Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zacząć przygodę z IPSC ASG?


Recommended Posts

Słyszałem że na śląsku jest klub IPSC ASG. Ponieważ coraz mniej jest na śląsku terenów do gry w asg to pomyślałem czy może nie warto spróbować z IPSC. Wiem że ceny kabur to ok 400 zyla, magazynków po 200zł zaś kolimatorów po 700zł. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć jakie są najpopularniejsze repliki asg których używa się w IPSC. Niby to ma być pistolet ale nie wiem do końca jaki. Max. mam do wydania 2400 zł na wszystko. Co polecacie?

 

Znalazłem coś takiego bo od tokio mauri jest niedostępny;

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5952

Jak go ewentualnie ulepszyć i jaki green gas zastosować?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kolego Powała fajnie,że chcesz pomóc ale albo nie doczytałes czego Kolega,który załozył ten temat chce spróbować. Albo nie wiesz co jest dozwolone w IPSC Action Air. Proponowany przez Ciebie pas i taktyczna kabura są absolutnie niedozwolone.

A co do meritum i pytanie o sprzęt pasujacy do IPSC AA. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć,w jakiej klasie chce się startować. W zasadzie w Polsce istnieja tylko dwie klasy: Standard i Open. W klasie open mozna stosowac np. kolimatory,różnej długości kompensatory lufy i inne wynalazki ułatwiajace strzelanie. W standardzie strzela sie z otwartych przyrządów i sprzęt musi byc określonych rozmiarów. Oprócz tego kazda replika musi mieć blowback i nie moze strzelać ogniem ciągłym. Tych ograniczeń jest oczywiście więcej,ale te są najważniejsze.

Z replik polecam pistolety firmy Tokyo Marui. Może to być hi-capa 5.1 , moze to byc Glock 17. Niestety w Polsce są ciężko dostępne. Najczęsciej sprowadza się je z Hongkongu. Mozna tez dogadać się z jednym z polskich sklepów i poprosic o ściągnięcie repliki.

Dlaczego od Tokyo Marui. A no dlatego,że są swietnie wykonane,niezawodne i jest mnóstwo części zamiennych i tunningowych. Niezły pas dedykowany do IPSCAA kosztuje koło 80 PLN(chińska podróba,ale dobra). Kabury około 100 PLN a wieszak(też chińska podróba,ale niezła i dla początkującego wystarczająca) koło 190 PLN. ładownice koło 80-120 PLN(piszę o dobrych-mozna tez kupic taniej ale moga byc wadliwe). Replika MUSI byc dobrej firmy i muszą być dostępne części po pistolet podczas zabawy w airsoftowe IPSC dostaje mocno w kość. Wystrzeliwuje się dużą ilość kulek .Nieporównywalnie więcej niż podczas uzywania "boczniaka" w normalnych strzelankach ASG.

Link to post
Share on other sites

Kolego Powała fajnie,że chcesz pomóc ale albo nie doczytałes czego Kolega,który załozył ten temat chce spróbować. Albo nie wiesz co jest dozwolone w IPSC Action Air. Proponowany przez Ciebie pas i taktyczna kabura są absolutnie niedozwolone.

A co do meritum i pytanie o sprzęt pasujacy do IPSC AA. Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć,w jakiej klasie chce się startować. W zasadzie w Polsce istnieja tylko dwie klasy: Standard i Open. W klasie open mozna stosowac np. kolimatory,różnej długości kompensatory lufy i inne wynalazki ułatwiajace strzelanie. W standardzie strzela sie z otwartych przyrządów i sprzęt musi byc określonych rozmiarów. Oprócz tego kazda replika musi mieć blowback i nie moze strzelać ogniem ciągłym. Tych ograniczeń jest oczywiście więcej,ale te są najważniejsze.

