Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór Glocka - WE vs Army vs Meister vs KWA vs TM vs Stark Arms


Recommended Posts

Meistera zserwisujesz częściami pochodzącymi z jakiegokolwiek klona TM. Co ciekawe akceptuje wszystkie części zamienne (w przeciwieństwie do Army i WE).

Jako dlugoletni użytkownik Meisterów będę bardziej polecał ściągnięcie ich zza granicy niż pakowanie się w niezaciekawe WE.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak już ściągać klocka z zagranicy, to Stark Arms.

Gdzieś czytałem opinie że lepszy od tm.

Sam tm nie miałem, ale sa mam i świetnie się spisuje, bezawaryjnie.

W przeciwieństwie do meistera ma drugi pin nad spustem, extractor (czy jakoś tak) jest osobnym elementem,

siedemnastka ma tryb auto, ma bardziej matowy plastik.

Nie wiem jak w meisterze ale w sa podejdą ostre przyrządy celownicze.

Jest kompatybilny z tm, ale oryginalnych części też jest pod dostatkiem.

Są wersje z oznaczeniami, tylko nie wiem czy do europy takie wysyłają.

Ludzie którym dałem postrzelać zazwyczaj są zaskoczeni.

Już dwie osoby stwierdziły że ma strzela jak elektryk, w sensie karabin(oczywiście aż tak dobrze nie jest).

A tu test kompatybilności magów.

Link to post
Share on other sites

Nie mam co prawda klocka od WE, ale nabyłem parę bebechów od niego (cały hammer housing) i muszę powiedzieć, że części są wykonane z nawet całkiem fajnego i dość wytrzymałego stopu (taki błyszczący) - bez porównania do żałosnego znalu w army.

Link to post
Share on other sites

Swojego czasu były z oznaczeniami, może jeszcze będą.

Tak to jest VFC.

Około 100$ z przesyłką, to wychodzi podobnie jak glock we w Polsce.

Niektórzy radzą dozbierać do TM, a do SA niewiele trzeba dozbierać, i jest alu zamek i lufa.

Nie wiem jak jest w innych glockach ale podejrzewam że w sa zamek jest frezowany z alu, a nie odlewany z kupy.

Link to post
Share on other sites

Podsumowując temat Glocka 17 - co jest obecnie najlepszym wyborem? Przyznam, że po przeczytaniu opinii tutaj mam lekki zawrót głowy, bo właściwie co osoba to inne opinie.

 

PS. Wie ktoś, gdzie teraz można dostać Glocki od Meistera? Zależy mi na sprawdzonych sklepach, bo znalazłem jeden, na temat którego nie mogę znaleźć opinii, więc wolę nie ryzykować.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mnie Stark Arms (to ejst VFC, prawda?) nie podszedł jakoś. przede wszystkim przez to, że kosztuje sporo, a oznaczeń nie ma.

Jak nie ma oznaczeń? Sam mam Glocka 18C SA z oznaczeniami za 99$.

http://shop.ehobbyasia.com/catalogsearch/result/?q=stark+arms&cat=

 

Co do dostępności, wszystko jest tu, google nie boli :P

http://www.stark-arms.com/wheretobuy.asp

 

Zaleta taka, że duża ilość części jest stalowa, te Glocki są niezniszczalne :) Mam porównanie z ARMY i KSC - chowają się obydwa. Świetna jakość za świetne pieniądze. Producent też niedługo wprowadza magazynki na CO2 (jak narazie używam tych od WE i dają fpsy cqb <350), także zimą też będzie można postrzelać.

Link to post
Share on other sites

Jak nie ma oznaczeń? Sam mam Glocka 18C SA z oznaczeniami za 99$.

http://shop.ehobbyas...stark arms&cat=

 

to inna seria widocznie, ja miałem takiego z pustym zamkiem, kolega mał z oznaczeniami 'stark arms'.

 

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=STARKA-PS-S18C-LS&search=special&rs=stark%20arms&catid=&cat=&view_choice=c

http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/product_detail1.php?search_From=searchItem&item=STARKA-PS-S18C-BS&search=special&rs=stark%20arms&catid=&cat=&view_choice=c

 

bez lub z gówno wartymi.

pytanie, czy ehobby sprzedaje w ogóle stark armsa. ten sklep ma trochę za uszami jeżeli chodzi o podróbki.

Link to post
Share on other sites

to inna seria widocznie, ja miałem takiego z pustym zamkiem, kolega mał z oznaczeniami 'stark arms'.

 

http://www.wgcshop.c...=&view_choice=c

http://www.wgcshop.c...=&view_choice=c

 

bez lub z gówno wartymi.

pytanie, czy ehobby sprzedaje w ogóle stark armsa. ten sklep ma trochę za uszami jeżeli chodzi o podróbki.

Generalnie na WGC też mieli SA, ale nazywał się Taiwan-others czy jakoś tak. Paczka przyszłą w pudełku bez oznaczeń firmy SA. Teraz szukałem, nie ma już tego. Właśnie stamtąd mam replikę. Na arnie znalazłem info, że to jest dokładnie SA 1:1. SA nie ma licencji na replike glocka z oznaczeniami, stąd różne dziwactwa.

 

WGC ma u mnie duży plus, jeden magazynek okazał się uszkodzony, zrobiłem fotkę i od razu wysłali mi milion części zamiennych :icon_smile:

 

EDIT: Sprawdziłem, na WGC to było Taiwan-SA. Zostały tylko magi.

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@adrIan - doliczyłeś vat i cło?

 

Jak dla mnie ten stark arms to ciekawsza klamka. Wiem że TM obrósł już legendą ale za taką cenę dostajemy replikę do lekkich poprawek (czytaj: wymiana zamka na metalowy) - oczywiście jest to moja opinia.

 

 

Ps: Ten sklep airsoftarmory jest na terenie Polski?

Link to post
Share on other sites

Maruiec obrósł legendą nie bez powodu. Nie dość, że świetne osiągi w stocku to dość niezniszczalna klamka. W przypadku gdy coś się sypnie do Maruica dostajesz części wszędzie i za grosze. Metalowy zamek to sprawa mocno dyskusyjna. Plastik TM jest na prawdę wytrzymały, poza tym wydajność rośnie, no ale spada lans i realizm ( tak realizm strzelania z klamki GBB :D )

 

Doliczyłem cło i vat. Jak zamawiasz sam i masz dużo szczęścia to kończysz jak kolega wyżej, jeśli nie masz to nie warto ryzykować i lepiej zamawiać zbiorowo :)

Link to post
Share on other sites

Nitro, bądź mym mentorem i powiedz jak tego dokonać ;D

Chciałem z madonionu zrobić zamówienie ale robią dopiero pod koniec wakacji chyba a poza tym nie słyszałem za dużo pozytywnych opinii, niektórzy narzekają na stracony czas i kase... to co robić :icon_neutral2: ?

 

Tomek, tak jest ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Podepnę się pod temat - jak glocki od WE i SA radzą sobie w niższych temperaturach? Na maruica mnie póki co nie stać, a zależy mi na bezproblemowym i bezawaryjnym działaniu.

Każdy glock sprawi się doskonale. Kwestia jakiego gazu używasz i jakich zaworów. U mnie stock SA na ProTechu radzi sobie dobrze do 0 stopni, trochę gorzej jest na magazynku ARMY, poniżej 0 stopni już wydajność znacznie spada, choć syfonuje tylko na auto. Na magazynku co2 WE nie mam najmniejszych problemów i daje stabilne 340 fps.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...