Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, otóż posiadam problem z zieloną gumką G&G... Zamontowana jest w specnie sa-a05 stock komora, lufa madbull precyzyjna. Problem polega na zbyt mocny podkręcaniu. Na pozycji "zero" kulka jest podkręcana dosyć mocno przez co nie ma możliwości wyregulowania strzału.

Próbowałem różnych dystanserów. Dystanserów do prób użyłem około 4. Miększych i twardszych. Myślę o dystanserze typ H lub podpiłowaniu elementu dociskającego dystanser.

Ktoś jeszcze posiada ten problem w swoich replikach z tą gumką?

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites

Wywal tą gumkę, kup systemę. Miałem 4 g&g w 4 replikach, z czterech różnych sklepów, kupowane w różnym czasie. We wszystkich ten sam problem, co opisujesz. Te gumki są o kant dupy, nie wiem czemu wszyscy je zachwalają. Nie mogę tego powiedzieć o systemce. Miałem już z 10, i wszystkie śmigają jak ta lala.

Link to post
Share on other sites

Mam zielone G&G w trzech replikach i wykonują swoją robotę bez zarzutu. Ciekawe skąd biorą się u Was te problemy.

Ps

Ponieważ ostatnio nie było dostępnych G&G, kupiłem do mojego nowego RK.01 przezroczystą Guardera, ciekaw jestem jak będzie się sprawować.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

To jest już moja 2 G&G... Jedną miałem w giecie boyi... Tam to już wgl kręciła w kosmos. Zobaczę z systemą bo leży jedna w domu.

 

Edit:

G&G nie są przypadkiem szczelniejsze od systemy poprzez swoją grubość?

Edited by Puloman
Link to post
Share on other sites

Ja od siebie też nie polecam zielonych g&g - jak coś to systema, madbull (wg mnie).

Nitro, też nie rozumiem zachwytu tą gumką, pomijam już fakt, że czasem posiadają wady fabryczne i mają zazwyczaj za duży element podkręcający (wiadomo, inny dystanser, ale miałem przypadki, że dałem najmniejszy jaki miałem i nadal kręci za mocno).

 

Szczelniejsze , nie szczelniejsze - zależy od komory, nie ma takiego jakiegoś wyznacznika, że o, ta gumka na każdej komorze będzie najszczelniejsza.

Link to post
Share on other sites

Cycek podkręcający kulki (ten element, który jest dociskany przez dystanser) w gumkach G&G jest po prostu za duży. Trzeba do tej gumy dobrać najmniejszy możliwy dystanser. O ile w lufach, które mają ciasne okienko na hu jest to w miarę proste, o tyle dla luf z nieco szerszym oknem naprawdę ciężko jest coś dobrać. Po dobraniu dystansera kręci fajnie, ale po co kombinować, jak można kupić inną gumę.

Także też nie rozumiem, dlaczego mnóstwo ludzi tak się tymi gumami zachwyca.

Link to post
Share on other sites

Hejtować G&G tylko za to, że się nie potrafi dobrać dystansera? Godne podziwu. We wszystkich replikach jakie miałem, wymieniałem Systemy na zielone G&G bo te lepiej trzymają szczelność :icon_wink: Mam wrażenie że to dlatego, iż mają dłuższy kołnierz od standardowych gumek. W specnie wystarczy zostawić stockowy dystanser, założyć zieloną G&G i już wszystko hula, no chyba że coś się zmieniło.

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Niebieski MB i fioletowy Promyczek mają "największe" kołnierze. G&G od dłuższego czasu po prostu w większości setach się nie chce już sprawdzać tak jak kiedyś. Cycek podkręcający jest za duży, w kilku przypadkach u mnie (głownie w komorach cymy do AK) działała ok po całkowitym usunięciu dystansera :teeth:

Link to post
Share on other sites

Spróbuj bez dystansera. Tak, właśnie tak. Miałem replikę G&G z fabrycznie zamontowaną sławną zieloną gumką i gdy rozkładałem komorę hop up w celu wymiany lufy, uważałem by nie zgubić dystansera. No i co się okazało? Że go tam nie ma... Po oględzinach stwierdziłem, że gumka sama w sobie ma wygrubienie wewnątrz gumki robiące za dystanser. Sprawdź, czy Ty też tak nie masz w swojej gumce.

Link to post
Share on other sites

Hejtować G&G tylko za to, że się nie potrafi dobrać dystansera? Godne podziwu. We wszystkich replikach jakie miałem, wymieniałem Systemy na zielone G&G bo te lepiej trzymają szczelność :icon_wink: Mam wrażenie że to dlatego, iż mają dłuższy kołnierz od standardowych gumek. W specnie wystarczy zostawić stockowy dystanser, założyć zieloną G&G i już wszystko hula, no chyba że coś się zmieniło.

Nie chodzi o dystanser, a o cycek wewnątrz. A dłuższy kołnierz pomoże na szczelność tylko jeśli dysza jest za krótka. Jeśli dysza uszczelnia się dobrze na krótszym kołnierzu, to na dłuższym będzie tylko gorzej. Ot, kwestia doboru odpowiedniej gumy do posiadanej dyszy, lub na odwrót.

 

Po oględzinach stwierdziłem, że gumka sama w sobie ma wygrubienie wewnątrz gumki robiące za dystanser. Sprawdź, czy Ty też tak nie masz w swojej gumce.

Każda guma ma coś takiego. W gumce G&G to właśnie wygrubienie ("cycek)" jest po prostu za duże.

