Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bitwa pod Płockiem - "Memoriał Aris" - 03.08.2014 r.


Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w 65 robiliśmy w 3C bój o PASTę scenariusza Orłosia we frekwencji 35 chłopa co na ten mocno newralgiczny temat (który na naszym forum pociągnął wieeelostronicową dyskusję onegdaj) było sporym osiągnięciem

 

Klimat był doskonały, ale choroba wie czy chciałbym to powtarzać, w tym roku może być już troszku późno na organizację czegoś takiego bez znakomitego terenu do CQB, choć parę pomysłów bym nawet miał....

Link to post
Share on other sites

1911862_703627833012533_892503106327041642_n.jpg

Przykład jak się wystylizować na marynarzy OW Wisła. Wszystkie fanty, które są potrzebne są już zdefiniowane w temacie i dostępne na popularnym serwisie aukcyjnym za małe piniondze. Wystarczy w dziale "Umundurowanie i wyposażenie" wpisać "Marynarska".

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wrzucam aktualizację prac nad mundurem na imprezę (przeróbka z jakiegoś chyba-galowego munduru z LWP)

lkf2.jpg

 

Swoją drogą martwiące jest niskie zainteresowanie na liście zgłoszeń :( czy może po prostu nie o wszystkich wiemy :icon_smile:?

 

Pozdrawiam!

Edited by janik44
Link to post
Share on other sites

Wrzucam aktualizację prac nad mundurem na imprezę (przeróbka z jakiegoś chyba-galowego munduru z LWP)

lkf2.jpg

 

Swoją drogą martwiące jest niskie zainteresowanie na liście zgłoszeń :( czy może po prostu nie o wszystkich wiemy :icon_smile:?

 

Pozdrawiam!

Stylizacja I kl.

Niestety, mnie też martwi słaba frekwencja. Minimum jakie zakładałem to 10 II RP i 20 III Rzesza, mniejsze składy kompletnie nie zdadzą egzaminu.

Mam nadzieję, że jeszcze się lista uzupełni. :icon_cry:

Link to post
Share on other sites

Jest nieźle, a byłoby jeszcze lepiej gdyby znalazło się jeszcze minimum trzech chętnych Polaków. Uzyskalibyśmy właściwe proporcje i minimum uczestników (oczywiście jeśli wszyscy z LISTY dopiszą).

Czemu jest tak nieliczna grupa stylizatorów WP II RP, to stylizacja zdecydowanie tańsza niż na III Rzeszę... :icon_cry:

Dopuszczamy również "cywilów" ochotników/uciekinierów wspierających WP. Nad ich wykorzystaniem w akcjach "pogłówkuje" Domin - dowódca WP.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

aa tutaj niekoniecznie się zgodzę- otóż mundur wrześniowy w stylizacji jest tani TYLKO jeśli się ogarnie coś z demobilu KBW ale te zapasy są bardzo małe i pojawiają się sporadycznie, a w związku z ogromną popularyzacją rekonstrukcji historycznej kilka lat temu zostały już skanibalizowane pod repliki wz19 i wz36. Oczywiście dziś w czasach Yaników itd. produkujących repliki od podstaw tamte już nie są 'koszerne' ale wiszą po szafach i wchodząc na allegro kosztują przynajmniej połowę wartości nowych replik, a to już koszt.

 

Inną sprawą niech jest fakt że w przypadku tego demobilu można zapomnieć na amen o rozmiarówce- większe rozmiary to mit o jednorożcu niestety.

 

Skompletowanie munduru wrześniowego zakładając że Memoriał będzie doroczny a nawet że nie będzie jedyną grą wrześniową w kraju to mówimy o załatwieniu go na 1-2 imprezy w roku, niemieckiego zaś przynajmniej na kilka więc wydatek 'rozkłada się' bardziej równomiernie.Chyba że na modłę Arura czy Dominika planuje się rekonstrukcję WP39' to insza inszość i tutaj kwestia nie dotyczy.

 

A niemiecka stylizacja zakładając że tolerujemy obszyte szwajcary czy szwedy to naprawdę da się opędzić (na przeciętnej budowy chłopa) za 250pln (spodnie/bryczesy DDR 30-50pln, bluza szwajcar/szwed 30-60pln, feldmycka/furażerka 20-70pln, pas skórzany 30-50pln, buty (np.sznurowane trzewiki robocze WP- 95pln), najtańszy zestaw obszyć (adler na myckę, adler na bluzę i pagony- patki robione samodzielnie) 50-60pln, chlebak DDR-25pln, szelki skórzane MO -20pln- bez ładownic i repliki ale w tym przypadku (podstawowej stylizacji) najczęściej mamy do czynienia z repliką pożyczoną do której się wypożycza ładownice, albo z repliką ucharakteryzowaną do której ładownic nie ma lub nie pasują do stylizacji więc bierze się 'cuś podobnego' (np. skórzane ładownice 2x1 G3 po 10pln sztuka) lub pożycza 'co jest' i tyle.

