Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Polski producent repliki - Niezależna Polska firma produkująca od podstaw.


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Chciałbym zadać wam pytanie, a mianowicie, czy myślicie, że wytwarzanie replik ASG w Polsce ma przyszłość?

 

Planuję otworzyć firmę zajmującą się produkcją wysokiej klasy replik AEG i nie tylko, doskonale odwzorowanych, w całości wykonanych ze stali, i wysokiej klasy tworzywa (kolby i chwyty). Repliki byłyby wytwarzane na maszynach typu CNC, ręcznie dopieszczane i dopasowywane, każda z części repliki byłaby wyprodukowana przez naszą firmę, w Polsce, z polskich części i materiałów najwyższej klasy. Nie chcemy produkowac ich ze stopów aluminium, odlewając korpusy i lufy jak robi to wielu tanich zagranicznych producentów, chcemy aby wszystko w naszych replikach było wykonane i spasowane idealnie, każda nawet najmniejsza część byłaby produkowana przez nas i składana równiez przez nas w naszym kraju. Większość tego typu produktów byłaby wykonana z czystej stali, gotowe wyroby zabezpieczone przed korozją tip. dzięki temu repliki ważyłyby tyle co oryginał, nie tak jak te znalowe, które zwykle są sprzedawane w wielu sklepach w Polsce i za granicą. To samo tyczy się wykonania części GearBox'ów - ze stali, wszystko na CNC i ręcznie spasowywane, zarówno szkielety jak i części składowe tego podzespołu.

 

Pierwszym modelem, który zostałby wyprodukowany byłoby M4A1 w wersji ris, dalej weszłyby do produkcji M14 EBR, AK 47 i AK 74. W dalszej przyszłości więcej modeli.

 

Ten post to jedynie informacja, która ma na celu zbadanie zainteresowania tego typu wyrobami, jeśli znajdują się tu właściciele sklepów, również proszę o odpowiedź, czy bylibyście zainteresowani zakupem tych replik masowo, pytanie i informacja skierowana zarówno do osób prywatnych jak i przedsiębiorców. Jeśli zainteresowanie będzie wysokie, to w niedalekiej przyszłości (kwestia 2-3 lat) do sklepów masowo będą trafiać wyroby z logo polskiej firmy.

Edited by -K2-
ORTOGRAFIA !!!
Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Piękna inicjatywa, ale nie licz że na tym zarobisz :P Z wiadomych przyczyn koszty będą zapewne spore, a wystarczy przejrzeć komentarze na wmasg pod co lepszymi replikami, streścić je można jako "za drogo". Więc jeśli miałoby ci cokolwiek z tego wyjść musiałbyś od razu atakować za granicą. Bo w PL może być cienko z tym.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak próba zagrania "krajowym produktem", z którego już na wstępie pomysłu jest się dumnym iż będzie produkowany w kraju. To wszystko w połączeniu z brakiem umiejętności napisania nazwy własnego kraju z dużej litery, gdzie napisanie "CNC", "Gearbox" jest z dużej lub dużych liter...

Link to post
Share on other sites

myślę, że cena oscylująca w granicach 1200-2000 zł za replikę najwyższej klasy oraz 800-1000zł za klasę wysoką (jakość wykonania), to nie jest zbyt wiele. Wykonany z porządnych materiałów, produkt który przetrwa upadek z drugiego piętra lub przejechanie przez samochód będzie kosztował stosunkowo niewiele, a odbiorców w polsce znajdzie się wielu, chociażby na produkty robione specjalnie na zamówienie, niepowtarzalne. To ma sens zwłaszcza, kiedy planuje się nawiązać współpracę ze sklepami, nie tylko w Polsce.

Edited by -K2-
ORTOGRAFIA !!!
Link to post
Share on other sites

Ekonomicznie tego nie przeżyjesz (chyba, że masz inne źródło finansowania, które utrzyma firmę airsoftową).

Zakładając, że będziesz działał w Polsce legalnie to sprawdź sobie ile będzie kosztował Cie sam ZUS. Pomogę:

987,39 zł - Suma składek bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego (ze składką na Fundusz Pracy)

Źródło

Dolicz jeszcze podatki (np. dochodowy). Koszt zatrudnienia jednego pracownika za najniższą krajową to też jakieś 2000zł.

