Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kulki bioval


Recommended Posts

Witam!

 

Jakis czas temu zamiast kulek JBU zacząłem stosowac biodegradalne biovale. Pierwsze biovale kupiłem w asgshopie, latają idealnie. Chwile temu postanowaiłem dokupic sobie mały zapasik, jako iż znalazłem te kulki w gunfire (z przesyłką wychodziło jakieś 15 złotych taniej). Paczka przyszła, i tu pojawiło się jedno ale. Samych kulek jeszcze nie testowałem, nie chce otwierać dwóch paczek na raz, jednak od razu widać znaczące różnice w wyglądzie opakowania biovali z asgshop i gunfire.

 

(te z gunfire po lewej, asgshop po prawej)

 

Front:

piSjZ1g.jpg

 

Plecy:

bd8z0AK.jpg

 

Przede wszystkim niepokoi mnie dopiska "Made in taiwan" na biovalach z gunfire. Czy ktoś z was miał doczynienia z tymi biovalami? Czy to tylko zmiana opakowania przez firme czy może podróbki?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Update: Właśnie odważyłem się otworzyć paczkę "biovali" z gunfire. Kulki mają zdecydowanie inny zapach (różnica jest znacząca i łatwo wyczuwalna). Biovalki z asgshopu są zdecydowanie gładsze (bardziej "plyną" jak się je wysypie na rękę). Na dystansie ok 25~30m biovale z asgshopu skupienie mają znajomite, "biovale" z gunfire pozostawiają juz sporo do życzenia (odbijają w losowym kierunku dość mocno, przy ok. 25m biovale mają jakieś 5cm rozrzutu podczas gdy "biovale" z gunfire jakieś 20cm).

 

Tutaj zdjęcie obu kulek z bliska, po lewej asgshop, po prawej gunfire:7txHWVN.jpg

 

Wyraźnie widać różnice w obu kulkach, biovale z asgshopu wszystkie są czyste i jednolite podczas gdy "biovale" z gunfire pełne są jakichś czarnych paprochów i mają niejednolity koloryt (może mi się wydawać, ale chyba gunfire'owe są też troszkę ciemniejsze).

 

Hopup jednak podkręca oba typy kulek jednakowo, w obu przypadkach wymagając większego podkręcenia niż w przypadku kulek G&G i innych.

 

Podsumowywując, biovale z gunfire wydają się być najzwyczajniej podróbkami kulek firmy Bioval, latają znacznie gorzej i są jakies takie dziwne. Radze więc zastanowić się przed zakupem.

Edited by Kamlotton
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Czy ktokolwiek stosujący Biovale spotkał się kiedyś z tym żeby zawilgotniały i straciły kształt?

 

Ja kupiłem dwa worki 0,3 Biovale z ASGShop i trzymałem w pudełku razem z woreczkiem z proszkiem higroskopijnym.

 

Kulki latały tragicznie. W porównaniu jeden magazynek G&G 0,3 drugi Bioval 0,3 Biovale latały jak najtańsza kukurydza.

 

Czytałem jednak same pozytywne opinie na temat tych kulek. Za granicą wręcz mówią że są zaczarowane.

 

Dlatego zacząłem się zastanawiać czy winowajcą jest może wilgoć. Zauważyłem że woreczek z proszkiem zmienił barwę wskazując że pobrał trochę wody.

 

Jakby nie było, to wszystko działo się w przeciągu miesiąca. Stosowałem wcześniej biokulki G&G też zimą, i nie miałem żadnych problemów.

Link to post
Share on other sites

Jak macie możliwość to zmierzcie średnicę tych Biovali suwmiarką, bo może dzieje się z nimi to sami co z Dum-Dumami.

 

Nie wiem jak dokładnie się to mierzy. Mam cyfrową suwmiarkę i mierzę "płaską" częścią szczypc.

 

Bioval 0,30 - 5,92 5,92 5,91 5,93 5,91 5,92 5,93 5,92 5,93 5,93

starając się uzyskać na jednej kulce najmniejsza i największą średnicę uzyskuję 5,91-5,93

G&G 0,25 - 5,92 5,93 5,94 5,94 5,93 5,94 5,94 5,93 5,93 5,93

starając się uzyskać na jednej kulce najmniejsza i największą średnicę uzyskuję 5,93-5,95

Rockets 0,20 - 5,94 5,93 5,93 5,93 5,92 5,93 5,93 5,93 5,93 5,93

starając się uzyskać na jednej kulce najmniejsza i największą średnicę uzyskuję 5,92-5,94

 

Nie mam jak to zmierzyć profesjonalnie, ale jak ściskam kombinerkami Biovale odczuwalnie szybciej kruszą się od G&G

Link to post
Share on other sites

Ostatnio kupiona paczka Biovali .3 jest koszmarna. Trzymają średnicę, ale po trafieniu na twardą przeszkodę niektóre rozpadają się w pył. Do tej pory nie widziałem takiego efektu...

Tak jak gloomer wspomniał, w PTW cięły mi się na potęgę.

W sobotę sprawdzę drugą paczkę, choć obie wyglądają identycznie.

Co do puchnięcia biokulek, to jedynie Blastery .28 powiększyły swoją średnicę. Aktualnie w słoikach (bez pochłaniaczy) mam G&G, BBBMAX i zielone P&J.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

do gunfire pisałem ale w sumie zlali temat.

Ta pierwsza partia biovali latała mi wręcz idealnie, te drugie to na 99% podróbki.

 

Dzwoniłem do ASGShopu w sprawie biovali i dowiedziałem się, że wszędzie pełno podróbek i że ciężko znaleść teraz oryginały, dlatego wstrzymują oni sprzedaż

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Cześć,

Jak wygląda obecnie sytuacja z kulkami BIO, po pół roku od zauważonych problemów? Wycofano podróby ze sprzedaży, czy jednak to stale pogorszyła się jakość (Bioval)?

A może ktoś kupuje Biovale z jakiegoś zagranicznego sklepu? Jeśli tak, to z którego?

Link to post
Share on other sites

Te kulki są warte sprowadzania zza granicy? Biorąc pod uwagę to, że mamy tu G&G?

Głowna różnica między G&G a BIO xxx to Ekologia. Jak mam zostawiać kulki na ziemi po strzelankach, to wolę mieć BIO (rozkładające się). Druga różnica, to jakość wykonania. Wg Forumowiczów pojawiły się podróbki BIO firmy Bioval, nietrzymające porządnych parametrów. Stąd też reaktywacja wątku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...