Link to post
Share on other sites

Hejtować G&G tylko za to, że się nie potrafi dobrać dystansera? Godne podziwu. We wszystkich replikach jakie miałem, wymieniałem Systemy na zielone G&G bo te lepiej trzymają szczelność :icon_wink: Mam wrażenie że to dlatego, iż mają dłuższy kołnierz od standardowych gumek. W specnie wystarczy zostawić stockowy dystanser, założyć zieloną G&G i już wszystko hula, no chyba że coś się zmieniło.

 

Dobrać dystanser potrafię, ale w większości przypadków u mnie nawet bez dystansera kręci kulki. Wyregulować tej gumy się sensownie nie da. Nie montuję tych gumek już u siebie, i znajomych. Systema zawsze i wszędzie pasuje, regulacja jest precyzyjna, a cena całkiem ok.

Link to post
Share on other sites

Hejtować G&G tylko za to, że się nie potrafi dobrać dystansera? Godne podziwu. We wszystkich replikach jakie miałem, wymieniałem Systemy na zielone G&G bo te lepiej trzymają szczelność :icon_wink: Mam wrażenie że to dlatego, iż mają dłuższy kołnierz od standardowych gumek. W specnie wystarczy zostawić stockowy dystanser, założyć zieloną G&G i już wszystko hula, no chyba że coś się zmieniło.

 

eMBeKa93 :D problem polega na tym, że teraz na G&G mam właśnie ten stock ze specny i podkręca także na zero.

Link to post
Share on other sites

Z tych co ja polubiłem:

 

-Niebieski Madbull

-Systiema

-Gdzieś tam ta zielona gg, zamiennie z madbullem z którym niekiedy potrafią być problemy, ale gumki te mają często niedoróbki, miałem nadlany kołnierz, w jednej nie było w ogóle garba podkręcającego.

Link to post
Share on other sites

W emce teraz mam systeme :). G&G oddałem koledze do rk-02 bo systema nie wchodzi mu w komore :P. Zauważyłem u niego, że moja G&G która psuła u mnie to u niego śmiga świetnie. Zauważyłem też minus :P. Ten rowek zostawiony aby wbić na lufę jest krzywo odlany względem tego cycka pod dystanserem. Oczywiście w gumce G&G.

Link to post
Share on other sites

to już chyba 2 lata albo więcej jak nie miałem problemu z gumkami G&G. Fakt, dołączany dystanser jest za gruby, ale nigdy nie było mega problemu by jakiś dobrać. U mnie w giecie lata to ze starym dystanserem airsoftpro typu H, działa stabilnie, pełna regulacja. Fakt faktem że żadna z replik która te gumki dostawała nie strzelała kulkami lżejszymi niż 0.25g.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja montuje gumki G&G w większości replik i ludzie nie narzekają ja też. Nie było problemu z nadmiernym podkręcaniem. Wymiana gumki na inną niż stockowa wiążę się z tym że coś może iść nie tak. Każdy produkt jest inny. Trzeba użyć głowy do rozwiązania problemu a nie psioczyć na gumkę bo nie działa... Zawsze dobiera się starannie dystaner a jak nie zadziała to piłuje się ramie dociskowe.

 

Ja polecam G&G :) zero problemów.

Systema też dobra :)

Guarder przeźroczysty ale tylko komory typu AK, MP5 i G36

Link to post
Share on other sites
(...) Ja polecam G&G :icon_smile: zero problemów.

Systema też dobra :icon_smile:

Guarder przeźroczysty ale tylko komory typu AK, MP5 i G36

Mam prawie dokładnie takie same doświadczenia, za wyjątkiem Systemy, bo dotychczas jej nie używałem, więc nie mogę na jej temat nic powiedzieć.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 6 months later...

No to długo wracasz do domu :)

A poważnie- mam G&G w KWA M16. Działa dobrze ale TYLKO w odpowiedniej temp. Zapomnij, że można dokładnie podkręcać i mieć dobre skupienie w tem w okolicach 5 i mniej st. Zdecydowanie tracę na celności mimo zainstalowanej precyzyjnej lufy. Zupełnie inaczej natomiast strzela , gdy jest ciepło. Na 25 m trafiam w pocztówkę.

Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak. Jakis czas temu - ponad rok na pewno gumki g&g byly BARDZO dobre , lecz teraz - a wlasciwie jakis czas temu sie popsuly - gdy zamowilem ponownie do swojej gjwery od razu zucilo sie w oczy - jaskrawy kolor i dluzszy kolnierz na dysze - efekt na plaskiej dyszy (bez stozka ) replika pluje kulkami...

 

gumka z wczesniejszej produkcjiwg mnie byla lepsza od systemy ( roznice widoczne golym okiem byly)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odświeżam kotleta. Niedawno kupiłem zieloną gumkę GG i wyszło na to że cycek jest za duży.

Przy złożonej komorze hop up bez dźwigni z dystanserem zrobiłem 2 testy.

Wkładam kulkę od strony lufy tak żeby się powoli stoczyła do komory i kulka opiera się na cycku zielonej GG.

Natomiast jak lufę postawię pionowo i wkładam kulkę to kulka potrafi przeskoczyć cycka i opiera się o kołnierz.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Tymczasem w moim przypadku pogłoski o gorszej jakości gumek G&G nie sprawdzają się. Ostatnio zamontowałem taką w mojej replice (Specna B-02) i nie mam żadnych zastrzeżeń. Świetna celność, dobry zasięg, również w temperaturach poniżej zera. Nie ma sytuacji, w której kulka jest za bardzo podkręcana nawet przy najmniejszym ustawieniu.

Jednym słowem polecam :-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...