

Brutalna siła i agresja.

 

Postaw kałacha na stabilnym stole, mocno go zaprzyj, żeby się nie ruszał, a następnie wcisnąć szczerbinkę do środka śrubokrętem płaskim. Ale ostrożnie, bo łatwo się poharatać przy tym.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Cześć,
Nie wiem czy był już taki problem, ale trochę nie mam czasu na czytanie postów od 2013 roku, więc...

Ja mam taki problem z moim świeżo zakupionym E&L'em (ELS-74 MN): ani magazynek z zestawu, ani kupione dodatkowe magazynki E&L'a nie chcą się zapiąć :(

W jednym magazynku podpiłowałem tylny ząb i delikatnie przedni i wtedy na siłę się wpina, ale nie podaje kulek.

Ktoś miał taki problem? Wiecie jak go rozwiązać?

 

Magazynki Cymy, albo jakieś noname'y wchodzą, Cyma nawet podaje, ale nie było na razie możliwości więcej postrzelać i przetestować więcej możliwości więc wiem na razie tylko tyle. Replikę odebrałem wczoraj, dziś u Kolegi trochę poprzymierzaliśmy te magi ale, tak jak wspomniałem, na więcej nie było możliwości.

Sorry jeżeli powielam temat i ewentualnie poproszę o odesłanie do odpowiedniego posta.

Link to post
Share on other sites

To że wiele magazynków nie pasuje do E&L to nic nowego. Ja wszystkie magazynki od CYMY trochę podpiłowałem na przednim zaczepie. Z tego co pamiętam to bez przeróbek pasowały E&L, LCT i MAG.

Dziwne jest to że nie pasuje dołączony magazynek E&L. Może coś jest krzywe lub źle złożone. Trzeba pamiętać że to dalej chińczyk, trochę lepszy, ale chińczyk. Może jakiś felerny egzemplarz. Ja jakbym miał taki problem z repliką świeżo wyjęta z pudełka to bym zwracał.

Link to post
Share on other sites

A no widzisz, pasują magi Cymy bez większych kombinacji i te co nam wpadły w łapy (to mój pierwszy kałaszek, wcześniej biegałem z emkami  więc innych magów nie mam oprócz tych od E&L'a).

Nawet wyjąłem ten dystanser, ale nadal była lipka :(

Swoją drogą zastanawiam się jak na serwisie schronowali replikę? Być może użyli "dyżurnego" maga Cymy, albo włożyli kilka kulek do komory HU...

Jedyne co może dać efekt to spiłowanie wcięcia pod przednim zębem. Zmierzyliśmy suwmiarką maga Cymy i tego od E&L'a i cyma jest tam węższa o około 0,7mm. Pytanie tylko czy to coś da, bo i tak może nie podawać kulek... Na razie tego nie robiłem. Dziś po robocie jadę do sklepu i mam nadzieję, że się jakoś dogadamy.

Dzięki za odpowiedź :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Chciałbym zrecenzować swojego ELAK710 po półtora roku posiadania. Na 3 strzelance tłok pożegnał się z żywotem. Replika ogólnie strzela średnio. Wczoraj stwierdziłem ze wymienię gumkę no i byłem lekko zaskoczony tym co zobaczyłem. Wszystko w środku pływało w oleju. okno w lufie pod gumkę hop up jest wyszarpane a nie wycięte :D. Jestem ciekaw co wyjdzie po zmianie lufy gumki i wyczyszczeniu elementów które nie powinny być w oleju.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
W dniu 23.01.2019 o 20:47, jarekfn napisał:

 

Miej na uwadze że te repliki kupuje się głównie jako świetną baze pod tuning. 

Święte słowa ;-)

Zmiana tłoka na shs , wstawienie dobrej sprężyny  130/140  przy dobrym spodkładkowaniu 

I witamy 500+fps na pokładzie ^_^ 

Znacie jakieś fajne wygodne chwyty pistoletowe które pasują bez przeróbek >?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Cześć

Czy wie ktoś z jakiej firmy komora hopup i dysza dobrze współpracują z AK gen 2 od E&L? Planuje wymienić te elementy, aby doszczelnić układ, ale słyszałem, że po wymianie dyszy przy tuningu replika zaczęła szwankować - chciałbym tego uniknąć.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
W dniu 14.07.2019 o 18:45, 379ptp4ms napisał:

Cześć

Czy wie ktoś z jakiej firmy komora hopup i dysza dobrze współpracują z AK gen 2 od E&L? Planuje wymienić te elementy, aby doszczelnić układ, ale słyszałem, że po wymianie dyszy przy tuningu replika zaczęła szwankować - chciałbym tego uniknąć.

Pozdrawiam

Mi jedynie podeszły dwie komory ProWin oraz Ultimate, zostałęm przy Ultimate, dysza Ultimate 19,6 mm, gumka Maple Leaf wraz z dystanserem Omega.

Link to post
Share on other sites

Wzorową szczelność ( brak podskoku papierka przy strzale z kulką, utrzymywanie się ciśnienia przez ok 30sek po strzale z zatkaną palcem lufą , wahania fps rzędu +-2fps) można uzyskać po paru modyfikacjach (gumka i dysza shs, dociśnięcie komory sprężyną do GB) na stockowej komorze. Nieszczelności bardziej szukałbym w braku osi albo układzie pneumatycznym w GB.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
W dniu 18.07.2019 o 18:08, Trex15 napisał:

Wzorową szczelność ( brak podskoku papierka przy strzale z kulką, utrzymywanie się ciśnienia przez ok 30sek po strzale z zatkaną palcem lufą , wahania fps rzędu +-2fps) można uzyskać po paru modyfikacjach (gumka i dysza shs, dociśnięcie komory sprężyną do GB) na stockowej komorze. Nieszczelności bardziej szukałbym w braku osi albo układzie pneumatycznym w GB.

Ja bym tu dyskutował, wahania rzędu +/- 2 fpsy, można uzyskać, ale na to składa się cała masa czynników.

Samą gumką i dyszą na pewno tego nie uzyskasz, ważna jest sprężyna, i cały zespół pneumatyczny, także lufa i jej jakość. 

MI się wahania rzędu 3-4 fpsów udało uzyskać, ale musiałem cały gearbox zbudować od nowa i to na topowych częściach, przerzucić całą masę części.

Czy warto ?, kwestia czasu, pieniędzy i samozaparcia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...