Z replik polecam pistolety firmy Tokyo Marui. Może to być hi-capa 5.1 , moze to byc Glock 17. Niestety w Polsce są ciężko dostępne. Najczęsciej sprowadza się je z Hongkongu. Mozna tez dogadać się z jednym z polskich sklepów i poprosic o ściągnięcie repliki.

Dlaczego od Tokyo Marui. A no dlatego,że są swietnie wykonane,niezawodne i jest mnóstwo części zamiennych i tunningowych. Niezły pas dedykowany do IPSCAA kosztuje koło 80 PLN(chińska podróba,ale dobra). Kabury około 100 PLN a wieszak(też chińska podróba,ale niezła i dla początkującego wystarczająca) koło 190 PLN. ładownice koło 80-120 PLN(piszę o dobrych-mozna tez kupic taniej ale moga byc wadliwe). Replika MUSI byc dobrej firmy i muszą być dostępne części po pistolet podczas zabawy w airsoftowe IPSC dostaje mocno w kość. Wystrzeliwuje się dużą ilość kulek .Nieporównywalnie więcej niż podczas uzywania "boczniaka" w normalnych strzelankach ASG.

To podaj taki profesjonalny sprzęt bo mam aż 2400zyla na niego. Czy hi-capa 5.1 od kjw z taiwanguna będzie dobra? Link kilka postów wyżej. Chyba wolę kategorię open. Napisz jakie koli, lufy i inne rzeczy byleby można je kupić w polsce bo nie chce mi się sprowadzać z hk.

Link to post
Share on other sites

Sipap, a Ty czytałeś:

Słyszałem że na śląsku jest klub IPSC ASG
:icon_question:

Autor chce grać AIPSC, Airsoftowe IPSC, więc nie prawdziwe, z ostrą spluwą w garści...

Nie mylisz przypadkiem pojęć, bo raz piszesz o "kompensatorach", które w ASG mają do stabilizacji broni podczas wystrzału tyle co stery poziome w odkurzaczu, drugi raz piszesz o replikach z blow-back, zdecyduj się czy wypowiadasz się o prfesjonalnym, sportowy IPSC, czy o zabawie w IPSC ASG...

Dla mnie to ogromna różnica.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Odpowie ktoś na moje pytania? Bo widzę że temat przerodził się w próbę ustalenia kto ma rację w sprawie ipsc. Porozmawiajcie na pw zaś jeśli nie macie nic do powiedzenia to bardzo proszę o niezaśmiecanie tematu bo jakiś nadgorliwy mod usunie mi ten temat z powodu off topu, a tego nie chcę. Może napiszę w punktach pytania a wy na nie odpowiecie. Ok?

1. Czy hi capa 5.1 od KJW na taiwangunie jest dobrym pistoletem do AIPSC?

2. Chcę startować w kategorii open więc jakie koli oraz inne gadżety ułatwiające strzelanie możecie mi polecić?

3. Czy zwykle gogle z uvexa wystarczą do AIPSC?

4. Ile magazynków kupić do hi capy 5.1(myślałem o 3)?

5.Od jakiego wieku przyjmują osoby do klubów AIPSC(mam 15 lat)?

6. Jaki greengaz wybrać by replika działała bez problemów?

7.Jaka jest najlepsza kabura i pas do IPSC?

Link to post
Share on other sites

Czy na prawdę nie widzicie różnicy między pistoletami pneumatycznymi (wiatrówkami) a replikami ASG i zabawą w IPSC replikami ASG a profesionalnym IPSC nie ważne czy bronią ostrą, czy typowymi wiartrówkami?

Ja widzę.

Akademicka dyskusja. Wyłączam się...

 

Ps

Taktyczny ma rację, jeśli jesteście takimi "znawcami" tematu, odpowiedzcie konkretnie na Jego pytania, bo jak dotąd to było "bicie piany"... :sciana:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

15 lat i wszystko jasne. Do klasy open nie, tylko TM i jeśli nie masz zamiaru nic zamawiać z zagranicy to zapomnij w ogóle, że kupisz cokolwiek poczynając od repliki przez akcesoria. Powała po kiego polecasz pas, który kompletnie nie nadaje się do IPSC?

