Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Co do dystanserów Prometheusa to są fajne, szczególnie ten niebieski ( mięciutki i bardzo sprężysty) ale trzeba poświęcić im trochę czasu i je odchudzić. Przy standardowej grubości R-Hop wystaje na pół lufy. Przy Flat-hopie spisują się znakomicie i o dziwo trzymają geometrię nawet przy mocno rozkręconym hopie.

 

Próbowałem też używać nieprzyklejonych łatek R-hop. Zdało to egzamin w jednym na pięć przypadków, kiedy łatka jest jest ciasno dopasowana do okienka i lekko wystaje ponad obwód lufy. Miałem za to duży zabawy ze szlifowaniem łatki wewnątrz aby uniknąć overhopa.

 

Co do grubości wężyków to zacząłem ostatnio używać 5/8. Można dociąć na kilka sposobów tak aby wybrać czy chcemy szlifować wewnątrz czy zewnątrz. Mi strasznie szkoda droższych luf więc wybieram opcję numer jeden. Wspomniany przeze mnie 6/8 po delikatnym szlifowaniu, aby dostosować jego krzywiznę do krzywizny środka lufy robi się trochę za mały i zamiast łukowatej powierzchni podkręcania otrzymujemy prostą jak w przypadku flat-hopa

 

Polecam też wypróbować silikon albo butapren do przyklejania łatek do lufy. Wydaje mi się, że trzymają mocniej niż cyjanoakryle. Nie udało mi się jeszcze zerwać takiej łatki podczas szlifowania, co w przypadku cyjanoakryli zdarzyło się kilka razy. No i przede wszystkim łatwiej je usunąć jak coś pójdzie nie tak.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sprawdzałem na 5,5/8,5 i miałem overhopa bo gumka wystawała właśnie trochę ponad okno i też nie chciałem piłować lufy. Teraz jest z węża 6/8 i podkręcanie jest dobre tylko się za bardzo przemieszcza w oknie ta gumka więc trzeba będzie coś poprawiać lub kleić.

Wypróbuję też kleje które podajesz bo zwykła kropelka jakoś mi nie pasuje to tej konstrukcji. Myślałem nawet żeby silikonem 'zaszpachlować' r-hopa żeby był szczelny i dopasowany. Jak kleiłem cyjanoakrylem i nie wyszło przycieranie to gumka była do wywalenia.

Czekam aż podzielisz się wynikami na jakimś zdjęciu może :). Ja nagrałem film. Nagram kolejny jak to dopracuje i podam linka.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

A to prawie że pierwsza zasada montażu r-hopa i chyba też jego "tajemnicza" moc...

Powiększone okno= powiększona powierzchnia styku z kulką... No i ma się rozumieć "luzy" (na 6 mm łatkę 8 mm otwór)...

A ja ciągle czekam na ten patyk i kołyskę z teflonu do montażu...

Link to post
Share on other sites
No i ma się rozumieć "luzy" (na 6 mm łatkę 8 mm otwór)...

Jak to :)? Nie powinno być luzów. Można zostawić na końcu łatki jakieś 0,15mm przerwy w oknie zamiast zaokrąglania krawędzi wewnętrznych żeby zapobiec wcinaniu (według HS'a). Ja wolę jednak zaokrąglić ciasno dopasowaną łatkę.

Jutro pewnie rozbiorę hopa i przykleję łatkę. Jak powtarzalność strzałów się poprawi to wrzucę w końcu jakieś wyniki.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Udało się zrobić finalną wersję bezinwazyjnej łatki na mojego promyczka. Wycinana z wężyka 5/8 za pomocą prowadnicy z przepołowionej lufy zewnętrznej od AEGa i żyletki. Łatka wycięta w ten sposób, że można zakładać ją bez kleju. Wystaje delikatnie nad okno lufy i po założeniu gumki ładnie się układa i bardzo dobrze trzyma w jednej pozycji.

Dystanser zrobiony z pianki silikowej ( znalazłem paseczki grubości 2mm w opakowaniach od wierteł PCB ) Jest mięciutka i sprężysta.

Gumka to jak widać zielona G&G szlifowana dremelem.