No i pamiętaj, że sprzedając replikę za 1000zł nie masz zysku 1000zł tylko przychód. Produkcja (materiały, rachunki) też kosztuje więc z jednej repliki miałbyś powiedzmy 500zł. I te 500zł musiałoby zarobić na ZUS, podatki, pracowników i dalszą produkcję. No i musi jeszcze zostać coś dla Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zadać wam pytanie, a mianowicie, czy myślicie, że wytwarzanie replik ASG w polsce ma przyszłość?

Odpowiedź jest dość prosta: trzeba zrobić tzw. Business Case na bazie profesjonalnego planu marketingowego i wyjdzie, czy to ma sens.

 

Bez badań rynku i wyliczeń ekonomicznych już mogę powiedzieć, że rynek PL zapewne okaże się zbyt mały, żeby z tej produkcji wyżywić rodziny pracowników ; koszta inwestycyjne w linie produkcyjne okażą się zbyt duże żeby rozpocząć produkcję. Z czasem (nawet jeszcze przed rozpoczęciem produkcji) okaże się, że taniej jest kupować podzespoły od tych samych producentów, od których biorą inni wytwórcy i skończy się pewnie na rebarndowanych replikach z być może wyższą kontrolą jakości. Do tego, jeśli ma być przełom konstrukcyjny, to jeszcze jakiś dział BR musiałby powstać... no, czyli fabryka broni, tyle, że nie-palnej... I teraz wracając od pytania, czy to "w Polsce ma przyszłość" (tu zwracam przy okazji uwagę na ortografię)... odpowiedź podał już -Otto- :icon_smile:

 

Ale idea ciekawa. W tym duchu co piszesz, trzeba by raczej celować - wg mnie - w segment obsługiwany przez PTW Systema i starać się wypromować powszechne korzystanie z takich replik przy treningach służb mundurowych, żeby zwiększyć rynek odbiorców, a później serwisu... ale tu bariera wejście ogromna, a rynek też ograniczony (chyba, że masz wejścia) :icon_wink:

Edited by JarekPN
Link to post
Share on other sites

W "Polsce" @#$%a!...szacunku i ortografii trochę, bo pudełka z replikami z błędem będziesz sprzedawał.

 

Co do samego pomysłu to wiem, że jest sezon na obietnice ku narodowi polskiemu ale "Donald" zostaw już tę klawiaturę.

A tak realnie - nie osiągniesz opisanego produktu za wspomnianą cenę, Jak chiński naród najtańsze szkielety CNC oferuje na cały światowy rynek w okolicach 350-400zł (bez cła, vat itd) to gdy się zbliżysz do podobnej ceny będzie sukcesem. A gdzie body, chwyt przedni itd...i te 2000 zł. Zniechęcam i pewnie wyjdę na zazdrosnego bo sam nie chce się podjąć ale za dużo widziałem taki chwilowych zajawek po których zostały dwu stronicowe tematy na tym forum...

Link to post
Share on other sites

koszt wykonania takiej repliki wynosi 880zł, wliczone jest w to cena za półfabrykaty potrzebne do wykonania stalowego korpusu oraz zakup wszystkich części, których wykonać w tej chwili nie mogę, lufę wewnętrzną, kolbę, magazynek, chwyt pistoletowy, komorę i gumkę HU trzeba by zakupić, podobnie jest ze sprężyną i cylindrem. Suma wynosi 880zł, więc myślę że sprzedając je w cenie od 1500 do 2000zł można na tym zarobić i to nie mało, zwłaszcza że to nie będzie firma zatrudniająca 20 tys ludzi, tylko prywatna mała firma składająca się z max 5 osób na sam początek. w przyszłości może własny punkt sprzedaży, do tego prywatne zamówienia, możliwość wyboru wyglądu karabinu, konfiguracji, rodzajów szyn RIS, możliwość wyboru dodatków - jednymi słowy możliwość zakupu tego co samemu się ,,zaprojektuje" powinna przyciągnąć klientów, wysoka jakość wykonania tez powinna być zachęcająca.

Edited by -K2-
ORTOGRAFIA !!!
Link to post
Share on other sites

... a lat masz ?

... i kiedykolwiek miałeś styczność z księgowością lub ekonomią ?

 

To co piszesz to utopia, to co wypisujesz dalej to jakieś bzdury.

 

Piszesz pierwszego posta w którym szydzisz z wszystkiego co jest już na rynku, a w ostatnim stwierdzasz że połowa Twojej mega repliki będzie się składała z części które są na rynku... czyli z ACM.

