Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Siemanko, dzis przyszły do mnie czesci a mianowicie, komora hop siup od AP dedykowana do m24 SW , lufa promyka.

Zabrałem sie za monotwanie i pierwszy problem jaki napotkałem to potrzeba szlifowania lufy w srodku by komora osadziła sie w odpowiednim miejscu, udalo mi sie to przy pomocy miniszlifierki. Bez małych przerobek sie nie udało, ale wszystko siedzi we własciwym miejscu, tak wiec warto probowac :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Pokusze sie o male podsumowanie tej snajpy. Mam tą replikę (cm.702) i powiem do czego się nadaje - do wymiany na coś innego :P praktycznie żadne części dostępne na rynku do tego nie pasują. Po przejechaniu prawie wszystkich sklepów w Warszawie, nie udało mi się dopasować żadnej części zamiennej która podniosła by móc i zasięg repliki. Za wyjątkiem przejściówki do tłumika - bo jest jedna od firmy p&j dedykowana dokładnie do cymy 702. Nawet ta do snów wolfa nie pasuje mimo tego co można przeczytać w internecie, że niby części do m24 SW są kompatybilne z cymą. Nie pasuje komora od airsoft pro do m24 SW, można ją niby dopasować ale to takie rzeźbienie w... sami wiecie czym ;) jedyna opcja na tuning tej repliki to indywidualne dorabianie części u tokarza. Ja po próbie kupienia jakichkolwiek części, zdecydowałem się po prostu zmienić replikę na m24 snow wolfa do której części tuningowe są powszechnie dostepne, a która nie jest dużo droższa od cymy. Ogólnie nie polecam, chyba że ktoś nie planuje tuningu.

Link to post
Share on other sites

Też mam tą "snajperkę" i mogę powiedzieć, że po małych modyfikacjach jest całkiem OK. Zakupiłem komorę HU od AirsoftPro i nie pasowała, musiałem jechać do tokarza (ponad 60 kilometrów), rozwiercił lufę zewnętrzną na długość ok. 5mm i pasuje idealnie. Po wymianie lufy na Guarder 6,02x509mm i gumki też Guarder, zasięg jest przyzwoity, kartka A4 bez wiatru 50m trafiają każde kulki (Guarder 0,36g) w sylwetkę człowieka można trafić z 60-70m ale im bliżej 70 metrów to już loteria. Podsumowując, snajperka nadaje się na początek jak ktoś przerzuca się z np. aeg i nie ma pieniędzy na wydawanie 1500zł - 2000zł na repliki typu TM czy CA (łącznie na replikę i tuning zmieściłem się w 900zł).

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam jakie lufy pasują chodzi mi o 6,01 mm najlepiej.

No lufy precyzyjne 6,01mm to jedynie pdi i edgi są, nie daj sobie wmówić że jbu czy inny wynalazek tyle ma. PDI i EdGi klepią je w standardzie zarówno aeg jak i vsr - a o ile dobrze pamiętam, stockowa komora tej cymy jest w standardzie vsr, tak że sobie możesz dobrać. Inna kwestia że ładować preckę droższa od repliki, podczas gdy nie ma do niej części tuningowych, to troche absurd.

 

Moim zdaniem, jeśli uparłeś się już na preckę, to kup komorę Airsoftpro i pojedź do tokarza - jak Piotrek911 opisywał post wcześniej. Lufe spraw sobie 6,03mm, najlepiej stalową (pps ok 70zet, promyk ok 250zet).

Link to post
Share on other sites

PPS-a trzeba czasem poprawić. Ostatnio montowałem stalową 650-tkę i miała zadziory w okolicy kołnierza gumki. Pilnik i drobny papier ścierny załatwiły sprawę. Do tego wewnątrz lufa była matowa i miała ryski po fabrycznym szlifie. Po 2h polerowania nie osiągnąłem lustra ale jest dobrze i niewiele odstaje od promyka. Azteko ma promocję na SHS/PPS. Fajną lufę kupisz taniej od Guardera.

Link to post
Share on other sites

Mareq, ale w m24 raczej się nie montuje 650mm (nie żebyś nie wiedział, tylko ktoś może zobaczyć magiczne 650mm w temacie i taki nieszczęsny pomysł podłapać) tam stockowo jest coś ok 490mm, od biedy można by 509mm dać, i nie ma sensu przedłużać sztucznie bo to nie gaziak przecież.

Montowałam kilkanaście sztuk pps (mosiężne i stalowe) w ak, czyli głównie 430-469mm i śmigają. Ładnie były wykonane, choć czasem faktycznie warto papierkiem wodnym pogłaskać okienko hu. Ludzie są zadowoleni.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za info. Najgorzej jest z cylindrem bo ma fi 22 otwór a przeważnie są fi 20 mm ale da się robić na zamówienie. Tłok stokowy wytrzymał 4 tysiące kulek na N160 Guarder i uzyskałem 670 fps na niej tylko jeszcze celnośći brakuje :-(

Link to post
Share on other sites

Mam stalowy zestaw cylindra od Bart_a i BARDZO POLECAM, kultura pracy znacznie się poprawiła i na spokojnie strzelam na 160 guardera. W między czasie wymieniłem też lufę na PDI 6.05 x 509mm. Obecnie mam 640fps. Pisałem wcześniej, że miałem lufę guarder 6.02 i bardzo celnie strzelała... zamówiłem drugą sztukę do innej repliki i jest porażka, gorzej niż na stockowej. Jednak chińska lufa to jest loteria, albo trafi się dobra, albo wyrzucisz pieniądze w błoto. Lepiej dopłacić i kupić np. promyka lub km head, a najlepiej pdi/edgi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...