Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zlocik ASH Trójmiasto 26-28 Września 2014


Recommended Posts

Wrzuciłem info w kalendarzu imprez, ale chciałbym aby powstał temat i tutaj, będę miał okazję powrzucać nieco detali dla braci ASHowej (inna rzecz że jeszcze parę dni nie będę wrzucał tematu klasycznie na forum lokalne bo utonie w natłoku niedzielnych je..k)

 

Póki co wiadomo że gra zacznie się w piątek pod wieczór i trwać będzie do późnego popołudnia w sobotę, potem czeka integracja. W tym roku nie przerywamy gry i nie rozbijamy na dwa odrębne scenariusze, zamiast tego dodajemy nieco klimatu ogólnowojskowego troszkę na wzór milsimowy. Strony będą mieć swoje bazy lub rejony ześrodkowania gdzie będzie się toczyć ew.odbudowywanie gotowości bojowej.

 

W przeciwnym razie scenariusz rozlezie się na wzór banglanek, a nie do tego dążymy. Zeszłego roku na Overlordzie-Pierwszej Krwi sprawy potoczyły się zaskakująco sprawnie, jednakże liczba uczestników przekroczyła nieco 50 osób, a to stosunkowo prosto ogarnąć. W tym roku zakładamy dwukrotnie więcej a to już byłby potencjalny rozgardiasz.

 

Czasu na pogaduchy będzie mnóstwo po grze.Będzie okazja przespacerować się na spokojnie po umocnieniach i terenie gry, porobić sobie fotki na pojazdach (zapewne również da radę 'się karnąć' tym i owym) itede.

 

Gdzieś w głębi ducha jestem przekonany że nasze towarzystwo da radę grać ok24h bez przerwy i może się spodobać, a skoro będzie zaplecze i ludzie porobią trochę kilometrów to i niech i 'game experience' będzie jak najdłuższy :)

 

Tereny wchodzą w grę 3 oraz opcja rezerwowa Legan (tylko w przypadku gdyby pozostałe odpadły) Każdy z nich spełnia wymogi scenariusza a więc m.in. pełną pirotechnikę i możliwość użycia pojazdów mechanicznych.

 

Scenariusz będzie z pewnością dotyczył wydarzeń frontu zachodniego z roku 1944.

 

Na majowym Broumovie obiecuję przedsmak wrześniowego wydarzenia, łącznie z większą ilością danych w temacie (jako dodatkową atrakcję scenariusza)

 

Póki co tyle podglądu- gorąco zapraszam do bukowania terminów

 

G.

Link to post
Share on other sites

Eee- no myślę że się da, specjalnie przesunąłem na ostatni weekend miesiąca żeby nie było tydzień w tydzień bo i my chcielibyśmy do Lubosza do Was, a pewnie nie tylko my.

 

W kwestii gry- na Overlordzie lipcowym popróbowaliśmy gry nocnej i ukradła imprezę, a że jest zapotrzebowanie na więcej to nam w to graj (Shannon pierwotnie zajmował się organizacją i udziałem w Milsimach, więc zawsze gdzieś chcieliśmy w tym kierunku podążać)

Środki również powinny wystarczyć, więc nic tylko działać.

Link to post
Share on other sites

Ja tam byłbym za spróbowaniem czegoś nowego. Na Słowacji przejdę chrzest w nocnej akcji ale zawsze byłem nakręcony na nocną imprezę. Nigdy nie brałem udziału w grze zahaczającej o Milsim więc tym bardziej postaram się wykombinować czas wolny i być obecnym.

Pogoda, a właściwie jej brak byłby ciekawym dodatkiem. No może poza tygodniową ulewą, która przeobraziłaby teren w którąś z wysp Pacyfiku :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

W gęstym lesie może być trudniej, aczkolwiek jak pokazuje historia są i na to sposoby :icon_wink:

 

Odpowiednia ilość pirotechniki oświetleniowej i da się, tylko to będzie trochę kosztować. Może dużą ilość przeterminowanych rac oświetleniowych dasz radę wykombinować z armii za free? To byłby klimat.

Link to post
Share on other sites

Koniecznie, koniecznie- tak naprawdę dużo wyjaśni się po Broumovie gdzie będziemy się wąchać z potencjalnymi partnerami i wyjdzie w praniu jak nam idzie. Jeśli się poskłada to będzie można sobie pozwolić na ciekawe wodotryski, jeśli nie do końca to ... co się będziemy czarować- nie ma opcji że 'nie' ;)

Link to post
Share on other sites

Po pewnych zabiegach stylizacyjnych myślę że uda nam się coś zmontować (coś się doda, coś odejmie, coś zakryje et voila!)

 

Po tym co się zdarzało ucharakteryzować fajnie na mundur WW2 to naprawdę kajzerowski koc to będzie sama przyjemność- spodnie, buty się zostawi, na górę kangura i mycka jakowaś (przepraszam ale pickla będzie trzeba zostawić w domu :D ) pas z szelkami plus ładownice mauserowskie jak najbardziej na miejscu, plus inne drobiazgi szpeju również.

 

reasumując- bez obaw :)

Edited by Gor
Link to post
Share on other sites

żaden kłopot- chwila i zrobione, jesteś 'lokalny' widzę (w połowie) to będzie szansa się spotkać na soczek i obgadać co i jak

 

wymagania mundurowe dokładne przykleję z lekkimi poprawkami z którejś poprzedniej imprezy- to się akurat zbytnio nie zmienia, powoli ewoluuje aczkolwiek sięga właściwie zenitu za którym zaczyna się powoli rekonstrukcja a to odrębne zagadnienie już.

Edited by Gor
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...