Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scorpion EVO 3 [ASG-DK]


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Też od dawna obserwuję tą replikę i mam mieszane uczucia.

Dużo niewymienialnych części, ale to normalne przy zupełnie nowych replikach i dość dużej dawce innowacji. Da się przeżyć.

Replika jest raczej przeznaczona do cqb ze względu na swoje gabaryty, a magazynki blokujące strzał bez kulek idealne na mil-simy, które są w lasach. Coś takiego by się przydało w dużych elektrykach.

Wsadzenie dłuższej lufy zeszpeci replikę.

Nie patrząc na to wszystko i tak bym kupił, gdyby nie cena. Jeszcze rok temu miało to być około 1500 zł, teraz ostatnio słyszałem o 1800-2000. Niestety dla mnie za duzo. Zobaczymy ile jak już będzie dostępna.

 

Co do pytań, to może: czy będzie się ją sensownie dało używać w lasach na dłuższych dystansach? Na ile będą pasowały takie części tuningowe jak tłoki, cylindry, głowice, dysze?

 

Z niecierpliwością czekam na recenzję.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Recenzja się pisze, a na razie mogę powiedzieć, że osiągi są bardzo dobre (zasięg skuteczny prawie jak moje 400-fpsowe G36 z 2x dłuższym promykiem) - zasługa dużych fps (jeszcze nie mierzyłem, ale przy strzelaniu w ogóle nie widać kulek) i silikonowej gumy. Burst robi robotę. Bolt-catch - raczej zbędny bajer, gdyby było EBB to wtedy robiłby wrażenie. W środku standardowy jest tłok, obie głowice, cylinder, zębatki, łożyska ślizgi 7mm. Niestandardowy jest szkielet (ale wygląda na wytrzymały), popychacz, płytka selektora plus oczywiście prowadnica (niełożyskowana) i cała elektronika. Dysza nie jest uszczelniona, co zakrawa na lekką kpinę, długość 18,45mm, czoło płaskie. W środku jest spory deficyt smaru, i to zarówno na zębatkach (w ogóle nie są nasmarowane! za to podkładkowanie jest ok), jak i w cylindrze (jakiś półpłynny syf, pewnie silikon, zdecydowanie potrzeba czegoś lepszego). Silnik krótki (chyba, muszę się upewnić, że nie jest to przypadkiem typ średni), czarny Ultimate Basic, magnesy bardzo mocne. Kable słabe.

Z zewnątrz bardzo dobre odwzorowanie oryginału, ergonomia rewelacyjna. W zestawie jeden low-cap na 75kulek...

 

Ogółem - fajna i bardzo dobrze wykonana zabawka, ale zdecydowanie nie dla każdego.

 

Więcej szczegółów jak skończę recenzję.

Link to post
Share on other sites

Recka skończona, teraz pozostaje czekać, aż Reg ją wrzuci na portal.

 

Odnośnie użytkowania na terenie otwartym, to zasięg skuteczny wyszedł 50m, całkowity 60, czyli da radę. Zmierzone średnio 397fps, odchyły minimalne, pomimo nieuszczelnionej dyszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mój kolega ma scorpiona i jak mu ktoś ułamał ucho od prowadnicy przy wymianie sprężyny to zamówił nową prowadnicę od producenta i chyba dostał jakąś inną/lepszą. Swoją drogą całą niedziele biegałem z tą repliką po lesie na sprężynie 110 i naprawdę przyjemnie się z tego strzela. Dziwna sprawa była w cqb bo w Norwegi mamy limit 300 fps i jak kolega zamontował guardera sp80 to było 330 fps. Po dość mocnym przycięciu sprężyny chrono dalej pokazywało powyżej 310 fps bodajże.

Edited by KondziuM
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja niestety trafiłem na dość niepokorny egzemplarz, po każdym strzelaniu prowadnica sprężyny do wymiany, odłamany jeden ząbek w prowadnicy, a używam tylko stokowej sprężyny.

 

Replika ma swój klimat... który gaśnie w miarę jej użytkowania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

prowadnice i spręzyne mozna wyjmowac tylko po zdjeciu kolby.. bo inaczej urywa ''skrzydełko'' prodwadnicy przy próbie kręcenia

poza tym w częsciach zamiennych w ASGDK jest prowadnica ..i jest dużo lepszej jakości niż stockowa. warto zainwestowac

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Już 3 prowadnica sprężyny poszła... wyciągam prawidłowo zgodnie z instrukcją :) .

Kolba potem prowadnica ... i strzelanie i klops...

Zakupiłem wzmocnioną prowadnicę łożyskowaną i to co dało się zaobserwować to:

 

Na sprężynie stokowej przy starej prowadnicy 395 fps na nowej 425-430 fps.

na m100 w starym układzie 351 na nowym 375-380 fps

 

No i jeszcze jedno... magi ...

Lubią aktualnie Rocets platinium, jak i guardery... PJ nie podają.

 

Co do hopka to mam szczęście jest ok.

Link to post
Share on other sites

Czyżby łożyskowanie pomagało zwiększyć fps?

No i czy wszystkie te prowadnice były "zwykłe", czy CNC?

 

Prowadnica dokładnie taka http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=14844&name=ASG_-_Prowadnica_sprezyny_Vortex_do_Scorpion_EVO_3_A1_-_18163

 

Kulturka pracy tez sie wyraźnie poprawiła.

 

Co do komory to jeszcze jej nie rozbierałem. gwarancja ... :(

 

UPDATE co do kulek MADBULL i BLASTER OK

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...