Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem z jakich przyczyn ale po 24h materiał v-tie (sugru) z którego robiłem r hopa nie utwardził się i po prostu był nadal miękki jak modelina i niestety nie szło uzyskać z tego naturalnego kształtu łatki.

Wie ktoś może czemu się tak stało ? Może ten materiał w odpowiedniej temperaturze się utwardza ? Lub być może moja partia tego wynalazku jest jakaś przeterminowana :] ? Bd wdzięczny za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Napisz do producenta. I dopytaj się go. A to co ci zostało z tego zabiegu stwardniało?

Ja też będę montować z pomocą kolegi r-hopa w swoim uarze, na patencie z wężyka silikonowego. Tylko dystanser z gumki do ścierania wydaje mi się za twardy. Muszę znaleźć coś bardziej miękkiego.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się wykonać HU z materiału SUGRU http://allegro.pl/oryginalne-sugru-guma-silikonowa-czarna-1-szt-i6582981524.html

Zrobiłem na dwoch lufach, na stock KWA oraz na promyku, na stock KWA wyszło fajnie i leci ładnie po sznurku z wypłaszczonym torem lotu narazie nic nie robiłem żadnych pomiarów odległości ale widać różnicę w porównaniu do tej łatki co wycinałem z wężyka silikonowego 6/8mm która i tak nie była dobrze dopasowana.

 

Niestety na lufie promyka łatka wyszla mi trochę za głęboko (podczas nakładania sugru nie dokładnie zamknąłem dostęp do wnętrza lufy) i na 0 HU zaczyna już kręcić dosyć mocno, postaram się to doszlifować lub nałożyć nową łatkę z nowego SUGRU jak przyjdzie do mnie dodatkowa paczka z tym wynalazkiem.

Generalnie nie mogę dobrać dystansera :/ gumka do mazania jest trochę za twarda, natomiast pianka np. po magazynkach do glocka od TM jest zbyt miekka i za nic nie mogę dopasować takiego m nuba z tego materiału. Ma ktoś może pomysł gdzie nabyć/kupić odpowiedni materiał do zrobienia fajnego dystansera ? Allegro, castorama ?

Dystansery prometheusa niestety są niedostępne i one i tak są przystosowane do ERHOPUP bo są dłuższe więc kupić dwa dystansery za 80zł i przycinać to jest chyba z leksza głupota więc wolałbym znaleźć jakiś odpowiedni materiał i dociąć taki m nub odpowiedniej długości.

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Możliwe że ci łatka nie siedzi centralnie w otworze i dystanser wadzi o przednią lub tylną krawędź okna hopup w lufie.

 

Włóż lufę do komory i załóż c-clip i zobacz jak siedzi.

 

Prawidłowy sposób montażu dyntansera powinien się odbyć w następujący sposób:

- Docinasz nub dokładnie do długości łatki

- Wkładasz lufę bez gumki do komory, zakładasz c-clip

- Wkładasz do komory nub i pencetą układasz tak żeby idealnie siedział na łatce

- Odklejasz od nuba taśmę zabezpieczającą klej (w przypadku oryginalnego nuba, w przypadku nuba samorobnego nakładasz cienką warstwę kleju)

- Dociskasz ramię od hopupa tak by przykleić nub

 

W ten sposób masz gwarancję że nub się centruje z łatką. Inaczej tak jak pisałem może nub wystawać przed lub za łatkę i wadzić o krawędź.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Wężyk chyba nie jest identyczny w każdym akwarium...

Ja przetestowałem 2 najbardziej zbliżone do wymiaru lufy przewody silikonowe: 5/8 i 6/8.

6/8 był zdecydowanie lepszy, bo po docięciu i zamontowaniu nie trzeba go ścierać papierem ściernym jak 5/8. 5/8 przez to, że jest grubszy wystaje poza przekrój lufy. Najbardziej kłopotliwe ze wszystkiego będzie precyzyjne docięcie miękkiego silikonu.

 

Użyłem dokładnie takiego: http://allegro.pl/przewod-wezyk-silikonowy-8-6-mm-1mb-destylator-i6123446116.html

Link to post
Share on other sites
Kup silikonowy wężyk na allezło i będzie ok. Ten w promyka jest twardy i nic z tego nie będzie. On jest po to, żeby się lufa w opakowaniu nie przesuwała i w zasadzie nadaje się tylko do tego.

Jak tylko KM-Head umrze to będę się za to zabierał;) Właśnie miałem wrażenie, że jest zbyt twardy. Ale dołączanie takiego odpowiedniego wężyka do lufy byłoby całkiem przyjemną sprawą ;)

Dzięki za odpowiedź ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 5 years later...

Czy zamiast rzeźbić m-numba, próbował ktoś użyć dłuższych dystanserów flat-hop przy zastosowaniu R-hop?
Nie było w temacie stąd pytanie. 
mam plan zrobić drugi set kompra+lufa właśnie z R-hop i zastanawiam się czy jest po co kupować dodatkowy dystanser flat

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...