Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strzelby GFC [GFG25, GFG26 i GFG27]


Recommended Posts

Jako, iż Gunfire wprowadził swoje strzelby, a nie znalazłem jeszcze o nich tematu, postanowiłem takowy założyć.

 

Sam posiadam model GFG27, czyli ten ze teleskopową kolbą:

http://gunfire.pl/product-pol-1152202052-Replika-strzelby-GFG27.html?text=gfg27

 

Do zestawu dołączono standardowo szybkoładowarkę, wycior, tarczę do strzelania, paczkę shitkulek i instrukcję, a także to, co nas interesuje, czyli strzelbę i 4 shellsy.

Sama replika wykonana porządnie, nie ma luzów, trzyma się bardzo wygodnie. Prowadnica kolby dobrze nasmarowana, nie trzeba się z nią szarpać. Klapka wyrzutnika łusek jest srebrna, co od razu rzuca się w oczy :) Dużym atutem jest szyna RIS na którą można zamontować kolimator etc. Muszę przyznać, że z ACOG'iem wygląda całkiem zabawnie, będę musiał jeszcze przyczepić EOTech'a. Ale ze zwykłych przyrządów celowniczych też można korzystać, szczerbinka jest regulowana.

Co mnie zaskoczyło, to to, że przeładowanie chodzi dosyć łatwo, spodziewałem się większego oporu. Replika oczywiście strzela trzema kulkami naraz :D

 

Jak z osiągami? To sprawdzę w najbliższym czasie, a w weekend przejdzie chrzest bojowy, na razie mogę powiedzieć, że na 10 metrów skupienie jest takie, jakie być powinno (w końcu to replika do CQB), czyli wręcz idealne. Na więcej sprawdzić w domu nie mogłem :P

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to piszcie, postaram się udzielić informacji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O, świeży temat, ja mam pytanka :D

Jak działa mechanizm ładowania? Mamy shells o pojemności 30 kulek, czyli 10 przeładowań, dobrze rozumiem? W takim razie za 11 razem pusta łuska wylatuje przez wyrzutnik i ładujemy nową prosto do komory nabojowej? Czy jest magazynek rurowy pod lufą na pozostałe shellsy?

Link to post
Share on other sites

Tak, mamy 10 strzałów. Po wywaleniu wszystkich kulek kolejny strzał będzie na pusto, shellsa trzeba wyjąć samemu, nie wypada automatycznie. Tylko jeden może być załadowany, ale(!) w chwycie pistoletowym jest "schowek" na dodatkowego shellsa, więc można przeładować w miarę sprawnie.

 

Przy okazji, zasięg skuteczny (trafienie za pierwszym strzałem w cel wielkości człowieka) oceniam na jakieś 25-30 metrów, więc do CQB będzie jak znalazł.

Link to post
Share on other sites

Wszystko wskazuje na to, że to to samo co krakman sprzedaje pod enigmatycznym brandem KOER. Na pewno nie jest to zwykły rebrand DE - nie ma tam żadnych schowków na shellsy, a maksymalny zasięg skuteczny to jakieś 25m i to w przypadku tych lepszych lub grzebanych egzemplarzy, bo rozrzut w osiągach bywa spory.

 

Wygląda to wszystko dosyć ciekawie, jeśli rzeczywiście poprawiono wady konstrukcji TM i DE to może to być naprawdę kawał dobrego shotguna.

 

Dokładne foty włącznie z bebechami będą mile widziane :-D

Link to post
Share on other sites

Nie mam zamiaru póki co zaglądać do środka, ale zdjęcia z zewnątrz zrobić mogę - aczkolwiek będzie to niemal to samo, co na stronie sklepu :)

 

Oprócz schowka w chwycie zaskoczyła mnie też w pełni regulowana szczerbinka (nie pamiętam czy było to w DE).

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj replika przeszła chrzest bojowy. Trzeba przyznać, że jest świetna do CQB, zresztą tak samo jak M56 DE. Jednak w GFG schowek na shellsa w chwycie powoduje, że można przeładować bardzo szybko w warunkach bojowych.

 

Replikę oceniam jak najbardziej na plus.

Link to post
Share on other sites

Miałem tylko niewielką styczność z DE, bo kiedyś na Killhouse się zamieniłem "na rundę". Osiągi myślę, że w miarę podobne. Jednak za GFC przemawiają dodatkowe shellsy. No i nie wiem czy DE ma schowek na shellsa w chwycie (który to polubiłem już od pierwszej strzelanki).

