Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Delta Strike 6.20


Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spadł śnieg i nie widać toru lotu kulek. Zauważyłem jednak, że znowu źle poskładałem i znosi na boki.

 

Sądziłem, że skoro, mimo bycia laikiem w kwestii wewnętrznych replik, kilka razy rozkładałem i składałem lufy i komory HU to sobie poradzę, niestety z tą lufą jakoś nie mam szczęścia. Jestem prawie pewny, iż gumka systemy nie jest w moim przypadku odpowiednia. Będę kombinował dalej.

Link to post
Share on other sites

Miałem dwa przypadki z wypustka w systemie jedna poszła na flathopa druga leży aż pierwsza się zużyje. Podkręcanie hopa na max i zajrzyj do środka zobaczysz że wypustka nie jest idealnie z góry i to nie z winy złego złożenia;-) co nie zmienia faktu że systema bdb guma i sprawdza się w największym procencie luf/komór/dysz

 

Edit: sorki nie zauważyłem ze to flat hop :-\ wiec moja wypowiedź nie ważna ;-)

Edited by DAVVlD
Link to post
Share on other sites

Ja nie lobię System, bo pomimo centrycznego ustawienia mają tendencję do znoszenia kulek, ale w jedną konkretną stronę. Jeśli kulki latają na boki losowo, to nie winna jest gumka, a źle dobrana dawka powietrza do objętości lufy. Poza tym charakterystyka widebore jest taka, że te lufki dają mocno w zasięg, ale zbytnio nie poprawiają przy tym skupienia, więc może stąd odczucie uciekających kulek u Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Jako iż zależy mi tylko na zasięgu (a celność - byle by była, bo nadrabiam rofem) to zdecydowałem się na widebore. Sęk w tym, iż skręca za mocno - na 30m musiałem celować już konkretnie w bok.

 

Ogółem, próba zrobienia teflonfixa na tej lufie to jakaś wyższa inżynieria. Nie miałem już siły, więc poprosiłem serwisanta o pomoc (jako że i tak planowałem zrobić przegląd kałacha). Jak będzie gotowy - przetestuję i wrzucę wyniki testów tutaj.

Link to post
Share on other sites

Jakich kulek używasz? Co oznacza duże skręcanie na 30m? Coś masz nie tak, bo na g&g 0,25 na 30m to na byle lufie trafisz w człowieka za pierwszym strzałem. Skręca zawsze w tą samą stronę? Może kulki odbijają się o tłumik płomienia?

Link to post
Share on other sites

Używałem 0.28 G&G. Duże skręcanie oznacza to, iż celując w cel na 30 metrach kulki leciały 4 metry na lewo od celu. Zawsze w tę samą stronę.

 

na 90% mój wadliwy montaż. Teraz przy okazji przeglądu i wymiany paru części zajmie się tym serwisant, więc powinno być dobrze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odebrałem replikę z serwisu. Dzisiaj przetestowałem w boju. Jutro pomierzę faktyczne zasięgi.

 

Ogólnie FPS nie spadły jakoś drastycznie. Przed tą lufą miałem 490FPS, teraz mam ~460-465. Byłem przygotowany na ~420.

 

Lufa jest osadzona w komorze ProWin. Do tego gumka fioletowa promyka (zmodyfikowana pod flat hopa) oraz dystansery prometheusa pod flathopa (ten czarny, twardszy). Na kulkach 0.28g zasięg jest całkiem ładny - na pewno 65m. Teren gry nie bardzo pozwolił na test na większy dystans. Celność w stosunku do stockowej lufy wzrosła dosyć zauważalnie, jednak sądzę, iż zwykły promyk 6.03 pozwoliłby na osiągnięcie lepszej celności.

 

Jutro będę miał okazję wziąć kałacha do lasu - odmierzę odległości i będę sprawdzał zasięg.

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem zasięg.

 

Ogółem można powiedzieć, iż zasięg wzrósł o mniej więcej 10m. Jak wspominałem - celności za dużo nie przybyło, ale do mojego stylu gry, gdzie nie uznaję single fire nie przeszkadza mi to aż tak. Zasięg skuteczny wynosi 75m w sylwetkę człowieka, natomiast zasięg maksymalny, gdzie jeszcze można kogoś trafić, ale to już trzeba siać celując trochę nad głowę wynosi 80m. Mierzone na prostym terenie. Specyfikacja repliki - jak w poście powyżej. Swoją drogą, moderator może połączyć ten post z poprzednim.

 

Ogółem zestaw delta + flat hop polecam dla szturmowców, ale dla DMR - tu bym się zastanowił, czy nie lepiej po prostu wziąć "celniejszej" ciasnej lufy i dowalić zasięg eFPeeSami.

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Montował ktoś tę lufę faktycznie "zgodnie z przeznaczeniem", tj. do repliki z ~300fps? Bo ogółem widzę, że sprzęcik nie jest szczególnie popularny tutaj. Sam zastanawiam się nad składaniem w przyszłości repliki pod budynki właśnie na tej lufie.

 

Ogółem, jeśli ktoś korzysta z tej lufy - mile widziane będą wszelkie testy i spostrzeżenia, bo raptem kilka osób opisywało tutaj swoje repliki z tymi lufami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zawsze uważam, że nie ma sensu ukrywania dłuższej lufy pod tłumikiem. A nuż za miesiąc przestanie Ci się podobać tłumik?

 

Po za tym, względem standardowego promyka to celność Ci się pogorszy tak czy siak. Brałbym 229mm.

