Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Napisałem, że Z-kit to zestaw do przycierania tych gumek a jak się wczytałem to wyszło, że jednak jest tak jak mówicie :). 3 gumki o różnych głębokościach. Edit.

 

Tnę już ten wężyk który dzisiaj przyszedł. Jest idealnych rozmiarów z zewnątrz (8,5) od środka też prawie idealnie pokrywa się średnica ze stockową lufą. Z wewnętrzną średnicą PDI 6.01 już się trochę nie pokrywa ale to nie powinien być problem jeżeli zrobię idealnie płaskiego m-nuba który docisnie gumkę do środka.

 

Silikon tego węża jest trochę lepki więc będzie dobrze podkręcał.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites
  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zbiorówką mogę się ja zająć o ile są chętni. Tylko Hatch ewentualnie jeśli robić zamówienie to na co? R-hopa czy ir-hopa?

 

Pozdrawiam.

 

Samael, to ogarniesz temat? Może założysz nowy w "Zamówieniach zbiorowych" i dasz link tutaj?

Link to post
Share on other sites

Mam od pół roku i polecam.

Bez pitolenia - test przed i po dał jakieś 20m więcej na moim Polarstarze przy 550 fps...

Śmieje się w twarz każdemu, kto mówił "ee to tylko marketing" "czary mary" itd.

Mam, używam (1 gumkę zgubiłem ostatnio, składam teraz od nowa), polecam.

 

ps - mam z kit ale jeszcze nie używałem - 1 z 3 gumek idealnie pasowała do mojego Promyka...ta zgubiona ;)

teraz będę pewnie musiał pozostałą szlifować.

Edited by Visq
Link to post
Share on other sites

Wpisz m-nub w google obrazy i zobacz jak wygląda. To płaski dystanser z miękkiego materiału. Jeżeli r-hop ma działać jak r-hop to musi go dociskac m-nub na całej długości równomiernie.

 

Sameal masz filmy Hunterseekera na YouTube. Np. R-hop™ Installation Guide:

 

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

R-hop ma podkrecać kulkę na pewnym odcinku. Jeżeli wsadzisz zwykły dystanser to ta gumka r-hopa się wybrzuszy w jednym punkcie a nie na całej długości i będzie to samo co zwykły system hop-up. Oczywiście nie musisz mieć od razu oryginalnego m-nuba.. Możesz wyciąć taki płaski dystanser np. z gumki do ścierania albo jakiejś gęstej pianki. M-nub Hunterseekera jest taki dobry dlatego, że jest prawdopodobnie wycięty z maty do termotransferu która charakteryzuje się rownimiernym dociskaniem na całej powierzchni. Ja wytne m-nuba z jakiejś gąbki zaraz bo już się biorę za dalszą pracę.

 

546904_4489469108878_362337543_n.jpg

 

Tu jest wszystko po zarejestrowaniu : http://forums.airsoftmechanics.com/index.php?topic=5869.0

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Skilrod, a czy to przypadkiem nie jest tak, że dzięki płasko dociskanej gumce dostajesz znacznie większą powtarzalność strzałów, a zasięg uzyskujesz z samego faktu lepszego uszczelnienia w punkcie lufa/gumka? Jakby nie patrzeć to tam najłatwiej szczelność zgubić, a rhop niweluje ten problem do zera.

Link to post
Share on other sites

No tak.. O tym mówię :). M-nub jest płaski i dociska płaską powierzchnią gumkę r-hopa na całej długości. Oczywiście pomiędzy jest zwykła hopupowa gumka z wyciętym 'sutkiem'.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak, mam mnuba, przy okazji, pomógł trochę tej mojej spartolonej komorze HU SCARA VFC.

- lufa prometheus

- zamawiając Z Kit dostajesz 3 r-hopy o różnych wymiarach/szerokości, dopasowane ponoć do najpopularniejszych luf. Jedna z nich jak pisałem idealna do promyka, pozostałe trochę grubsze/szersze.

 

Instalacja:

- odcięcie grzybka podkręcającego ze starej gumki i wyrównanie papierem ściernym

- przyklejenie r-hopa delikatnie kropelką na rogach wycięcia w lufie (wcześniej jeśli trzeba to dopasowanie rozmiaru/długości/grubości)

- założenie gumki na lufę i r-hopa i sprawdzenie, czy w pozycji "neutralnej" r-hop nie jest wciśnięty - jeśli tak to trzeba zeszlifować go od góry - po założeniu gumki nie powinno być wybrzuszenia w miejscu r-hopa, bo przez to kulka będzie podkręcona nawet na minimalnym ustawieniu HU.

- nie mam pewności jak r-hop zachowywałby się dociskany standardowym dystanserem - wydaje się być całkiem sztywny, więc może nie ma aż takiego znaczenia... w tym tyg będę jeszcze raz wszystko od nowa zakładał to sprawdzę w drugiej komorze :icon_smile:

 

Ps. co do mnuba i r-hopa to wg autorów mają być niewrażliwe na temperaturę...

Edited by Visq
Link to post
Share on other sites

Visq, dzięki za obszerny post, wreszcie ktoś z doświadczenia piszę. Niestety na zagranicznych forach więcej bzdur ludzie piszą, niż konkretów.

 

Co do m249 to już doczytałem, że H5S wymyślił coś do komory minimi. Jak dobrze widzę, to sam do końca nie jest przekonany, że to działa ;) Mimo to znalazłem jego wypowiedź, że w "najgorszym" wypadku zyskam tylko zasięg, a to już zawsze coś :)

Link to post
Share on other sites

Niestety z m249 wiele nie pomogę, bo nie mam nawet pojęcia jak tam komora działa...

ale na chłopski rozum:

-lufa taka sama

-gumka taka sama

 

...więc zgolić gumkę, założyć r-hopa, złożyć wszystko po normalnemu i czekać czy nie wybuchnie:D Jak nie to może nawet zadziała?

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem to mnumb to nic innego jak "cegiełka" z kauczuku - kropla w kroplę jeśli chodzi o strukturę materiału więc nie widzę przeszkód żeby coś takiego zrobić samemu nawet z podeszwy starych butów. Ale...pytanie do posiadaczy jakie to ma wymiary, głównie wysokość, bo szerokość i długość idzie dobrać wg komory.

Link to post
Share on other sites

Grubość 3mm szerokość 3.5mm, długości nie wiem ile ma, bo musiałem go przyciąć do długości okna w komorze, czyli jakieś 4.5mm. Jest to taka średnio miękka gumowa pianka. Odpowiednika nie szukałem, bo dostałem dystanser z drugiej ręki i mam tylko malutkie ścinki.

Link to post
Share on other sites

Sam musisz to sprawdzić :D. Hunterseeker często mówi żeby eksperymentować ;d. Pisał też, że m-nub jest miększy od gumki r-hopa. Ja wyciąłem z gumki do ścierania bo już miałem dosyć robienia tego a różne pianki jakie miałem po zgnieceniu nie wracały do poprzedniej grubości. Dzisiaj będę testował pewnie.

 

Jeżeli wszystko jest idealnie wycięte to materiał na m-nuba nie ma wielkiego znaczenia.

Uszczelka do drzwi pewnie jest silikonowa. Sam szukałem różnych w internecie ale szkoda czasu :P.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Tak. Tylko najlepiej jak wytniesz wypustkę i z drugiej strony pasek ustalający gumkę hopup żeby tą gumkę założyć na lufę przekręconą o 90°. Chodzi o to by w miejscu r-hopa była ta nienaruszona gładziutka część gumki. Wycinać polecam żyletką i poprawić papierem.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...