Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jaka latarka na broń o 130 zł


Recommended Posts

witam mam zamiar kupić latarkę na karabin g36 nie wiem jaką kupić jestem nowy w temacie latarek.

czy wybrać Led czy żarówkę nie wiem czym się różnią

najlepiej z przyciskiem żelowym proszę o pomocy w wyborze

Edited by piotox
Link to post
Share on other sites

Jak do giety to prawie "musowo" polecam LLM01 (Element np robi replikę) ale niestety cena "trochę" wyższa...tak gdzieś po dwakroć (były na militaria.pl za bodajże 260PLN,a na specu za 319PLN) ...

Jeżeli nie zdecydujesz się na ten moduł to po lekturce od Puchacza wejdź na www.latarkisklep.pl i tam masz cały dział latarek taktycznych ... Jak to ma byc tylko taktyka a nie EDC, to wybieraj latarkę z albo juz dołączonym przyciskiem żelowym albo dostepnym do tego typu latarki-a laterke najlepiej z jednym trybem -100% , bez żadnych strobo, sos i innych niepotrzebnych trybów...

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Montaż to ok. 30 zł... i jak nie masz sklepu stacjonarnego to jeszcze przesyłka... Teraz kwestia jaki montaż? Bo latarki sa albo 1" w tubusie albo wiecej (ja mam np ok 28mm i 1" montaż jest juz do bani)...Poza tym zasilanie-jak nie chcesz sie na początku wypstrykać na dobre aku (18650 to jakieś 50 zł, adobrze jest miec zapas-do tego warto porządną ładowarkę mieć,żeby aku troche posłużyło-kolejne 6 dyszek) to warto wybrać coś co nazamiennie z koszykiem 3xAAA będzie działać...Sam widzisz,że te 130 na latarkę to troche mało ...Radzę poczytać ten wątek co Ci Puchacz podsunął...

 

Ja osobiście mam TANK'a ale sam włącznik żelowy do niego to 50 zyków... Niestety ma 5 trybów i włącznik żelowy na oryginalnym driverze przełącza tryb za każdym razem .Plus tej latarki, oprócz zooma to wymienność baterii (18650 albo koszyk z małymi paluszkami). Ja mam moc podciągnieta do 900 lm i 1 tryb do taktyki (programowalny driver i led XM-L2 na miedzianym podłożu)

 

Z opisu wygląda,że dla Ciebie powinna wystarczyc TA latareczka- 1 tryb i niezła moc, tylko że bez mozliwości użycia paluszków czyli dośc kosztowne aku...

 

Twój wybór.

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Gdybyś poświęcił trochę czasu i przeczytał wątek który podałem oraz przeglądnął stronę sklepu który podał karol_alasz to byś znalazł fajną latareczkę z całym kompletem:

http://www.neolux.pl/pl/p/Latarka-8491-Cree-Q5-aku-montaz-wyl-zelowy-250-m-/99

Co do zasilania to jest na akumulatorki AAA wymiennie z ogniwem 18650, za 25zł dokupujesz drugie (jedno wystarcza spokojnie na 48h milsim) i masz komplet za 125zł z wszystkim.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do latarki która podałem to koszyk na 3xAAA jest tak skonstruowany że nie trzeba żadnych wstawek, wkładasz albo koszyk z AAA lub ogniwo 18650. Sam używałem zamiennie i wszystko gra.

PS: Ja używam do latarek i kolimatora AA i AAA akumulatorków Sanyo Eneloop ale to już wyższa pulka cenowa. Po za ASG akumulatorki lądują w aparacie fotograficznym

Pozdrawiam

Edited by Puchacz79
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o montaż, to jedną z najtańszych (najtańszą?) opcji jest coś takiego:

http://azteko.pl/boczny-montaz-latarki-ris-typu-tdi-tan-p-1259.html

z estetycznego punktu widzenia mocno wieje Chińską Republiką Ludową, ale działa. Spełnia swoje zadanie. Pamiętaj, że pasuje tylko do latarek o średnicy 25 mm

 

Jak chcesz tanie akumulatorki 18650, to zapraszamy do pana woytazo na swiatelka.pl

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=136731#136731

Tanie i dobre, działają. Jestem jednym z wielu zadowolonych użytkowników ogniw od woytazo. Na tym samym forum w dziale sprzedam (może nawet u samego woytazo) znajdziesz dość tanie, proste ładowarki.

 

Możesz zaoszczędzić na włączniku żelowym, kupując latarkę z włącznikiem forward click. Działa on w ten sposób, że żeby zaświecić, nie trzeba wciskać przycisku do końca, można go chwilowo wcisnąć, bez 'klikania'. Przy odpowiednim zamontowaniu na replice da się to tak skonfigurować, by przycisk był dostępny dla kciuka.

Nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie, ale działa. Sprawdzone przeze mnie.

 

Za 100 zł jakaś chińska diodówka z neoluxa, ewentualnie poszukaj na torch.pl lub swiatelka.pl na bazarze. Coś z diodą Cree Q5 pewnie, może na XM-L

 

Jeśli będziesz latarki RZADKO używał, możesz przymknąć oko na kiepskie zasilanie - czyli na przykład AAA. Przy częstym używaniu zdecydowanie bardziej opłaca się zasilanie 18650 i ładowarka

Link to post
Share on other sites

 

Mam taką i stosunek cena/jakość jest genialna. Moc diody jest wystarczająca na warunki asg, w zestawie masz od razu montaż, akumulator i ładowarkę, więc się nie musisz o nie martwić ;). Najsłabszym ogniwem jest włącznik żelowy, w którym mogą się odczepić lutowania kabla, jednak jest to do ogarnięcia w 5-10 min i na prawdę ciężko to popsuć. Bierz ją śmiało!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...