 

Przy 480FPS, na kuleczkach 0.3 do 60m jest sznurek i 10/10 w kartkę A4. Później kończy mi się przestrzeń. Czekam na ładniejszą i bezwietrzną pogodę to pojadę zrobić testy na większą odległość i przy okazji kilka zdjęć z testów.

 

Tutaj link do galerii :

https://plus.google.com/photos/100237608991729670694/albums/6018019151219605505

Link to post
Share on other sites

U mnie nie jest dobrze. Kulki podkręcają się różnie. Nie wiem kiedy to skończę bo brak mi już czasu (sesja się zbliża i praca dyplomowa)

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

Przy tym teście podkleiłem gumkę silikonem i strzelałem następnego dnia. Użyłem też innej gumki niż za pierwszym razem. minimalnie dłuższej, żeby nie miała żadnego luzu. Zmieniłem też sposób regulacji hopa ale to nie ma na to wpływu.

 

Sam zobacz filmy. Na pierwszym filmie (test 2) r-hop działał dobrze na początku. Później kulki zaczęły mijać pudło głównie prawą stroną minimalnie. Chciałem to poprawić i wyszło to co widać na filmie drugim (test 3) czyli kicha :icon_razz:.

 

Test 2 - 65m od pudła:

Test 3 - 73m od bramy:

 

Pudło szerokości 30cm: https://www.dropbox....2f/DSC05263.JPG

Zdjęcie z miejsca strzału bez przybliżenia: https://www.dropbox....29/DSC05259.JPG

 

Zdjęcia łatki, moda na regulację hopa, silikonu na ostatnich zdjęciach (od 66 do 72):

https://www.dropbox....yFI5unroRvNDHMa

 

Będę musiał to dotąd składać i rozkładać aż, wpakuje gumkę, która będzie się dobrze ustawiać. Największy problem jest z m-nubem. W komorze PDI strasznie trudno dobrać wysokość takiego dystansera żeby równo dociskał przód jak i tył.

Edited by Skilrod
Link to post
Share on other sites

@Skilrod, może r-hop działa lepiej albo gorzej w zależności od średnicy lufy? chociaż skoro na początku testu było ok, to tutaj przyczyna raczej musi być inna.

Ps. to wycięcie- poszerzenie okna nie zmieniło parametrów lufy? tzn czy na klasycznej gumce śmiga tak jak kiedyś?

Link to post
Share on other sites

Nie działa gorzej tylko głupieje :). Wydłużenie okna ma poprawić skupienie. To nie pogarsza działania lufy bo zrobiłem to dobrze a okno nie jest gdzieś w połowie długości tylko na początku lufy więc nie ma większego wpływu na kulkę . Na standardowym hopie było lepiej niż w tej chwili ale nie tak dobrze jak w krótkim momencie działania r-hopa.

Adrian dzięki za zdjęcia. Ładnie Ci to wyszło i dobrze, że bez komplikacji :)

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Karol możesz wrzucić fotki? Chce zobaczyć czy nóżki gumki są obcięte w jednej płaszczyźnie czy tak jak widać w aukcji http://www.ebay.co.uk/usr/ivuzmek?_trksid=p2047675.l2559

Przy okazji... podniósł ceny : p

Zdjęcia porobię jak będę się do tej roboty odbierał...

Łatka jest przycięta zupełnie podobnie jak u Adriana ze zdjęć...

Sorry za wprowadzanie w błąd z tym luzem na ławce w oknie- oczywiście powinno być albo szlifnięte na ok 45 stopni albo luz (z instrukcji chorwata wynika,że ten luz to nawet do 1 mm, ale tylko od czoła lufy...). A 1 mm z każdej strony dotyczyło m- nuba...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Węże których używacie do robienia łatek podkręcających są silikonowe, igielitowe, czy jeszcze jakieś inne?

Czy jako m-nuba próbowaliście może użyć klasycznego miękkiego dystansera (gumowa rureczka) podklejonego kawałkiem podszlifowanego plastiku?

Link to post
Share on other sites

Węże silikonowe. Nie próbowałem robić tak dystansera. Ważne żeby docisk był na całej długości taki sam podczas przechodzenia kulki. Jeżeli podkleisz plastik do zwykłego dystansera to moim zdaniem może się ten plastik przekrecać. Może lepiej jak przetniesz ten okrągły dystanser na pół albo zrobisz taki z wkładu do długopisów?

