Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zatrzymanie paczki na WER Zabrze


Recommended Posts

Czołem,

 

przed momentem od listonosza dostałem list polecony z taką zawartością:

https://www.dropbox.com/sh/exobguus1bln0g0/wykTXOghQQ

 

Zakładam że bliźniaczy wątek jest tutaj:

http://forum.wmasg.pl/topic/108226-zatrzymanie-w-cle/

przy czym obrazki już nie żyją, dlatego też zakładam nowy.

 

Paczka, którą zatrzymano, zawiera dwa radyjka Baofeng UV-5R z 409Shop'u. Patrząc na pismo... co dokładnie muszę im wysłać, abym dostał zamówiony towar ?

Odnośnie punktów (z pisma):

1. Szczegóły transakcji z PayPala będą wystarczające ? (w postaci print screena zapisanego do pliku PDF). Jest to po polsku, jest cena towaru w pln i usd, jest lista zamówionych i jakiś kontakt do sklepu.

2. Specyfikacja... print screen w PDF z polskiego sklepu ?

3. Nic bezpłatnie nie otrzymałem... więc raczej odpada.

4. Może być zdjęcie dowodu aparatem, czy musi być skan w PDF ?

5. Inne dokumenty... nie mam pomysłu.

 

Skoro dostałem takie pismo, to pewnie mam się liczyć że UC dowali mi cło i vat... ale w jakiej postaci ? Paczka do mnie przyjdzie za pobraniem, gdzie kwota pobrania będzie wynosiła cło + vat ?

 

Z góry dzięki za pomoc,

 

Pozdrawiam :)

b.

Link to post
Share on other sites

Print screeny wystarczą, musisz im to wysłać pocztą lub faxem (najszybciej) gdyż ich mail nie ogarnia. Będziesz musiał zapłacić 23% VATu. Paczka przyjdzie do Ciebie pobraniem a kwota do zapłaty będzie właśnie tym wyliczonym VATem.

 

P.S: Trza było słać osobno te radia a nie w 1 paczce :P Zaoszczędziłeś 0,02$ na wysyłce :icon_mrgreen:

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Print screeny wystarczą, musisz im to wysłać pocztą lub faxem (najszybciej) gdyż ich mail nie ogarnia. Będziesz musiał zapłacić 23% VATu. Paczka przyjdzie do Ciebie pobraniem a kwota do zapłaty będzie właśnie tym wyliczonym VATem.

 

P.S: Trza było słać osobno te radia a nie w 1 paczce :icon_razz: Zaoszczędziłeś 0,02$ na wysyłce :icon_mrgreen:

 

Ok, czyli:

- skan dowodu

- print screen potwierdzenia płatności z PayPala

- print screen specyfikacji radia z jakiegoś polskiego sklepu (?... i czy nie doczepią się do polskiej ceny ?)

 

I czy muszę im odsyłać samo pismo które przyszło ? Aby mieli informację o pozycji magazynowej,

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jest to określone w piśmie, które otrzymałeś to nie musisz wysyłać. Jakiej specyfikacji? Nie rozumiem. Wysyłasz screen zakupu z ebaya, screen faktury na paypalu oraz screen płatności na paypalu.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

@blackest ślij normlanie emailem, szkoda czasu i kasy na pocztę. Wystarczą tylko te dane, które potrzebują z dowodu więc nie musisz robić skanu, printscreen z paypala wystarczy i ślesz to w pdfie. Jeśli będzie im to za mało to sami podeślą email o więcej danych. To, że zabrze zatrzymało nie znaczy, że dowalą vat, już mi kilka razy radia zatrzymywali ale pojedyncze i nigdy vatu nie dostałem do płacenia co innego w przypadku replik itp.

Edited by samael16
Link to post
Share on other sites

@blackest ślij normlanie emailem, szkoda czasu i kasy na pocztę. Wystarczą tylko te dane, które potrzebują z dowodu więc nie musisz robić skanu, printscreen z paypala wystarczy i ślesz to w pdfie. Jeśli będzie im to za mało to sami podeślą email o więcej danych. To, że zabrze zatrzymało nie znaczy, że dowalą vat, już mi kilka razy radia zatrzymywali ale pojedyncze i nigdy vatu nie dostałem do płacenia co innego w przypadku replik itp.

Konkretnie... tak lubię. W nocy (ach... praca) wyślę skan dowodu i printscreen z paypala.

Btw... jak zatytułować maila do nich, tak aby się nie zgubił... podać im w tytule pozycję magazynową ?

Link to post
Share on other sites

Pisma nie odsyłasz, powołujesz się tylko w treści maila/pisma na poz. ks. magazynowej (lewy górny róg dokumentu który dostałeś z UC), do tego dane z dowodu, screen z paypala (przestaw sobie na wersję polską, żebyś nie musiał tłumaczyć pozycji), załączasz specyfikację z jakiegoś rodzimego sklepu (tylko nie w postaci linka, a przekopiuj to do Worda i wydrukuj/załącz do maila) i to wszystko.

Link to post
Share on other sites

Jest tak, dane (skan dowodu i printscreen płatności w paypalu) wysłałem 16.04 na maila podanego w piśmie. 22.04 czekało już na mnie awizo. Dzisiaj (23.04) odebrałem, płacąc przy odbiorze VAT i inne opłaty manipulacyjne. Co ciekawe, VAT policzyli od kwoty 241 zł, podczas gdy PayPal skasował mnie na 253. Podejrzewam że celnicy wzięli dolary i przeliczyli na zł po kursie z innego dnia niż PayPal.

 

Dzięki za pomoc !

Pozdrawiam :)

b.

 

i wątek do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nigdy takich cyrków nie odstawiałem.

Sprawdzam tracking i jak widzę że mam WER Zabrze to od razu ślę printscreen z Paypala i ze sklepu z zamówieniem.

W temacie maila powołuję się na numer trackingowy. Nie ślę żadnych dowodów osobistych nic.

 

Dwa dni później dostaję swoja paczuszkę.

Nigdy nie czekam na pisma.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie, też chciałem wysyłać mailem odpowiedź na zawiadomienie, które dostałem dzisiaj a tu mi przychodzi:

Uwaga! Jeden z Twoich listów nie dotarł do adresata.

 

Wiadomość adresowana do użytkownika werzabrze.doz@katowice.poczta-polska.pl nie została dostarczona z powodu przepełnienia skrzynki tego użytkownika.

Skontaktuj się z nim w inny sposób i poinformuj o przepełnieniu skrzynki lub w razie dalszych wątpliwości możesz zgłosić się o pomoc do administratora Poczty WP.

 

Czyżby mieli zapełnioną skrzynkę ? Próbowałem się tam dodzwonić, o tej porze już nie pracują.

 

EDIT:

 

Zmniejszyłem wielkość zdjęć - chyba mają limit 10 mb na maila.

Edited by La Chupacabra
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...