Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M3 grease gun - ICS, SW, S&T, inny?


Recommended Posts

Na forum nie znalazłem żadnego tematu o tych replikach.

 

Przymierzam się od zakupu jednej z nich od dłuższego czasu - ma stanowić bazę dla customa.

 

Wymogiem jest W PEŁNI stalowa konstrukcja. najlepiej ze stalowym magiem.

 

Słyszałem, że w M3 którejś firmy w magach umieszczona jest bateria - taki odpada.

 

Piszcie wiec o swoich doświadczeniach z nimi, jeżeli kojarzycie jakieś tematy - przyjmę. ;)

Link to post
Share on other sites

Ics ma niestety niewłaściwą budowę łączenia lufy z body ( że już nie wspomnę o widocznych śrubach i imbusach):

ics-m3-1-600x450.jpg

 

Powinno to raczej wyglądać tak jak w replice Aresa:

main.jpeg

 

Ta replika jest znacznie staranniejszym odwzorowaniem oryginału, ale to właśnie replika Aresa posiada baterię w magazynku. http://wmasg.pl/pl/a...13?highlight=M3 , http://wmasg.pl/pl/gallery/show/336067

 

Bardzo fajnie to wygląda również na replice S&T jednak nie wiem czy jest stalowy

IMG_6551.jpg

Edited by mjr_nicpon
Link to post
Share on other sites

ICS odpada ze względu na badziewiasty wygląd więc i to, że nie jest stalowy, a z alu.

Aresa wolałbym nie mieć, bo ma batki w magach.

 

Pozostaje S&T i Snow Wolf. Oba mogę mieć w podobnej cenie, pytanie - gdzie w nich jest batka, z czego są wykonane, jaki to ma GB (podobno S&T ma zmodyfikowany V3) i czym się różni wersja M3 od M3A1 w asg, bo takie są dostępne z obu firm.

Link to post
Share on other sites

No właśnie pamiętam tę promocję, głupi byłem, bo wziąłem thompsona, który raz, że znalowy, dwa, że lower z plastiku, o czym żadne sklepy nie piszą. Teraz muszę czekać, bo gf zrobiło promocję i obniżyło cenę SW o 5%, a moja ekipa ma 10% zniżki, więc jednak bardziej mi się to opłaca. Miałem ściągać spoza PL, ale nim się zdecydowałem, cena podskoczyła i teraz z przesyłką, cłem i vatem będzie drożej niż w PL.

Link to post
Share on other sites

Lesiu i dokładny pictornal i napisz co i jak. świeżbi mnie trochę zrobić secik do ash, a ponieważ garand jest poza moimi manualnymi i finansowymi możliwościami, thompson zbyt popularny (I'm hipster and I know it ;D) to olejarka zdaje się być naturalnym wyborem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

dobra, WRESZCIE.

 

z tego, co zauważyłem na szybko:

- jest większa, niż mogłoby wydawać się po fotkach.

- waży prawdopodobnie ponad 4 kg, metalowe mp5k to przy tym bobasek i chuderlak.

- replika jest prawdopodobnie całkowicie stalowa - lufa, obsada lufy, korpus, pierdolniki, kolba.

- w stocku 350 FPS.

- Zasięgu nie znam, ale i tak leci pod doszczelnienie i tuning.

- malowana jest na kolor zielono-szary, o czym sklepy niestety nie piszą. dla mnie to nie przeszkoda, bo zdejmę powłokę, jak tylko się trochę zużyje. Czy wygląda to źle? Nie. Nadaje broni ciekawego charakteru, moja dziewczyna mówi, że wygląda 'jak prawdziwa, a nie zabawka'.

- zabezpieczanie i odbezpieczanie odbywa się poprzez otwieranie klapy wyrzutnika łusek. wszystko stalowe, wiec urwać się nie urwie.

- hopek jest pod atrapą suwadła, która jest pod atrapą klapy wyrzutnika łusek. i OGROMNY MINUS - każdorazowe odsunięcie atrapy suwadła, by dostać się do hopka, resetuje ustawienie hopka. MEGA denerwujące.

i front repliki jest modułowy, można go wymienić na inny, ja u siebie walnę tłumik.

 

FOTKI:

https://picasaweb.google.com/107420014643309626944/AIRSOFTMILITARIA?noredirect=1

 

zrobię więcej, to zlinkuję lepszy album.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Aresa magi tylko za granicą, każdy mag ma swoją batkę ale komu ja to mówię :)

 

Ogólnie najbardziej kozacki właśnie jest Ares choć jeżeli chodzi o praktyczność to ICS.

A tu krótkie porównanie z 2012.

http://www.bunkerexplorers.org.pl/index.php/31-militaria/druga-wojna-swiatowa/bron-i-wyposazenie/39-porownanie-replik-m3a1-firmy-ares-i-ics.html?showall=&limitstart=

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info :icon_smile: Oczywiście jestem zainteresowany Snow Wolfem z racji, że jest obecnie dostępne w jednym sklepie (nie powiem jakim hehe). Na jakiejś stronie doczytałem też, że magazynki Aresa są kompatybilne pomimo umieszczenia w nich baterii. Szukam czegoś do cqb podczas gdy XMke zrobię na 400+fps, a z racji, ze thomspona już miałem i prawidłowej wersji 1928 się nie doczekaliśmy jeszcze to wybór padł na blaszaka. Zastanawiają mnie różnice obecnie pomiędzy SW a ICS ale ten pierwszy ma lepszą wersję kolorystyczną z tego co widzę. Ciężki wybór bo ICS jednak to dobra marka. Jak miał by ktoś na sell to proszę o PW

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites

Jednak obie firmy: ICS i SW oferują magi tylko w opcji HiCap. Mało koszernie... pod tym względem Ares jest ciekawszy. Z porównania dwóch wersji ( którą przedstawił Ahmed ) wybrałbym Aresa. Miałem go w rękach - rewelacja. Niestety problem z dostępnością magazynków spowodował zakup innej repliki z mojej strony.

Druga sprawa jest taka, że Smarownica nie miała dedykowanych ładownic. Te wieszane przez ramię są za małe, te 5cio komorowe... też nie powinny być stosowane. Pozostaje AmunitionBag czyli wielka torba wieszana przez ramię. Ale w sumie jeśli przyjmiemy, że i tak kupisz replikę z HiCapem, to ładownice niepotrzebne :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Replika ma mi służyć w airsofcie. Dobrze aby dobrze wyglądała i odwzorowywała pierwowzór, ale nie można mieć wszystkiego na raz. Niestety ares odpada ze względu na low cap i baterię w magazynku co dyskwalifikuję ją na polu użyteczności. Dobrze by było aby była przyzwoicie wykonana. ICS strzelałem z M4 kolegi którą ma już X lat i dużo mu się nie psuła, poza tym pożyczałem od niego ją ze 2 razy i zawsze dobre wrażenie. ICS ma dobrą renomę jeżeli chodzi o wnętrzności i oznaczenia (czy ten grease gun też ma 2-dzielny gearbox?). Co do snow wolf to nie zetknąłem się nigdy z tym producentem. Różnice w cenach SW a ICS to raptem 70zł. Jeżeli miał bym wybrać to wziął bym droższego ICS i już pomalował sobie samodzielnie takim szaro-zielonym. Chyba, że jesteście innego zdania :icon_smile:

Edited by volf13
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...