Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Scorpion EVO 3 [ASG-DK]


Recommended Posts

Posiadam ok 3 miesiące powiem tak.Nie kupujcie zbyt dobrze się będziecie bawić.Jak pisze Groszq przeżyła Bordera 9,gradobicie,ulewy.Full stok 405 fps . Znajomy tokarz rozwiercił mi tłumik na te 18 mm prawy drobny gwint(taki jak na końcówce lufy w Evo)

Wady:

-od początku nie działa sprężynka bolt catcha (Z lenistwa nie chce mi się naprawić)

-miejsce na baterię (wsadziłem lipo 11.1 ale mogli to inaczej rozwiązać)

-regulacja hop-up (nie mam wielkich paluchów ale problem mam zwłaszcza w rękawicach,rozwiązałem to tak że w łuskę po 9mm wsadziłem imbusa 4mm i zalałem cyną pokrętło że hohho)

-rof(przestałem używać auto naciskasz i 75 kul poleciało tyle mieści mag)

Zalety:

-3 kulowy burst(cód miód i orzeszki,nawet w PTW mnie tak nie cieszył)

-kompaktowy(nie każdemu pasuje te 625 mm/425 mm ze złożona kolbą)

-szybka wymiana sprężyny(teraz to powoli standard ale cieszy)

-wyciągasz z pudła podłączasz batkę i tyle(nie trzeba nic wymieniać)

 

Czy warto??Jak dla mnie tak,co do ładownic w moje LC-2 Alice 2x M16 spokojnie wchodzi 3 od Scorpiona,chińskie kopie Taco trzymają wyśmienicie i nie wypadają,fastmag M4 FMA trzyma pewnie i nie wypada.W Taco i Fast magach wygląda trochę śmiesznie ale robi robotę

Edited by szopen0
Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Pierwsze informacje:

Tłumik mocowany na gwint identyczny jak w krótkiej wersji - siedzi bardzo stabilnie i "dopycha" front do reszty repliki.

Ja w zestawie otrzymałem dwie sprężyny, zamontowaną zgodna z prawem w UK dającą ~310fps i mocniejszą, identyczną z tą w krótkim skorpionie dającą 435-438fps.

Front w standardzie M-LOK, siedzi jak kamień - po zamontowaniu sprawia wrażenie jednej bryły z resztą repliki.

Minus - prowadnica sprężyny bez łożyskowania.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Witam. 

Planuję remont mojego Skorpiona EVO z rynku wtórnego i chciałbym pozyskać trochę informacji od tych którzy zrobili to wcześniej. W moim egzemplarzu kulki 0,3g BLS, na 40m można (z trudem) trafić człowieka. Podobno zrobiono flathop ale mój składak na bazie Cymy  potrafi tego dokonać na +55m i to przy użyciu kulek 0,28g G&G.

Przechodząc do konkretów, mój pm ma fatalny rozrzut na 40m,  przestrzeliny mieszczą się w kartce A3 a chciałbym żeby była to strona A4 i to na 45m. Czy istnieje jakiś sposób na zwiększenie precyzji i zasięgu nie licząc modyfikacji hopupu, poprawnego złożenia, uszczelnienia oraz zwiększenia mocy (to będzie i tak zrobione) oraz bez zmiany sylwetki repliki? 

Kolejną sprawą jaką chciałbym się zająć są problemy z oddaniem 3 strzałów w trybie serii, zbyt często zdarza się że oddaje 2 strzały ((bateria 11,1V 1200 mAh iPower/Electroriver). Planuję rozwiązać ten problem poprzez instalację układu Leviathan dedykowanego do Skorpiona gdy tylko się pojawi, i tutaj prośba do właścicieli replik z układem tej samej serii, czy moglibyście wypowiedzieć się na temat tej elektroniki? 

 

06EF62E2-4245-4695-A10C-DB7CC609ADDA.jpeg

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...

To i ja dorzucę swoje trzy grosze:

Replika jest mocno przereklamowana.
Zacznę z zewnątrz...


Fakt, spasowanie robi robotę, ale oglądając replikę z bliska można dojrzeć masę nadlewek, których nie powstydziłoby się BOYI, czy inny WELL. W replice zastosowano też dziwne rozwiązania np. stopkę kolby bez warstwy antypoślizgowej, przez co ślizga się po kamizelce.

Selektory trybu ognia to nieśmieszny żart - nie są one połączone ośką, lecz listwą z tworzywa, co powoduje że praca selektorów jest niesymetryczna, a przestawianie trybów niepewne.

Zwalnianie magazynka obsługuje się domyślnie palcem spustowym, ale magazynek nie wypada nawet przy potrząsaniu repliką - trzeba go manualnie wyjąć z gniazda i wymienić, więc dźwignia a'la AK, czy MP5 działałaby znacznie lepiej, i takie części są dostępne na rynku.

Na minus trzeba też zaliczyć dużą szansę zgubienia drobnych, ale kluczowych elementów repliki przy rozkładaniu celem np. podpięcia baterii. Na ucieczkę mogą liczyć: nakrętka trzymająca front, czy rączka przeładowania, i sprężyna od powyższej.

No i jeszcze te magazynki...
Drogie, z tworzywa, z dwoma zębami utrzymującymi kulki w magazynku (przez co trudno je rozładować po strzelaniu), i z masą łamliwych elementów wewnętrznych. Nie pasują też do typowych ładownic pistoletowych/SMG, ale na szczęśce są już na rynku ładownice typu PM-fat.

Co do wnętrza to jest średnio, z wyjtkami - ale o tym później.

Kupując nowego EVO dobrze jest zabrać go od razu na serwis, lub poprosić sprzedawcę o przesmarowanie repliki, gdyż EVO wychodzi z fabryki praktycznie bez smaru.
Reakcja na spust w stocku jest odpowiednia dla repliki z FCU, i LiPo, ale na plus trzeba zaliczyć dostępność dedykowanego spustu o krótkim skoku.
Co do jakości części wewnętrznych trudno jest mi się wypowiedzieć. Słyszałem o przypadkach zmielenia stockowych zębatek na M90, ale w moim (drugim) EVO nie uświadczyłem jeszcze takich roblemów.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku komory hop-up, która jest największą wadą tej repliki, i była dotychczas moim deal-breakerem.
Stockowa komora ma 8 ustawień, i wymaga klucza do ich zmiany. Jeśli odpowiednie ustawienie wypadnie pomiędzy stopniami, to cóż... Masz pecha :)

Niedawno ASGDK wprowadizło komorę "tuningową", która rozwiązała problemy stockowej komory, ale stworzyła też nowe: niektóre komory wychodzą z krzywymi/nieosiowymi elementami (m.in. moja), często trzeba też montować komorę bez oringa uszczelniającego, by nie powodować (o ironio) rozszczelnienia układu.

To w zasadzie stała przypadłość części tuningowych do EVO - do dziś pamiętam, jak kilka lat temu testowałem w specshopie adaptery kolby M4 do Evo - spośród trzech żaden nie działał poprawnie.

Reasumując:

Po włożeniu 1600zł w replikę, i kolejnego 1000zł z okładem w tuning (komora, spust, M100 guarder, lufa pdi, gumka), i niezbędny szpej, replika strzela porównywalnie z moim 7-letnim P90 TM.

Czy warto?
Decyzję pozostawiam wam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...