Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szyny RIS dla AK - temat ogólny


Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://allegro.pl/mo...6069932278.html

 

Jeszcze taniej masz :icon_smile:

 

Też mnie sprawa interesuje i poczekam na jakieś info.

 

Chcę także u siebie założyć kolimator otwarty, ale chyba wezmę wersję montażu zdejmowaną na jaskółkę(nie chcę pokrowca zmieniać, bo poszedłem w oryginał WP od beryla, który po malutkiej przeróbce pasuje idealnie do Rk-02 :icon_biggrin:)

 

Tu już masz mega tanio!

 

http://allegro.pl/cm...6088258782.html

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Aha to już wiem, że nici z tego pomysłu bo kolby to nie chcę akurat wymieniać. Trzeba będzie kupić boczny montaż na jaskółkę, bo z racji dopasowanego pokrowca z montażem "na stałe" mi replika nie wejdzie, a chcę szybko mocować kolimator.

Dziękuję za informacje ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam, poszukuje chwytu przedniego do repliki cm.048S. Obsługa taiwangun odpisała mi, że chwyt przedni CM http://www.taiwangun.com/chwyt-przedni-z-szynami-ris-do-ak-slr105a1-p-j nie będzie pasował do repliki. Nie zależy mi na bocznym oszynowaniu chwytu i z ofert przeglądałem najbardziej pasuje mi coś takiego, ale nie mam pojęcia czy będzie to kompatybilne z repliką bez dodatkowych ingerencji w konstrukcje lub sam chwyt http://www.kaliber.pl/szyny-montaowe/117545-system-szyn-montazowych-do-ak-47-fab.html

Link to post
Share on other sites

Kup na allegro okładziny do Beryla i po sprawie.

 

Nie zależy mi na bocznym oszynowaniu chwytu

 

@Nath: nie zależy mu na bocznych szynach, a jedyne łoże/okładziny do Beryla, które mają dolną szyną pochodzą z wersji "D", ewentualnie "C" jeżeli takie były zamówione i kosztują trochę kasy.

 

Na allegro jest łoże z chwytem przednim, ale jest on jaki jest i nie musi podpasować czy to ergonomicznie czy wizualnie pytającemu - nie wiemy jaki chwyt chce tam założyć.

Link to post
Share on other sites

Chciałbym by wygląd chwytu był zbliżony do tych, które podałem na początku. Potrzebuję górnej szyny pod optykę i dolnej pod chwyt (ten sam rodzaj co na zdjęciu u Wojtka). Dalej nikt się nie wypowiedział na temat tego czy chwyt firmy FAB defense będzie pasował do repliki cm.048s czy po prostu mam rozumieć, że jeśli nie przymierzę to się nie dowiem ? :)

Link to post
Share on other sites

Powinien pasować. Zhukov Magpula pasuje do systemu VFC od strzała, więc akcesoria FAB i TDI też powinny pasować. Mogą być potrzebne minimalne przeróbki, może warstwa albo dwie izolki podłożone, żeby się to nie kolebało, ale wsio powinno być OK.

Link to post
Share on other sites

Ja się zastanawiam, dlaczego chwyt od Cymy miałby nie pasować do Cymy :S

Mój znajomy ma taki sam i jedyny problem w jego cm.048s był taki, że bolec trzymający okładzinę nie pasował (dolna okładzina jest tak około milimetra dłuższa lub krótsza, nie jestem teraz pewien) i musiał go zastąpić czymś innym. Pasowała śrubka, którą po chwili pracy można dopasować tak, by wyglądała bardziej estetycznie. Oczywiście, jest to bardziej "partyzancka" metoda i nie konieczne pewniak, nie wiem jakie Cyma ma wahania przy produkcji chwytów i replik :x

Link to post
Share on other sites

48 jest już chyba VFC, no a chwyt po chwili pracy pasował, co prawda z lekkimi luzami. Śrubka nie jest potrzebna po to, by ją wkręcić, a po to, by można nałożyć z drugiej strony nakrętkę. Otwory w chwycie i w replice się nie nakładają, ten w replice jest lekko przysłonięty.

Pewnie można by jeszcze spróbować spasować chwyt przypiłowując kilka elementów, bo na prawdę jest to obsunięcie nieduże. No ale jeśli ktoś nie ma zamiaru bawić się w robótki ręczne, to jednak lepiej mu będzie wydać trochę więcej.

Edited by Aracz
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kolejne pytanie.

Mam stareńką Betę Specnaz JG (ano... ponad 9 lat już u mnie :)), i ostatnio doszedłem do wniosku, ze potrzebuję do niej oRISowanego frontu, a przynajmniej górnej szyny pod kolimator.

 

Od razu zaznaczam - Evike'owski front RIS/Keymod wykluczam, nie zamierzam wydawać na to cudo 200 USD + przesyłki & podatki.

Gdyby ktoś Bety nie znał - to jest mutacja na temat AK, oryginalnie wykoncypowana przez chłopaków z Tokio Marui (chyba przeholowali z sake i fugu... ;)) i wypuszczona na rynek - tył to normalne AK-47 w systemie Tokio Marui, ale front jest nietypowy, krótszy niż w AKSU: okładziny od AKSU nie pasuja. Poza Marui robiło je też chyba SRC i oczywiście Chińczycy.

 

Nie, nie chcę wymieniać frontu na pełnowymiarowy do AK systemu TM. Podoba mi się ten potworek taki, jaki jest: krótki.

 

Widzę, że są u nas na rynku "Bety" Spartaca, a SRT-11 (i chyba jeszcze któryś Spartac) odpowiedni front RIS mają. Ktoś widział taki front gdzieś do kupienia luzem, czy pozostaje mi polowanie na padlinę po Spartacu / tanią używkę...?

...z tego co słyszałem, Spartac jest mało udanym wypustem...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie przeszkadza Ci rzeźbienie w oryginalnych częściach swojej repliki to zamontuj na dwie śruby krótką szynę RIS na tej okłądzinie rury gazowej jaką posiadasz i po sprawie.

 

Koszt szyny tylko poniesiesz.

Będzie działało.

 

EDYTA: gdzieś widziałem szyny w miejsce szczerbinki AKSU - może coś przypasujesz.

Jak nie to gruba szyna RIS odpowiednio dopasowana w to miejsce.

Edited by wojtekk8
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...