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

Sipap, a Ty czytałeś: :icon_question: [/background][/size][/font][/color]

Autor chce grać AIPSC, Airsoftowe IPSC, więc nie prawdziwe, z ostrą spluwą w garści...

Nie mylisz przypadkiem pojęć, bo raz piszesz o "kompensatorach", które w ASG mają do stabilizacji broni podczas wystrzału tyle co stery poziome w odkurzaczu, drugi raz piszesz o replikach z blow-back, zdecyduj się czy wypowiadasz się o prfesjonalnym, sportowy IPSC, czy o zabawie w IPSC ASG...

Dla mnie to ogromna różnica.

Tak się składa,ze akurat bawie sie w takie strzelanie i startuje w zawodach IPSC Action Air-bo tak sie nazywa ta dyscyplina. IPSC to oczywiście strzelanie z broni ostrej, a IPSC AA z replik napedzanych green gazem lub nabojami CO2. W tej drugiej dyscyplinie odbywa się ogólnopolski cykl imprez LIgi ActionAir-z Mistrzostwami Polski włącznie(zapraszam w lipcu do Warszawy). Ma ona swój regulamin, bardzo zblizony do zwykłego IPSC i start w zawodach wyzszej rangi(level 2 i 3) wymagają zrobienia uprawnień i zdania egzaminu by móc w nich startować.

Co do kompensatorów to nie słuzą oczywiście do zapewniania lepszej stabilności podczas strzału,ale umożliwiają zasosowanie dłuższych np. 6 lub 7 calowych luf precyzyjnych. Które pomagają w uzyskaniu lepszej celności i zwiększają moc repliki.

A teraz wróćmy do sprzętu. Napisałem przecież jaki sprzęt polecam. Jeżeli Hi-capa czy Glock (dwa najpopularniejsze modele stosowane w Polsce) to tylko firmy Tokyo Marui. Zadne KJW czy WE. One po prostu nie wytrzymuja eksploatacji,jakiej poddawana jest replika przy strzelaniu IPSC AA. Oczywiscie mówimy o takim w miarę poważnym podejściu do tematu. To znaczy uczestniczeniu w treningach i startach chociaz w lokalnych zawodach. Mnie np. zdarza sie dość często wystrzelić na treningu od 250 do 400 kulek,a zdaża się i więcej.Co przy osmiu treningach miesiecznie daje sporą ilość wyplutych kulek.

Dlatego wazne jest aby zaopatrzyć się w sprzęt, w którym w przypadku awarii lub po prostu normalnego zuzycia mozna szybko wymienic daną częśc na podobną lub jej stunningowaną wersję.Niestety wymaga to w wiekszości przypadków skorzystanie z oferty sklepów azjatyckich,ale te najbardzie j znane są pewne,sprawdzone i przy dość niskich kosztach transportu potrzebną część mamy w terminie od 8 do 14 dni. Płacąc jeszcze przez PayPal mamy gwarancję zwrotu kasy w przypadku zaginiecia towaru. Choc mi się nic takiego nie zdarzyło. Co do kupienia hi-capy 5.1 TM to czasami ma ją w swojej ofercie sklep specshop.pl . Na pewno jak się z nimi pogada to pomogą w sprowadzeniu repliki. Z tego co wiem również sklep Cytadela ASG sprowadza hi-capy Tokyo Marui w bardzo dobrej cenie. Jeżeli jednak zdecydujesz sie na sprowadzenie hi-capy z Hongkongu np z tego sklepu(polecam -chłopaki stamtąd sami są dobrymi strzelcami IPSCAA): http://www.a-airsoft...&product_id=266 to mozna sie liczyć,ze dostaniemy wezwanie do zapłacenia cła i podatku. Ale i tak to sie opłaca i wychodzi podobnie jak sprowadzenie przez polski sklep. W sklepie : http://www.taiwangun...&campaign-id=19 dostaniesz pas,ładownice(trzeba mówić że mają byc na magazynki do hi-capy) i kabury typu wieszak. Sa to chińskie podróby,ale dobrej jakości jak za tę cenę i wystarczają na początek. Jak się wciągniesz w takie strzelanie to wtedy można pomyśleć o oryginałach np firmy DAA.

