Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szkielet JG a'la KWA 2GX.


Recommended Posts

Nie wiem czy taki temat się nie pojawił czasem, ale jak już jest to proszę moda o usunięcie.

Nie wiem która to generacja szkieletów, proszę zatem o poprawkę tematu poźniej.

Kupiłem ten szkielet na alledrogo. Wygląda całkiem fajnie, pancernie, ale nie aż tak jak w KWA.

Przychodzi bez śrubek, więc trzeba się w nie zaopatrzyć osobno.

W mojej sztuce otwory na łożyska miały 7.81 mm szerokości. Musiałem je nieco rozwiercić wiertłem fi 8mm, żeby łożyska prawidłowo siedziały.

Ponadto trzeba było stoczyć głowicę cylindra, ponieważ była za szeroka, i szkielet się niedomykał na czole.

Poza tym jak na razie jest cacy, szkielet jest świetnie spasowany.

Śmigać będzie na m125 st elementa, zobaczymu ile pociągnie.

Pierwsze testy w Piątek.

Link to post
Share on other sites

Po małych igraszkach z tym szkieletem udało mi się replikę złożyć do kupy.

Jak na razie trzyma, i nie zapowiada się, żeby to się miało zmienić.

 

Poza w/w mankamentami wszystko gra, gwinty wszystkie są, krzywy nie jest, zobaczymy ile to jest warte.

 

lsPW8wB.jpg

yuWbOEA.jpg

2nZr3yn.jpg

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Kupiłem niedawno ten sam szkielet. Problemy miałem te same (głowica cylindra i łożyska). Front wygląda pancernie i jest zaokrąglony gdzie trzeba, ale czemu mówią na to a'la KWA lub kopia KWA to nie wiem. Mam obecnie oba szkielety i nie wiem na jakiej podstawie traktują JG jako kopie. Ale muszę przyznać, że odlew jest jakościowo kiepski. Sporo nadlewek oraz ubytków w materiale. Przed poskładaniem miałem sporo piłowania. Ale biorąc pod uwagę wzmocnienia i cenę (55zł dałem) to jest spoko. Zobaczę jeszcze jak się będzie sprawować, bo replika jeszcze w kawałkach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Biografia dość krótka bo kończy się dzisiaj... Nie spodziewałem się cudów ale myślałem że z miesiąc da rade. Niestety po okł 30 kulkach replika zaczęła pluć a po zajrzeniu do środka okazało się że jedna połówka pękła na dolnym wzmocnieniu, pęknięcie poszło równiutko przez sam środek "pancernego" wzmocnienia. Jak widać do KWA naszym żółtym braciom wciąż daleko no ale niech próbują dalej :)

Link to post
Share on other sites

Czytając widzę, że muszę bacznie przyglądać się gb zamntowanemu w mojej replicę, Mam go wprawdzie od dłuższego czasu ale dopiero 2 tygodnie temu przeszedł próbne strzelania. 1000kul na auto przy SP130 guardera (510FPS) nie zrobiło na nim wrażenia, ale zobaczymy na jak długo. Jak pęknie dam znać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...