Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ACM Key-Mod Handguard Rail - acm'owski keymod


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Kolega założył ACM-owski front NSR 13,5 cala do swojej M16. Mówi, że bardzo dobrze zrobiony, lekki front, są nawet oznaczenia. Jego instalacja też jest bezproblemowa, przez co samemu zaczynam się nim interesować.

 

A szyny są, trzeba tylko poszukać:

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5337

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5335

http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=5336

Link to post
Share on other sites

No więc tak, front wczoraj dotarł ale jestem z niego średnio zadowolony. Po pierwsze nie wiem czy to wina tego konkretnego egzemplarza, ale na M4 GBB AGM i WA nie mogłem zamontować tego frontu bez modyfikacji - mianowicie po dokręceniu front blokował się o pół obrotu od "miejsca docelowego", czyli górny RIS był na boku repliki a nie na górze ;/ To na szczęście dało się naprawić w 10 minut, gorszym problemem jest to, że górna szyna jest o prawie 1 mm wyższa niż szyna na AGM i WA przez co mam "schodek" między frontem a body. (na zdjęciu wydaje się, że więcej niż 1mm ponieważ body miesza się z dywanem :icon_biggrin: )

 

MKxbK3J.png

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Jak widać na moim zdjęciu, schodka nie ma (Dytac na PTW).

Ale ogólnie jest problem. W tym modelu (URX 4) ścianka ma aż 3 mm grubości. Przez co nie pasują flat panele, które są montowane na wcisk, a nie za pomocą nakrętek. Model Bravo jest już dostosowany do paneli - ma nawet wcięcia, ale wizualnie nie jest to kopia KAC URX 4...

 

Te ACM (KAC URX) z Azteko też mają grube ścianki. NSR już trzymają wymiar.

Edited by roos
Link to post
Share on other sites

To nie jest błąd że te UXRowe szyny mają ścianki 3mm, ale według specyfikacji Keymoda otwory powinne być ścięte pod kątem.

 

Trochę więcej szcegółów na ten temat można doczytać tutaj:

 

http://www.popularai...irsoft-products

 

Czyli już Dytac skopał, a reszta tylko powiela ich błąd.

 

Dalej jednak nie rozumiem tej górnej szyny. Nie chcę zamawiać specjalnie szyny Dytac tylko by to sprawdzić, ale aż mi się nie chcę wierzyć że zamiast skopiować je 1:1, podwyższyli szyny.

 

Dlatego zastanawia mnie jedna rzecz - czy w PTW szyna jest na identycznej wysokości co w standardzie Marui? Bo widzę że Dytac produkuje osobne szyny UXR dla Marui i PTW. Czy różnicą między nimi jest tylko gwint?

 

U mnie wygląda to tak:

 

RSVslb8.png

Edited by matrigs
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Odświeżam temat.Przy dokręcaniu brakuje mi jakiś kawałek żeby zgrać risy razem ze sobą.Jakiś patent ??

albo podkładki (to jest gwint drobnozwojny to nie powinno znacznie oddalić szyny od body) albo kontra z drugiej strony np. tłumikiem - ja tak zrobiłem i całkiem fajnie (moim zdaniem) to wygląda:

95085981308796785403.jpg

 

i wbrew temu co widać nie trzyma się to na montażu eotech-a tylko właśnie na kontrze tłumikiem.

Edited by GuloGulo
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam właśnie dotarł do mnie acm-owski keymod do mojej m4 i mam 2 problemy.

- po dokręceniu górna szyna znajduje się o połowę obrotu poza miejscem docelowym

- po rozebraniu starego ris i założeniu keymoda strasznie lufa w środku latała, zauważyłem że była jeszcze tam część "taki grzybek" który stabilizuje lufę jednak z nim jak założę keymod nie dochodzi on do body.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...