Pas do IPSC również airsoftowego jest specjalny i składa się jakby z dwóch pasów. Inna ważną sprawą o której należy pamiętać jest ilość zapasowych magazynków. Absolutnym minimum jest 3 szt. A najlepiej jest mieć 5-6 szt. ładownić również musi być co najmniej 2-3 sztuki. To tyle tytułem informacji. Jakbys miał jakieś pytania to pisz a ja postaram się odpowiedzieć.

A najlepiej zgłosic się do klubu. W Bytomiu jest klub Kargal,który ma bardzo mocną grupę zawodników IPSC AA

Edited by sipap
Link to post
Share on other sites

Przepraszam wszystkich. Po prostu nie dostrzegłem rozwoju nowej dziedziny w ramach ASG.

Wiosną 2010 r. sam zorganizowałem zawody typy AirSoft IPSC ale okazuje się, że w stosunku do obecnego rozwoju tej dyscypliny to był "prymityw". :bialaflaga:

 

Przy okazji znalazłem kilka tematów z tej dziedziny.

http://www.ipsc-poland.org/

http://wmasg.pl/pl/a...les/show/350173

http://forum.wmasg.p...azenie-ipsc-aa/

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, nie mogę już edytować...

Sipap, mam kilka pytań:

1. Czy do IPSC AA będzie się nadawał Sig Sauer P226? To jest klon TM, podobno wszystkie części pasują.

Jeszcze jedno, czy może wiesz czy on będzie pasował do tej kabury?

2. Piszesz, że absolutne minimum zapasowych magazynków to 3 szt, a w regulaminie doczytałem, że w kategorii Open, dopuszcza się max 28 kulek?

2. Czy start w zawodach w klasie Open, wymaga posiadania licencji zawodniczej i przynależności do jakiegoś klubu, czy też można startować jako "wolny strzelec"?

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, nie mogę już edytować...

Sipap, mam kilka pytań:

1. Czy do IPSC AA będzie się nadawał Sig Sauer P226? To jest klon TM, podobno wszystkie części pasują.

Jeszcze jedno, czy może wiesz czy on będzie pasował do tej kabury?

2. Piszesz, że absolutne minimum zapasowych magazynków to 3 szt, a w regulaminie doczytałem, że w kategorii Open, dopuszcza się max 28 kulek?

2. Czy start w zawodach w klasie Open, wymaga posiadania licencji zawodniczej i przynależności do jakiegoś klubu, czy też można startować jako "wolny strzelec"?

 

Oczywiscie mozna startowac z tym Sigiem. Co do tej kabury-wieszaka to posiada wymienne wkładki które pozwalają dopasować ja do hi-capy i do glocka. Niestety nie wiem czy bedzie pasowała do P226. Pewnie da sie ja lekko zmodyfikować(jakaś podkładka, lub lekkie podszlifowanie). Jednak ja bym polecał spróbowanie na początek z pełną kaburą.

Co do magazynków to polecam aka ilość z kilku względów. Po pierwsze są tory na których moze byc wymuszona 2-u krotna zmiana maga podczas przebiegu,po drugie i tu wazniejsze. Przy naszej pogodzie, magazynki lubią"ześwirować" i np. zrzucic samoczynnie gaz czy też w jakis inny sposób się zaciąć. Nie mówiąc już,że po prostu podczas szybkiego zrzutu moga się po prostu zepsuć. Te 3 magi daja ci pewność,że ukończysz każdy przebieg. W klasie standard gdzie jest dozwolone 18 kulek jest to jeszcze wieksza konieczność.

