Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolba do PK - zrób to sam


Recommended Posts

Kolba wykonana z trzech warstw sklejki sklejonej na odpowiednią grubość wikolem i ściśniętych prasą do wyschnięcia. Pomalowana lakierobejcą "dąb jasny" i polakierowana lakierem bezbarwnym akryl w sprayu.

Sklejka niebyła najlepszej jakości bo miała puste przestrzenie między warstwami i trzeba było je zaszpachlować co pokazują jaśniejsze plamy.

 

Niedrążyłem otworu na ten zbiorniczek z nakrętką tylko otwory pod okucie oraz montaż do body.

t2051206_dscn3169.jpg

t2051208_dscn3168.jpg

Orginalne okucie pasi całkiem fajnie

t2051211_dscn3172.jpg

A jak pasi do orginału oceńcie sami

t2051213_dscn3176.jpg

t2051212_dscn3175.jpg

 

Zdjęcie niepomalowanej i przed obróbką wykańczającą sie niezachowały ale do repliki customa pasowała. Do PK A&K kumpel mówił że też by pasowała bo wąsy do mocowania z body starał sie zrobić takie same.

Edited by michal_p80
Link to post
Share on other sites

no jasne że tak tylko może jakiś model gipsowy , modelinowy na początek . Chba że odciąć kawałek i przedłużyć w dół tak na oko 100proc bo to takie w kwadrat już wpada . A tylne okucie? chba na tej fotce niema. Fajne pierwszy raz to widze, na pojazd lepsze rozwiązanie niż klasyczne.

 

Jak ktoś chętny to moge sie naraźe pozbyć tej kopi , ale to może na pw prosze.

Edited by michal_p80
Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

5xw1rvute1d1_t.jpg

8r8fg3jrxhxp_t.jpg

 

wykonane z dość twardego kawałka drewna które kiedyś było futryną, stąd prawdopodobnie widoczne mikropęknięcia na końcowym wyrobie . Po doszlifowaniu i pomalowaniu myślę że spokojnie może śmigać w czyjejś replice. Okucie od ostrego choć sfatygowane pasowało , mocowanie od strony korpusu nie wiem ponieważ wzorowałem się na ostrym orginale tej kolby.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...