Link to post
Share on other sites

Strzelby od Gunfire są dokładnie takie same jak te, które możemy nabyć u Krakmanów. W replice Koera otrzymujemy również 3 shellsy. Spamowanie porządne, brak luzów. Jedynym minusem to to, że rączka przeładowanie chodzi nieco ciężkawo, po 15 strzale łapka zaczyna boleć. A, no i w moim muszka jest krzywo zamocowana. ;) Osiągami się nie różnią w ogóle. Rozrzut zwiększenie się po 25m aczkolwiek do CQB jak najbardziej się nadaje. A i zgadzam się z kolęgą powyżej, że schowek w rękojeści jest bardzo przydatny.

Edited by Czeslaw_94
Link to post
Share on other sites

Koledze właśnie przyszła ta strzelba i natrafił on na taki problem :

"Podczas przeładowania , zamiast podać kulki do komory , to strzelba rozrzuca je po całym mechanizmie."

"(...)Ponad to gdy raz , strzelba postanowiła wystrzelić kulki , to wystrzeliła tylko jedną."

Jakaś rada?

Link to post
Share on other sites

@Foley11:

 

Czy na tą wersję repliki którą posiadasz da się założyć ładownicę na kolbę?

 

I jak po dłuższym użytkowaniu? Opłaca się zakupić?

Edited by Hammerr
Link to post
Share on other sites

Nie posiadam żadnej ładownicy na kolbę, więc nie wiem czy da się takową założyć.

 

Po dłuższym użytkowaniu: wystrzeliłem około 400-500 kulek, zdarzyły mi się dwie zacinki (prawdopodobnie wina kulek PJ, bo potem brałem tylko G&G i nie było problemu). Czy opłaca się kupić? Moim zdaniem do CQB tak.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Ktoś próbował zdemotnować czułenko RIS ? Byłbym wdzieczny za info jak zdemontować.

W wersji DL czułenko było z 2 częsci, tu wygląda że jest z jednej.

 

Jednak czułenko dwudzielne jest.

Zasięg 25m trochę przesadzony, ja oceniałbym góra na 15m.

Rozbieram strzelbę i spróboję ulepszyc Hu

Edited by NFZ Miro
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mógłby ktoś napisać jak jest z wytrzymałością tych strzelb ( głównie - chwyt, kolba i to co w środku ). Mam lekkie obawy co do trwałości tego, bo czytając komentarze na GunFire jest trochę negatywnych opinii z powodu odłamanej kolby/rękojeści bądź zacięć. Miałem chęć zakupić agm'a 003, bo chyba każdy zachwala tę repliczkę ze względu na stosunek ceny do jakości. Mimo wszystko bardziej zainteresowały mnie wersje strzelające trzema kulkami jednocześnie i tu tkwi mój problem - nie chcę wydawać monet w coś co nada się na ścianę, bo lepiej to wydać na dalszy tuning AEGa. Może ktoś coś poradzić ? ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Jakoś nie dawno posiadałem bodajże GFG26 czy jakoś tak. Reklamowy był 3 razy. Na początku dostałem egzemplarz z złamaną kolbą. Panowie z Gunfire po 2 tygodniach wysłali mi nową sztukę. Jednak po jakichś 30 strzałach dźwignia przeładowania chodziła tak ciężko, że jedyny sposób na przeładowanie to zaparcie strzelby o podłogę. Za 3 razem sytuacja wydarzyło się to samo. Tym razem poprosilem o zwrot pieniędzy. Po 2 tygodniach dostałem kase z powrotem, a mój brat CM028. Takie były moje odczucia z tą strzelbą.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam takie pytanie do właścicieli GFG26: kupiłem ostatnio używaną pompkę w miarę fajnym stanie ale wybrakowaną: bez szyny, tej nakrętki od atrapy rury na łuski i zaczepu do zawieszenia na kolbie. Zastanawia mnie jeden fakt - w moim egzemplarzu lufy nie były niczym ustabilizowane, po prostu bezpośrednio z komory latały sobie luzem w lufie zewnętrznej wesoło sobie stukając o jej wnętrze. Nie wspomnę już o tym że strzelało to koszmarnie, z jednej lufy kulki uderzały we wkręt we wnętrzu lufy zewnętrznej i wylatywały w częściach :D Po ustabilizowaniu izolką pompka strzela całkiem fajnie. Czy faktycznie w nowo kupionych strzelbach te lufy nie są niczym ustabilizowane czy po prostu poprzedni właściciel wcisnął mi kit?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...