Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FG-42 custom, projekt


Recommended Posts

Opracowałem ostatnio projekt wykonania od podstaw repliki FG-42 w wersji drugiej (z drewnianą kolbą). Replika oparta o gearbox v3, wykorzystująca magazynek od M14, albo od oryginału z wkładem, zależy od tego co kto lubi. Koszt wykonania takiej repliki wyniesie około 1000zł plus koszt gearboxa. Natomiast w związku z tym, że fundusze poszły na inne cele nie chcę przeinwestować i robić kolejnej repliki na ścianę, w związku z tym zakładam temat, by sprawdzić zainteresowanie projektem.

 

Celem jest to:

 

http://topwar.ru/uploads/posts/2012-05/1336188957_128041414539.jpg

 

W następnej kolejności będę opracowywać projekt pod wersję pierwszą, tę z bardziej nachylonym chwytem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Początkowo chciałem komorę zamkową odlewać z gelcotu. Zrobiłem nawet model komory gotowy do zalania w formie, ale ostatecznie zmieniłem koncepcję na rzecz komory giętej z blachy. Jeszcze przed obróbką estetyczną, więc linie nieco krzywe, ale zaraz siadam z dremelkiem i poprawiam :)

 

DSC_0308.jpg

 

Przeniesienie spustu jest już gotowe, pozostaje jeszcze przeniesienie selektora.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Ja tam nie wiem, czy Dread dokończy swoje projekty, czy nie, ale sam zacząłem coś tam robić, bo napalony jestem na tą replikę jak głupi.

 

Ja zrobiłem to tak: Idea jest podobna jak u Dreada, czyli gearbox w kolbie z mechanicznym przeniesieniem spustu i selektora na tył. Na pobliskiej politechnice poprosiłem o wydrukowanie wewnętrznego szkieletu w którym umieszczam wszystkie flaki repliki. Hopup z repliki kałasznikowa, powiercony i poklejony. Czekam na zrobienie drewienek, wtedy zacznie nabierać kształtów.

 

DSC_0536.jpg

 

DSC_0538.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...