Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Sztywność też. To prowadnica dyszy na głowicy cylindra ustala w głównej mierze położenie dyszy i jej ruch. Popychacz bierze pośredni udział, on tylko popycha dyszę do przodu i cofa ją do tyłu. Wpływ może mieć grubość czoła popychacza ale to pewnie wiesz :)

Link to post
Share on other sites

To prawda, prowadnica zapobiega z grubsza gibaniu się dyszy na boki, ale nie ma wpływu na odchylenia przód-tył. Grubość czoła - wiadomo, odpowiada za wysunięcie dyszy. Bardziej zastanawia mnie natomiast fakt, czy ewentualne odchylenia od kąta prostego czoła popychacza w stosunku do reszty, spowodowane elestycznością plastiku, mają jakiś widoczny wpływ na prędkość wylotową i jej wahania. Popychacz u mnie w chińczyku nie jest zbyt sztywny i np. ręczne przyciśnięcie dyszy wydaje się nie tylko go cofać, ale też lekko zginać. Gdzieś na forum przeczytałem, jak ktoś pisał, że skutecznie "przedłużał" sobie dyszę, dzięki czemu zlikwidował nieszczelności, bardziej odchylając czoło popychacza do przodu. Ciekawi mnie, czy podobna sprawa może występować w drugą stronę, powodując wahania i utratę fpsów.

Link to post
Share on other sites

Moim, domowo serwisowym zdaniem odchylenia dyszy przez elastyczność popychacza wpływa na osiągi tak jak ruch głowicy w cylindrze w zależności od odchyleń tłoka po luzach na szynach szkieletu gearboxa, które czasem potrafią być naprawdę spore. Po krótce, zastanawianie się nad tym jest jedną nogą w świecie paranoi. Jeśli trzyma szczelność w prostych testach (test chusteczki) to nie ma się czym martwić.Jeśli nie, to bardziej zastanawiał bym się nad przejściem do jedno/dwu-uszczelnianych dysz, niż o jej "przedłużaniu".

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

Brak sztywności i odchylenia popychacza będą skutkowały spadkiem/odchyleniami efpesów - dysza nie będzie mogła się dobrze uszczelnić na gumce bo nie będzie "miała siły" wejść w kołnierz.

Ale to raczej występuje wtedy jak się przesądzi ze szlifowaniem czoła ew. przy wyjątkowo niskiej jakości popychacza :P

Link to post
Share on other sites

Jeśli to nie było jasne od początku, to zaznaczam, że nie poszukuję rozwiązania żadnego problemu, bo takiego po prostu nie mam, a omawiana sytuacja jest czysto hipotetyczna.

 

Swoją drogą, to nie widzę większego sensu w podwójnie uszczelnianych dyszach. Większej szczelności to nie zapewni, co najwyżej trochę bardziej ustabilizuje dyszę, ale to raczej marginalna różnica.

 

 

Brak sztywności i odchylenia popychacza będą skutkowały spadkiem/odchyleniami efpesów - dysza nie będzie mogła się dobrze uszczelnić na gumce bo nie będzie "miała siły" wejść w kołnierz.

Ale to raczej występuje wtedy jak się przesądzi ze szlifowaniem czoła ew. przy wyjątkowo niskiej jakości popychacza :icon_razz:

 

Doświadczyłeś tego, czy teoretyzujesz?

Link to post
Share on other sites

Po to zakłada się mocniejszą sprężynkę popychacza lub się ją skraca, wtedy jest siła aby dysza mocno dociskała do kołnierza gumki HU.

Osobiście nigdy za bardzo nie szukam popychacza "lepszego". Stosuję zwykłe z Cymy, JG, Ultimate, Guarder itp i nigdy nie uświadczyłem problemu z fpsami przez popychacz.

Link to post
Share on other sites

Niemal każdy popychacz który dostanę w rączki w celu montażu w replice ma nieodpowiedni kąt tzw "czoła". Z racji, że ta wada skraca "skok" dyszy wyrównuję poprzez szlifowanie kąta do 90' nawet jeśli powoduje to utratę sztywności. Ale nie wpływa to na stabilność fps ani osiągi. Nawet wytrzymałość się nie pogarsza.

Link to post
Share on other sites

Ja doświadczyłem tego problemu w moim M14, gdzie jak wiadomo, element poruszający dyszą jest prawie 2 krotnie dłuższy niż w typowych v2 i v3. U mnie zmiana popychacza ze stocka Cymy na popychacz Guardera dodała około 20fps, oraz znacznie ustabilizował fps-y, ze skoków o nawet 20-30fps do 3-5fps. Efekt zapewne był u mnie potęgowany przez baterię 14.8V

 

Jednak jest to pewien wyjątek, w v2 albo v3, przy słabszej reakcji na spust takiej różnicy by na pewno nie było.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...