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem R-hopa wraz z m-nubem w msr-ce z konwersją mancrafta, przy czym cholernie się natrudziłem w modyfikacji komory hu aby dopasować okienko do m-nuba i zrobienie modyfikacji ala TDC. Myślę, że się udało, planowałem zrobienie er-hopa, ale okienko komory jest za krótkie, więc przystałem na normalnego r-hopa. Tak więc, zrobiłem testy w zamkniętym pomieszczeniu na 650mm promyku i 0.40 guardera, karabin był ustabilizowany na bipodzie.

 

10psi-około 600fps

50m-10/10 baniak 3l (?) od płynu do spryskiwaczy wielkości ludzkiej głowy,

80m-8/10 żywa tarcza w postaci mojego brata (był odwrócony plecami, miał hełm :] ), twierdzi, że kulki trafiały go w górny korpus. Nie mogliśmy inaczej z powodu koloru kulek (szarych, które są niewidoczne nawet przez lunetę).

dalej nie testowaliśmy, w przyszłym tygodniu po weryfikacji fps i z użyciem białych BBwarzów 0.43 zrobimy test na 80m i 100m.

 

Wydaję mi się, że są to zadowalające wyniki, porównania nie mam, jedynie do stockowej gumki z msrki na 600fps, gdzie zauważyłem "na oko" lepsze skupienie po wymianie na r-hop (nie przeprowadzałem pełnego testu jak wyżej).

 

Ad. Skupienie na 80m wydaję mi się, że powinno być lepsze biorąc pod uwagę zamknięte środowisko testujące, podejrzewam, że to wina kulek (guardery to słabej jakości kulki, pełne bąbelków w wewnątrz i z kruchego materiału).

 

R-hop dla systemów vsr jest lepszą alternatywą niż stockowe gumki, kmheady itd. Osławione km-heady testowałem w VSR-ce stuningowaną do 600 fps i dawała średnie rezultaty.

Edited by hardboiled
Link to post
Share on other sites

Dostałem niedawno zamówione łatki od hunterseekera. Dzisiaj próbowałem walczyć z jej wycinaniem i dopasowywaniem do okna ponad 4 godziny, ale poległem. Sęk w tym, że te cholerne lufy Guardera mają pozaokrąglane okna w każdym miejscu i nijak nie idzie wsadzić tej łatki, żeby ładnie się ułożyła. Próbowałem się trochę pobawić papierem ściernym, ale boję się, że nie wyrównam po obu stronach i kulki będzie znosić na jedną stronę. Macie jakieś porady, jak to ogarnąć?

Link to post
Share on other sites

Ja swoją PDI piłowałem małym płaskim pilniczkiem z Würtha więc płaszczyzna z obu stron jest ta sama. Później brałem papier ścierny coraz drobniejszy i przygniatałem dopasowaną do okna kostką (konkretnie szczotką węglową z silnika). Bierzesz idealnie płaską długą kostkę, przykładasz papier do ścianki i wywijasz jego końce na boczne ścianki kostki żeby ten papier sobie przytrzymać palcami... I jazda :). Na koniec żeby było ładnie to jeszcze możesz pastą polerską ;d.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Nie czytałem jeszcze żeby ktoś to robił na airsoftpro. Trzeba mierzyć długość okna w komorze i robić r-hopa albo piłowac dłuższy otwór jak się chce np. er-hopa. Ważne też żeby ramię dociskało równo na całej długości i to było trudne do zrobienia np. u mnie w komorze pdi.

 

______________________

Wysłane z Xperii Z za pomocą Tapatalk 4

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja robię łatkę na aspro i powiem, że na razie ze mną wygrywa..... Problem polega na tym, że ramię dystansera nie schodzi tak nisko jak w przypadku innych komór, przez co m-nub nie dociska łatki na tyle, by ta mogła dobrze podkręcać kulasy. Na maksymalnym podkręceniu mam jakieś 45m zasięgu. Dlatego jakby ktoś chciał się bawić z aspro- nie ścinajcie gniazda dystansera w ramieniu, tylko wypełnijcie go fixem i na to naklejajcie m-nuba, bądź bawcie się z innymi zestawami zębatek, bo standardowe nie zdają w tym przypadku egzaminu. Inne ramienia nie pasują do aspro, trzeba szlifować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...