 

Wróć do szkoły, książek itp. Wyjdzie to Tobie na zdrowie.... jak wrócisz zrozumiesz że to co napisałeś jest tym co powyżej.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście ... Im wyższą jakość będą przedstawiały wykonane repliki tym większy koszt, im więcej dodatków wybierze klient tym większy koszt, zmiany wizualne w projekcie, czas poświęcony na jego modyfikacje tez kosztuje, podobnie z doborem materiału, jeśli ktoś zażyczy sobie powiedzmy replikę AUG A2 zapłaci 600zł, ale kiedy zażyczy sobie aby korpus był z włókna węglowego to cena automatycznie wzrasta x2. Przedziały Cenowe, które podałem nie są sztywne lecz wysoko elsatyczne, wszystko zalezy od klientów i ich zmian w projektach, od materiałów itp. Będa repliki tańsze i będa replii droższe. Moim celem jest danie graczom wysokiej jakości wyrobu za stosunkowo niewielką kwotę, tak aby przeciętny polak mógł ja kupić chcę dać również możliwość sprzedaży replik, które będą modyfikowane przez klientów, tak aby każdy miał to co będzie chciałi. Przy zakupie będzie możliwość dodania uchwytu na latarkę, wyboru kolory, czy maskowania, tłumika, faktury wyrobu, a nawet materiału, sprzedaż gotowych wyrobów, stworzonych według sztywnych wzorów będzie jedynie częścią działalności, choć nieodłączną to jednak większą uwagę chcemy poświęcić indywidualnym projektom.

 

[edit]

Zwróć uwagę na ortografię - to nie boli.

K2

Edited by -K2-
Link to post
Share on other sites

Jak Ci się to uda to będę pierwszą osobą, która by od ciebie kupiła taką replikę. Niestety rzeczywistość jest brutalna i zarobek nawet 600-700zł może okazać się niewystarczający, (biorąc pod uwagę ilość elementów w GB, czas pracy potrzebny na prawidłowy montaż i kontrolę techniczną). Do tego dochodzą koszty serwisu maszyn, hali produkcyjnej, biura itd. Sam zus jest małym procentem kosztów miesięcznych takiego przedsiębiorstwa.

Pomysł niezły, ale trzeba wyłożyć sporą kasę i nastawić się na produkcję masową na dużo więszką skalę. Rynek polski będzie za mały.

Link to post
Share on other sites

... a lat masz ?

... i kiedykolwiek miałeś styczność z księgowością lub ekonomią ?

 

To co piszesz to utopia, to co wypisujesz dalej to jakieś bzdury.

 

Piszesz pierwszego posta w którym szydzisz z wszystkiego co jest już na rynku, a w ostatnim stwierdzasz że połowa Twojej mega repliki będzie się składała z części które są na rynku... czyli z ACM.

 

Wróć do szkoły, książek itp. Wyjdzie to Tobie na zdrowie.... jak wrócisz zrozumiesz że to co napisałeś jest tym co powyżej.

 

Rozejrzyj się kolego i pomyśl, myślisz że producenci replik mają własne wytwórnie preclufek? gumek HU? nie da się zrobić wszystkiego, pewne rzeczy trzeba zamawiać. Więc wróć do szkoły, skup się na procesach technologicznych wykonywania konkretnych elementów, na tokarce czy frezarce nie da się wykonać kolby, ani chwytu pistoletowego, podobnie ze sprężyną. Poza tym zakupić mogę... u prywatnego przedsiębiorcy, który pracuje z wtryskarkami, mogę zlecić wykonanie określonej ilości gumek, czy zlecić wykonanie sprężyn, zakup nie oznacza wejście na gunfire.pl czy inny tego typu sklep. Zanim coś napiszesz pomyśl czy wiesz co mówisz.

Edited by -K2-
ORTOGRAFIA !!!
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz Ci napisze - nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie skierowałem Cię do Gunfire.pl. Wykazałem w Twojej wypowiedzi brak konsekwencji. Natomiast to co napisałeś powyżej potwierdza to co inni próbują Tobie wytłumaczyć od początku, a do czego, jak widać sam doszedłeś. Nie da się się zrobić repliki z Twoimi założeniami z pierwszego postu w cenie 2000pln. Sam już na początku chcesz się posiłkować ACM, czy innymi "podwykonawcami". Z Jakości Twojej repliki zostają... nici. Ten sam szajs z którego szydziłeś w pierwszym poście.