 

 

BTW, zamierzam przetestować kulki 0.3g, bo teoria mówi, że to wszystko lepiej działa na cięższych kulkach. Jak kupię 0.3g i uda mi się wycisnąć jeszcze większy zasięg, to oczywiście podzielę się tutaj informacjami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zauważyłem ciekawą rzecz w swojej replice.

 

Jako iż za każdym razem sprawdzam zasięg, to wiem, jak daleko strzela. Przy ostatnim chronowaniu wyszło, iż uciekło mi około 80 fps. Replika trafi na serwis. Co ciekawe, zasięg praktycznie się nie zmienił. Przy obecnych 380FPS strzela tak samo daleko i celnie jak na początku. Musiałbym sprawdzić dokładnie znowu z miarą, jak daleko faktycznie niesie na tych FPSach.

 

EDIT: Tak myślę, że jeśli na takich fps zasięg jest tak duży, to będzie można stworzyć szturmówkę idealną - uniwersalnie 350fps do CQB i lasu oraz 70m zasięgu. Z niecierpliwością czekam na relację kolegi wyżej, kiedy już zamontuje swoją deltę :)

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Jezeli moge dodac cos od siebie to mam zainstalowana ta lufe w swoim HK416 od TM. Gumka i dystanser od prometheus. Obecnie strzela na 340-345fps. Zasieg niemierzony za pomoca tasmy, ale na pewno dorownuje replik typowo lesnym do 450fps wlacznie. Ostatnim razem trafilem przeciwnika z dystansu 60m za 3 strzalem. Celnosc i zasieg sa wiecej niz zadowalajace. Jedynym minusem jest problem podkrecania kulek o wadze wyzszej niz 0.28g. Dla niektorych minusem bedzie predkosc i energia kulki pod koniec lotu, poniewaz sa bardzo niskie.

 

Przy GBB to juz bajka. Maly spadek fps i mozna uzywac super ciezkich kulek. Minus? Bez porzadnego przyklejenia plastikowego konca lufy ani rusz. W przeciwnym razie lufa zamienia sie w pocisk.

Edited by Groszq
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Testowałem deltę na swoim kałachu po serwisie. Obecnie AK z deltą i flat hopem ma 440 FPS. Testując zasięg (taśmą) wyszło, że skutecznie mogę strzelać do ludzi na 70m . Powyżej już jest trudno. 74-75m to jest max przy tych FPS. Myślę, że jakbym celował "nad głowę", to mógłbym trafić przeciwnika na tych 75m, ale to już ciężko może być. Strzelane na 0,28, lecz mam przeczucie, że 0,30 mogłyby dać lepsze wyniki. Jak się dobiorę do 0,30 i przetestuję, to pochwalę się tutaj.

 

70m skutecznego i FPSy nie przekraczające 450, pozwalając wchodzić na większe imprezy bez ograniczeń to jest to, co chciałem osiągnąć. Myślę, że za jakiś czas (miesiąc, dwa?) będę kombinował ze składaniem podobnego zestawu pod CQB (330fps). Post Groszka napawa optymizmem :icon_smile:

 

Jeśli kolega Spirit, który deklarował montaż delty pod mniejsze FPSy już to zrobił, prosiłbym o pochwalenie się wynikami. :icon_smile:

Edited by Hudy01
Link to post
Share on other sites

Wyjazdy, wyjazdy, wyjazdy i jeszcze raz czekam na zrośnięcie się więzadeł w prawym nadgarstku ;) Muszę uważać na upadki i uderzenia. Wczoraj dostałem przesyłkę z Madbullami Precision 0.28 mam jeszcze baaaardzo stare G&G 0.25 i równie archaiczne Blastery 0.23. Pomimo tego że nie wykorzystam repliki w boju to ciekawość wygrała, już się za to zabieram. Spróbuję zrobić jak najdłuższe dystansery z różnych materiałów (twarde, miękkie, z dołkiem) bo mam mini frezarkę pod ręką. Pierwsze wnioski na fioletowym Promyku flat najpóźniej jutro popołudniu.

Link to post
Share on other sites

Pierwsze spostrzeżenia, lufa mosiężna, na ostatnich 5 cm wewnątrz było widać drobne niedoskonałości które zniknęły po porządnym czyszczeniu. Korona taka sama jak w zwykłym Promyku co dla mnie jest sporym minusem. Przecież tutaj wpływ powietrza pod i za kulką może mieć większe znaczenie, chodzi mi czysto o konstrukcje lufy. Wydaje mi się że wywiercenie otworu na dole lufy tak z 3 cm od wylotu nie byłoby głupim pomysłem ale to później. Przecież kulka ma być trzymana u góry kanału więc taki zabieg nie powinien jej destabilizować. Co dalej, zdejmowane okienko hopup ma kołnierz wchodzący w lufę, niby jest stosunkowo długi (5 mm.) ale potencjalnie to kolejne problematyczne miejsce. Prawdopodobnie będzie trzeba wycinać albo nawet przeprojektowywać komory hopup, w moim MP5 ICS dziurka na dystanser ma około 6 mm. a okienko w lufie aż 8 czyli nie wykorzystam go w pełni. Niby nic się nie stanie jak stracę ~1 mm. długości dystansera ale lubię wyciskać wszystko co się da z tego co robię. Lufa nie ma tego rowka na dole który ustala cycek hopa osiowo, tego w który wchodzi podłużny wypustek gumy. Plusik, będzie łatwiej uzyskać szczelność ale trudniej dopasować inne gumki. Coś za coś. Mam już kilku kandydatów na dystanser ale o tym później.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...