 

Jest jeszcze opcja zapasowa którą zamierzam zaprezentować osobą swoją- otóż zakupiłem czas jakiś temu mundur ćwiczebny MarWoj za UWAGA: 35pln z przesyłką (dostępny prawie każdy rozmiar) i na rzecz propagowania stylizacji (a nie rekonstrukcji) odpuszczam zestaw gotowy Września39' który wypożyczyłem i wystąpię jako spieszony marynarz. Ciekawą opcją tego zakupu (zastrzegam że nie mam żadnej prowizji od sprzedaży tych zestawów :icon_wink: ) jest to że może służyć do rozmaitych stylizacji marynarskich i przydać na kilku 'frontach' przy zmianie małych detali, obszyć itd.

 

Także summa summarum stylizacja wrześniowa raczej nie jest tańsza, ale z pewnością jest możliwa i to w rozsądnej cenie. Nie ma się co napinać- na tereny nieznane zawsze wkracza się nieliczną grupką zwiadowców którzy jeśli ocaleją to pociągną za sobą rzesze kolejnych.

 

Kombinuję jeszcze kogoś do naszej reprezentacji- może się uda.

Edited by Gor
Link to post
Share on other sites

Nie jest szalonym wydatkiem kombinezon i pilotka, a to już pasuje do stylizacji na polskiego pilota. Podobnie da się znaleźć szarą, lub beżową bluzę zapinaną pod szyję, ze stójką i z granatowymi lub czarnymi spodniami (za 15 zł z ciuchlandu) daje nam to mundur wiejskiego listonosza.

Nawet mundur MO da się dostosować do przedwojennego munduru policyjnego, a już strażacki bez problemów.

(patrz post #50)

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Strażacki owszem, ale MO na granatową policję chyba trudno?

 

BTW: mam mundur galowy straży celnej- mogę za parę piwek opylić na mundur leśniczego przedwojennego :) (rozmiar na Ciebie Powało drogi... nie żebym sugerował że masz rozważyć zakup ;) )

 

Fajna opcja z kombi pilota- naprawdę zacna! (chyba nawet sobie zakupię takowy) Kolor nie za jasny nieco? (pytam pod kątem merytorycznym docelowo, absolutnie nie szukam dziury w całym ;) )

Link to post
Share on other sites

"Po pierwsze primo', jestem daleki od stylizowania się na "polaka"... jestem Szwab i już... :icon_wink:

"Po drugie primo", ten kombinezonik nie powinien być za jasny, najwyżej trzeba by go trochę sprać, żeby nie był taki "oczoyebny".

Link to post
Share on other sites

poliester rządzi! ;) dwa-trzy prania w płatkach z szarego mydła (po złotówce za kostkę) likwidują niepotrzebny połysk, warto też pozostawić po praniu ciuch trochę w pralce to wyjmie się fajnie wymięty jak na ciuch roboczo-bojowy przystało ;)

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie wydolę! W ciągu roku dwa mundury US (bo z synem), dwa Tomki, jeden, no jeden i jedna trzecia kompletu niemieckiego (głównie DLA MNIE!!! Było to zresztą wymogiem chwili, bo zbliża się powstanie, a bat. Parasol w początkach powstania umundurował się kosztem SS), STG 44, teraz będzie MP 40, do każdej repliki zapas baterii i odpowiednia ilość magazynków (x 2)... muszę troszkę zwolnić, a dopiero wchodzę w zabawę. Tak jak to było gdzieś wspomniane - niemiecki daje szansę na udział w niemal wszystkich scenariuszach, choć polski wrzesień też muszę skompletować. Głowna przeszkoda? Ceny KAR.98 czy Mosina (myślę oczywiście o KAR z G&G - łuski są nie do pobicia wizualnie, ale nadają się najbardziej do strzelania do tarcz, w terenie nie będę zbierał łusek po każdym strzale (5 łusek - 75,- PLN + koszty przesyłki); co innego, gdyby dało się do tego zaanektować normalne łuski od ostrej broni, po wybiciu zużytej spłonki i wklejeniu uszczelki na silikon... fajnie pomarzyć... :maniak_strach:)

Edited by Kolba_DK
Link to post
Share on other sites

Ośmielę się absolutnie odradzić taką zabawę-koszt niestety niewspółmierny (bo liczymy czas spędzony na ich robienie również wg. równania 'czas to pieniądz')

 

Jeśli już to tańsze konwersje- montowanie sprężynówek ładowanych magazynkami w drewna (oryginały lub robione od podstaw) Koszt takiej zabawki to ok400-500 pln a zabawa związana z używaniem broni z zamkiem czterotaktowym nie do pobicia (choć nie przekłada się to niestety na dobrą grywalność w starciach ASG, ale da się przeżyć i... 'zabić' ;) )

Link to post
Share on other sites

Kolba, jest dopuszczone umundurowanie dla obu stron z całego okresu II WŚ, podobnie repliki (niehistoryczne też, tylko owinięte czymkolwiek).

Jeśli dobrze zrozumiałem, to spełniacie warunki i mundurowe i uzbrojeniowe. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

(...)

Nawet mundur MO da się dostosować do przedwojennego munduru policyjnego, a już strażacki bez problemów.

(patrz post #50)

Niestety munduru MO nie da rady się przerobić na policyjny. Prędzej strażacki, fajna stójka może wyjść z kołnierza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...