 

Czy wiem o czym mówię ? Wiem doskonale... mając wieloletnie doświadczenie jako manager, handlowiec, inwestor, właściciel firmy... Tak mam doświadczenie...

Link to post
Share on other sites

Chwilowo tylko tymi dwiema:

 

http://allegro.pl/tokarka-cnc-maktek-hcl400-super-szybka-i3937225246.html

 

http://allegro.pl/frezarka-cnc-centrum-obrobcze-cnc-i3932104586.html

 

Ale co z tego? przecież nie mogę niczego osiągnąć, a polski rynek jest nieopłacalny, wszyscy tutaj skutecznie zniechęcają, otwierają mi oczy. Więc to chyba już raczej mało istotne. Każdy tutaj jest pewnien że to nieopłacalne, niewykonalne, więc chyba nie ma sensu ciągnąć tematu, w koncu wypowiadają się tu wyśmienici przedsiębiorcy, którzy znają sie na rzeczy, skoro oni mówią, że to nie ma przyszłości, to znaczy, że tak jest ^^

Link to post
Share on other sites

 

Ale co z tego? przecież nie mogę niczego osiągnąć, a polski rynek jest nieopłacalny, wszyscy tutaj skutecznie zniechęcają, otwierają mi oczy. Więc to chyba już raczej mało istotne. Każdy tutaj jest pewnien że to nieopłacalne, niewykonalne, więc chyba nie ma sensu ciągnąć tematu, w koncu wypowiadają się tu wyśmienici przedsiębiorcy, którzy znają sie na rzeczy, skoro oni mówią, że to nie ma przyszłości, to znaczy, że tak jest ^^

 

 

Sam podziękowałbym za otwarcie mi oczu jeszcze przed tym, nim umoczyłbym grube hajsy, a został z niczym.

 

Jeśli wg. Ciebie jest inaczej, a każdy celowo odciąga Cię od tego biznesu - działaj, składaj, koś majlony monet i napisz, jak już się uda.

Link to post
Share on other sites

Chopy, nie zabijajcie zapału u @baranito ! :) Jak by każdy o wszystkim mówił, że "się nie uda" i rezygnował, to pewnie dziś nadal biegalibyśmy z dzidą :)

 

Ale powtórzę - @baranito, nie ma co płakać, że ludziska zniechęcają i się wymądrzają, tylko trzeba policzyć opłacalność biznesową ; i to nie jako jednorazową pracę ręczną, tylko jako produkcję seryjną, z bilansem inwestycji, podatków, serwisu, bhp, reklamy, dystrybucji, zmian kursów walut, a nawet ryzyk w otoczeniu formalno-prawnym. Bez tego nie dowiesz się, czy się opłaca.

 

prywatne zamówienia, możliwość wyboru wyglądu karabinu, konfiguracji, rodzajów szyn RIS, możliwość wyboru dodatków - jednymi słowy możliwość zakupu tego co samemu się ,,zaprojektuje" powinna przyciągnąć klientów, wysoka jakość wykonania tez powinna być zachęcająca.

To dla mnie super. Tak serio. Szczególnie jeśli za przystępną cenę i na gwarancji i z dostępem do części zamiennych. (Tuning nie potrzebny, bo custom od razu)...

Bezpłatna porada biznesowa : Zrób prototyp, albo najlepiej ze trzy sztuki w różnych technologiach (stal, drewno, to włókno szklane o którym piszesz, czy co tam jeszcze się nadaje i masz w planie) i przepuść te egzemplarze przez rok na placu bojów airsoftowych. Na pewno znajdą się chętni do testowania, zrecenzowania. Jak ta konstrukcja się sprawdzi w boju i nie będzie się sypała i niedomagała, to rozgłos już zapewniony, a maniacy z tego forum pewnie będą się zapisywać w komitetach kolejkowych po swoje wymarzone (czy nawet można powiedzieć wymyślone) giwery :)

 

PS.

Chciałem pisać : " A swoją drogą to jakim Ty / Wy dysponujecie zapleczem technologicznym ? Z Łucznika jesteście, czy co ? :) ", ale mnie koledzy ubiegli i już podałeś zaplecze maszynowe.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...