Co do startu w klasie OPEN(te same zasady są w klasie STANDARD) oczywiscie można wystartować jako wolny strzelec,ale tylko na zawodach najniższej rangi. Czyli posiadajacych level 1. Sa one czesto organizowane lokalnie(my w Warszawie robimy takie raz w miesiacu-zapraszam jakby ktoś był przejazdem lub chciałby się wybrać). Start w zawodach level 2 i 3 wymagaja juz posiadania licencji,którą mozna uzyskac po odbyciu odpowiedniego kursu(najczęściej jednodniowego) zakończonego egzaminem teoretycznym i praktycznym. Polecam ukonczenie takiego kursu,bo swietnie przygotowuje również do przejscia pózniej na strzelanie IPSC z broni ostrej. Tak jak pisałem zasady(szczególnie bezpieczeństwa) są prawie identyczne i bardzo precyzyjne.Uczą strzelca jak ma się zachowywać na torze i poza nim. Taki kurs organizuje dość często Kolega Dominik. Jednak niestety wymaga to przyjazdu na 1 dzień do Warszawy.

Link to post
Share on other sites

Oczywiscie mozna startowac z tym Sigiem. Co do tej kabury-wieszaka to posiada wymienne wkładki które pozwalają dopasować ja do hi-capy i do glocka. Niestety nie wiem czy bedzie pasowała do P226. Pewnie da sie ja lekko zmodyfikować(jakaś podkładka, lub lekkie podszlifowanie). Jednak ja bym polecał spróbowanie na początek z pełną kaburą.

Co do magazynków to polecam aka ilość z kilku względów. Po pierwsze są tory na których moze byc wymuszona 2-u krotna zmiana maga podczas przebiegu,po drugie i tu wazniejsze. Przy naszej pogodzie, magazynki lubią"ześwirować" i np. zrzucic samoczynnie gaz czy też w jakis inny sposób się zaciąć. Nie mówiąc już,że po prostu podczas szybkiego zrzutu moga się po prostu zepsuć. Te 3 magi daja ci pewność,że ukończysz każdy przebieg. W klasie standard gdzie jest dozwolone 18 kulek jest to jeszcze wieksza konieczność.

Co do startu w klasie OPEN(te same zasady są w klasie STANDARD) oczywiscie można wystartować jako wolny strzelec,ale tylko na zawodach najniższej rangi. Czyli posiadajacych level 1. Sa one czesto organizowane lokalnie(my w Warszawie robimy takie raz w miesiacu-zapraszam jakby ktoś był przejazdem lub chciałby się wybrać). Start w zawodach level 2 i 3 wymagaja juz posiadania licencji,którą mozna uzyskac po odbyciu odpowiedniego kursu(najczęściej jednodniowego) zakończonego egzaminem teoretycznym i praktycznym. Polecam ukonczenie takiego kursu,bo swietnie przygotowuje również do przejscia pózniej na strzelanie IPSC z broni ostrej. Tak jak pisałem zasady(szczególnie bezpieczeństwa) są prawie identyczne i bardzo precyzyjne.Uczą strzelca jak ma się zachowywać na torze i poza nim. Taki kurs organizuje dość często Kolega Dominik. Jednak niestety wymaga to przyjazdu na 1 dzień do Warszawy.

Może odpowiecie na moje pytania bo to ja założyłem temat!!! :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil: :icon_evil:

1. Czy hi capa 5.1 od KJW na taiwangunie jest dobrym pistoletem do AIPSC?

2. Chcę startować w kategorii open więc jakie koli oraz inne gadżety ułatwiające strzelanie możecie mi polecić?

3. Czy zwykle gogle z uvexa wystarczą do AIPSC?

4. Ile magazynków kupić do hi capy 5.1(myślałem o 3)?

5.Od jakiego wieku przyjmują osoby do klubów AIPSC(mam 15 lat)?

