Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Classic Army] KAC Stoner LMG


Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie szlifuj dyszy. Naklej podkladkę z czegoś plastikowego na czoło popychacza. W niczym to nie przeszkadza.

 

I co to niby da? Jak dysza będzie wysunięta na maksa to będzie ciut krótsza, natomiast jak się cofnie do tyłu to i tak może być za długa...

Świetna metoda.

 

Nie problem w tym, że dysza wysunięta może być za długa, problem w tym, że jak będzie cofnięta do podawania kulek to może nie przepuścić kulki do komory.

Link to post
Share on other sites

Dobra Panowie!

Jesteśmy w domu, m130 + dysza SHS +gumka PDI 450 fps :icon_smile:

Mam jeszcze na składzie gumę G&G ,ale to wieczorem, bo lecę do teściów na obiad :icon_smile:

 

Nic nie szlifowałem, dałem opóźniacz jak wcześniej wspominałem :)

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

I co to niby da? Jak dysza będzie wysunięta na maksa to będzie ciut krótsza, natomiast jak się cofnie do tyłu to i tak może być za długa...

Świetna metoda.

 

Nie problem w tym, że dysza wysunięta może być za długa, problem w tym, że jak będzie cofnięta do podawania kulek to może nie przepuścić kulki do komory.

No to ci dopiero ciekawostka. Złożyłem już tak kilkanaście replik z kombinowanymi dyszami plus dystans na czoło popychacza, u siebie mam tak dwie repliki złożone od ponad roku i kurde chyba jakaś magia albo fart, bo wszystko bangla aż miło. Problem w tym że, Ty nie rozumiesz chyba tego że są granice gdzie można taki patent zastosować. Mowa o tym 1mm, wiec różnicy miedzy dysza 19mm a 19,7mm.
Link to post
Share on other sites

Więc tak.Testy w polu odbyte.

Replika w stoku ma ok 50 m zasięgu skutecznego i 60 donośności. Serie idą ok 10 kulek i jest przerwa 2-3 puste strzały.

Rozrzut jest duży, po kilku prostych jest 2-3 które walą w bok. Muszę powiedzieć że bez rewelacji.

Pytanie do osób które już to posiadają i mają jakieś wyrobione zdanie lub nie, czy ma ona potencjał czy lepiej się jej pozbyć?

Jestem zielony jeśli chodzi o tuning. Ale jeśli chodzi o dorzucenie tych 200 czy 300 złotych żeby zrobić z niej potworka który waży 5 kilo i sieje na lewo i prawo to czy jest sens, czy lepiej dać spokój i zwrócić.? Chodzi tylko o walory użytkowe.

Link to post
Share on other sites

Żartujesz?

5cio kologramowy kaem z boxem który praktycznie nie hałasuje w trakcie transportu?

I ty się jeszcze zastanawiasz? :icon_biggrin:

Wg mnie to rewelacyjna baza dla poruszającego się gunnera.

 

U mnie nie ma pustych strzałów , replika zasilana z baterii 7.4v , box zasilany z nowej 9v.

Jakich kulek używałeś? Chodzi mi o masę oraz firmę. Dużo zależy od ich jakości.

U mnie wali aż miło na na G&G 0,25g.

50 metrów zasięgu skutecznego to tak naprawdę nie jest zły wynik przy 400 fpsach.

 

Ja nawet się nie zastanawiam tylko zagryzam wargę z niecierpliwości myśląc o tuningu po 450 fps :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Nikt Ci za dużo nie powie o tej replice, bo mało kto ją ma.Jedyne zdjęcia flaków jakie znajdziesz na necie to te które ja wrzuciłem dzisiaj rano i jakie$ na chorwackim forum.

 

Najprawdopodobniej jestem jedną z pierwszych osób na świecie co otworzyły gearbox.

 

Moim zdaniem zdaniem replika ma potencjał,ale wymaga trochę pracy-a nie sądzę, że któryś z serwisantów sklepowych będzie miał tyle czasu żeby zrobić z niej cacuszko...

 

Dla przykładu ustabilizowanie fpsów do rozrzutu 2fps wymagało założenie trzech oringów na lufę, w celu dopchnięcia jej do GB-takie rzeczy mało który sklep Ci zrobi: )

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Axel rozmawialiśmy w azteko na jej temat, hym.... może masz rację. Liczę właśnie koszty doprowadzenia tego do ładu i wcale nie są takie wielkie. W sumie 300 złotych i powinno być 450 fps. A kulki to rockets 0.25g, prawdopodobnie winę ponosi gumka, ponieważ jak włączę na ciągłe napinanie sprężyny w magu to problem znika, tak jakby na auto, sprężyna w magu nie miała siły wepchnąć kulki do komory przez lekko wystającą gumkę. Jeszcze coś, czy jest sens kupowania dodatkowego boxa,? nigdy nie miałem KM stąd takie pytanie.

 

Raczej nie pokładam nadziei w serwisantach z sklepu. Cóż trzeba zakasać rękawy i do dzieła..

 

Garnek.

Mógłbyś napisać jaką dokładnie dyszę wstawiłeś i gumkę.

I o co chodzi z opóźniaczem. Jak go wmontować.

Z góry dziękuje za odp.

Edited by tomek54
Link to post
Share on other sites

@tomek54

Wstawiłem dyszę SHS do AK (krótką 19,75),opóźniacz SHS plastik-po prostu wciskasz na zębatkę tłokową- między ośkę a taki cypideusz na zębatce.

 

Gumka PDI(akurat miałem na składzie),ale tutaj myślę,że teraz większość powinna działać.Już dzisiaj mi się nie chce, jutro sprawdzę g&g.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Myślę ,że powinno się wyciągnąć normalne fpsy ->czyli na 130 460+ , ta gumka nie należy do najszczelnieszych, a była w sumie założona testowo i nawet teflon fixa nie robiłem -a weszła dość luźno.

 

Do mojej komory bardzo ciężko za to wchodziła systema, za pierwszym razem jakoś się udało,za drugim urwałem kołnierz: )

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Dobra zebrałem się i założyłem zieloną G&G +teflon fix 460 fps,podaje ładnie :icon_smile:.Także wygląda na to ,że stockowa dysza jest za krótka do gumek innych niż CA :icon_smile:.

 

 

Podciągnie się jeszcze te fpsy,myślę ,że guma madbulla doda jeszcze parę, odchudzę tłok i dam pomową głowicę i pomyślę nad lufą promyka, bo i tak replika nie akceptuje shit-kulek.Widzę szansę na wyciągnięcie 440 na M120.Trzeba pamiętać, że siedzi tu dość krótka lufa,więc cudów nie będzie. Ale na bank już dzisiaj z tym nie walczę , z soboty na niedzielę siedziałem do 4:00 rano nad tematem LMG Stoner - mam dość :)

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Pomiary ROF- spring m130 SHS

 

7,4V 2000mah REDOX 10k/s (600bb/min)

11,1V 2200mah ZIPPY 16,6 k/s (1000bb/min)

 

Nie wyjmowałem bezpiecznika,wtyczek i tych cienkich kabelków bezpiecznik->bateria,nie poprawiałem też podkładkowania i nie wymieniałem smarów na uberpro :icon_biggrin:,na 11,1 średnie fpsy skoczyły do góry o 5.

Także można jeszcze trochę te wyniki podciągnąć.

Edited by Garnek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...