6. Jaki greengaz wybrać by replika działała bez problemów?

7.Jaka jest najlepsza kabura i pas do IPSC?

Głównie chodzi mi o pytania 1,2,3,5 oraz 7

Link to post
Share on other sites

No to po kolei. Na punkt 1 odpowiedziałem Ci juz kilka razy. Ale napiszę jeszcze raz. Najlepiej kupić hi-capę firmy Tokyo Marui. Jak to zrobic w Polsce również napisałem. Do niej sa dedykowane kolimatory i co wazne montaze na których je można założyc. Czy one bedą pasowały do hi-capy od KJW- nie wiem. Jezeli juz będziesz kupował hi-capę od KJW to weź model KP-06, bo ma osłonę spustu w kształcie,który pasuje do większości wieszaków. Jeżeli jednak kupisz kaburę zakrytą to lepszym wyborem jest KP-05 bo pasuje zarówno do standardu jak i do Open. A Kp-06 tylko klasa Open. Zaletą hi-cap od KJW jest to,ze mozna je zasilać z dwóch źródeł green gaz i CO2.

Co do kolimatorów to w Polsce nie ma ich praktycznie dostępnych. Mówie tu o jakiś budżetowych,w rozsądnej cenie. 90% ludzi korzysta z podróbek(naprawdę fajnie działają) C-More. Ale one tylko do sciągnięcia z HK. W Polsce są jakieś walthery,ale potrzebują szyny do zamontowania. Co sprawia,że koli jest wysoko nad lufa i namierzenie celu jest utrudnione. Ale od biedy moga być.Inne gadżety,czyli dzwignie do odciagania zamka,póleczki pod palec,montaże pod koli praktycznie tylko do ściągnięcia. Ogólnie w Polsce zbudowanie repliki do OPen warto zlecić fachowcowi(np. Koledze Kusiol). Ale to troche kosztuje

Zwykłe gogle wystarczą

Tak jak juz pisałem 3 magi to minimum

Myslę ,że spokojnie przyjmą Cię do klubu. W IPSC Action Air startuje sporo juniorów.

Z green gazów, ja polecam zdecydowanie UltraAir( taki biało zielony).

Najlepszy pas i kabura do IPSC jest według mnie firmy Double Alfa. Pas kosztuje 220 PLN a kabura wieszak koło 750 PLN.

Ale dla Ciebie na początek spokojnie wystarczy ten wieszak:http://www.taiwangun.com/kabura-ipsc-a-c-m?from=listing&campaign-id=19 i pas do IPSC również dostępny w tym sklepie.

Albo jakaś zakryta ,normalna kabura. Tylko ważne aby nie miała załączanej blokady pistoletu. Bo wtedy taka blokada musi być włączona przed startem i traci sie cenne sekundy. W kazdym razie na początku kupujemy replike,a potem kaburę.Niestety co do kabury zakrytej to nie mam wiedzy ,która pasuje. Bo ja od zawsze uzywam wieszaka

Jeszcze co do Klubu to przepraszam bo pomyliłem nazwę. Klub jest w Bytomiu i nazywa się Combat Kragal. Bardzo prężnie działają,mają bardzo dobrych strzelców IPSC AA,wyjeżdzaja na zawody również zagranicę. Polecam jeśli jesteś ze Śląska.

Link to post
Share on other sites

No to po kolei. Na punkt 1 odpowiedziałem Ci juz kilka razy. Ale napiszę jeszcze raz. Najlepiej kupić hi-capę firmy Tokyo Marui. Jak to zrobic w Polsce również napisałem. Do niej sa dedykowane kolimatory i co wazne montaze na których je można założyc. Czy one bedą pasowały do hi-capy od KJW- nie wiem. Jezeli juz będziesz kupował hi-capę od KJW to weź model KP-06, bo ma osłonę spustu w kształcie,który pasuje do większości wieszaków. Jeżeli jednak kupisz kaburę zakrytą to lepszym wyborem jest KP-05 bo pasuje zarówno do standardu jak i do Open. A Kp-06 tylko klasa Open. Zaletą hi-cap od KJW jest to,ze mozna je zasilać z dwóch źródeł green gaz i CO2.

Co do kolimatorów to w Polsce nie ma ich praktycznie dostępnych. Mówie tu o jakiś budżetowych,w rozsądnej cenie. 90% ludzi korzysta z podróbek(naprawdę fajnie działają) C-More. Ale one tylko do sciągnięcia z HK. W Polsce są jakieś walthery,ale potrzebują szyny do zamontowania. Co sprawia,że koli jest wysoko nad lufa i namierzenie celu jest utrudnione. Ale od biedy moga być.Inne gadżety,czyli dzwignie do odciagania zamka,póleczki pod palec,montaże pod koli praktycznie tylko do ściągnięcia. Ogólnie w Polsce zbudowanie repliki do OPen warto zlecić fachowcowi(np. Koledze Kusiol). Ale to troche kosztuje

Zwykłe gogle wystarczą

Tak jak juz pisałem 3 magi to minimum

Myslę ,że spokojnie przyjmą Cię do klubu. W IPSC Action Air startuje sporo juniorów.

Z green gazów, ja polecam zdecydowanie UltraAir( taki biało zielony).

Najlepszy pas i kabura do IPSC jest według mnie firmy Double Alfa. Pas kosztuje 220 PLN a kabura wieszak koło 750 PLN.

Ale dla Ciebie na początek spokojnie wystarczy ten wieszak:http://www.taiwangun.com/kabura-ipsc-a-c-m?from=listing&campaign-id=19 i pas do IPSC również dostępny w tym sklepie.

Albo jakaś zakryta ,normalna kabura. Tylko ważne aby nie miała załączanej blokady pistoletu. Bo wtedy taka blokada musi być włączona przed startem i traci sie cenne sekundy. W kazdym razie na początku kupujemy replike,a potem kaburę.Niestety co do kabury zakrytej to nie mam wiedzy ,która pasuje. Bo ja od zawsze uzywam wieszaka

Jeszcze co do Klubu to przepraszam bo pomyliłem nazwę. Klub jest w Bytomiu i nazywa się Combat Kragal. Bardzo prężnie działają,mają bardzo dobrych strzelców IPSC AA,wyjeżdzaja na zawody również zagranicę. Polecam jeśli jesteś ze Śląska.

OK. Kaburę mam. Pas mam. Ładownice na magi mam. Pozostaje tylko sama replika. Niestety nigdzie nie mogę zanaleźć ani Hi Capy 5.1 od TM, ani Glocka 17 od TM. Jest tylko Hi Capa 4.3 w specshopie za 700 zł oraz P226 za 740zł. Co ewentualnie jeszcze polecasz dostępnego w polsce od TM?

PS. Na cytadeli asg też nie ma Hi Capy 5.1

Link to post
Share on other sites

Tm w Polsce zapomnij panie o tym. Jak nie umiesz ściągnąć repliki to poproś o to sklep lub jednego z użytkowników, którzy się tym zajmują, a skoro chcesz startować w klasie open to gwarancja Ci się nie przyda i tak bo pewnie w niedługim czasie wymienisz wszystkie bebechy.

Link to post
Share on other sites

Co do Cytadeli, to owszem nie maja na stanie. Ale w miarę szybko Ci sprowadzą. Trzeba do nich zatelefonowac.Od TM jest jeszcze jedna fajna klamka do której jest trochę części zamiennych.Ale ona to juz raczej tylko do standardu .To XDM-40, replika prawdziwego pistoletu. Niestety jest najdrozsza. Tak więc moja rada,zamów hi-capę przez telefon od Cytadela .asg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...