Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L [WE]


Recommended Posts

Oczywiście chodzi o stosunkowo nowe AEG.

Mało testów w inecie, czy ktoś z Was użytkuje to urządzenie?

Btw. niedawno było spora obniżka na GF i mozna było nabyć replikę za ok 850 zł co mocno zbliża cenowo do Boyis'a tudzież wynalazków Cyberguna.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wykonanie na 5+. Osiągi w stocku bardzo przyzwoite: 450-452 fps.

W kolbie miejsce na krótkiego sticka li-po (11,1V ~1100-1300 mAh) - trochę upierdliwe wkładanie batki ale dramatu nie ma.

Po lekkiej regulacji silnika chodzi bardzo ładnie.

Przy ustawieniu selektora na SAFE automatycznie luzuje sprężynę.

Magazynki które podają: Midy i Hi-capy G&G, Midy Specna Arms, Midy Arsenal, Midy Beta-PMAG, Midy konwersji SMG Classic Army.

Po teście w terenie będę mógł napisać więcej.

Link to post
Share on other sites

W moim modelu wystąpił mały problem z HopUpem... nie kręcił jakoś porządnie wiec postanowiłem wymienić gumkę i lufę.

Ktoś kto wymyślił w tym SCARze mocowanie komory i jej wyciąganie z repliki będzie się smażył w piekle tuż obok gościa od Ares'owego Tavora ;)

Link to post
Share on other sites

Yeneth więcej podpowie, ale prawdopodobnie są dostępne dwie wersje nieco różniące się efektywnoscią (budową wewnątrz?). Mojego (kupiony w GF) nie chronowałem ale oceniam, że ma ok 350 - 400 fps., wewnątrz siedzi cylinder nr 2 i sprężyna ok 110. Gearbox wewnątrz przyzwoity jeśli chodzi o podkladkowanie i smary, zębatki trudne w ocenie jakości, tłok i głowica plastikowe ale przyzwoite. Dysza zdaje się też standardowa. O komorze niech opowie Yeneth. Aha i na moim częściowe oznaczenia tzn. brak logo FN Herstal. W kolbe u mnie wchodzi lipo 7.4 1600 Mah. Kable rownież dość przyzwoite ale ja zakładam nowe i mostfet.

Link to post
Share on other sites

Liczę się z wymianą całego gearboxa myślałem o jakimś alu np. core różowym ale to dalsze plany, na razie zostałby ten który już siedzi co najwyżej trochę mocniejszą sprężynę (coś ok. 130-140) ewentualnie tłok i głowicę tłoka plus okablowanie i mosfet. Da się założyć do scara mbock.

Link to post
Share on other sites

Dowiedziałem się ze komora hop-up jest niestandardowa i chciałbym uniknąć problemów z ewentualnym brakiem części zamiennych, mogę prosić posiadaczy o ewentualne zdjęcia komory. Znalazłem podobną http://shop.ehobbyasia.com/vfc-scar-hop-up-set-hop-rubber-included.html#.U_4pCqOKkwo wydaje mi się, że jest taka sama porównywałem ze zdjęciami http://wmasg.pl/pl/news/show/489565?highlight=WE. Ewentualnie może wiecie gdzie można kupić komorę na zapas?

Link to post
Share on other sites

3kor > dziwny ten wynik twojego SCARa. 385fps... na pewno mierzone na kulkach 0.20g?

Mój egzemplarz i bliźniaczy kolegi równo 450fps i 10-20fps więcej po wymianie lufy i gumki. Może sprężyna w Twoim ubita chociaż to by było trudne biorąc pod uwagę jej zrzut po zabezpieczeniu repliki na SAFE.

 

buli313 > wyciąganie komory z tego Scara szybkie nie jest wiec może następnym razem cyknę fotke. Pomimo wykonania z tworzywa to wyglądała na solidną i nie bardzo potrafię sobie wyobrazić powód dla którego miała by ulec uszkodzeniu. Co do modyfikacji pod karabinek wyborowy to moim zdaniem nie tędy droga - z pudełka jest to idealny szturm a "lepsze wrogiem dobrego" ;)

Link to post
Share on other sites

Właśnie zakupiłem SCARA :icon_mrgreen: ostatniego dostępnego na Azteko chyba już go nigdzie nie ma a przynajmniej wersji L jeszcze tylko wymiana gumki hu, precki na 6,01 363 mm do tego luneta granatnik i myślę, że wystarczy na początek.

Edited by buli313
Link to post
Share on other sites

SCAR przeszedł test polowy w konfiguracji:

- GB stock

- zasilanie li-po 11,1V 20C

- zielona gumka hop-up G&G

- lufa wew. 303x6,01mm (na test)

- magazynki mid-cap G&G 85BB (te z długim popychaczem)

- celownik Leapers UTG DS3039

- wynik na chrono dla 0,20g to 459 fps (+/- 2)

- waga ~3kg z optyką (tyle samo co moja polimerowa CM16'ka z metalowym frontem)

 

Replika okazała się bardzo kompaktowa i wygodna w użyciu. Szczególnie dobrze sprawdziła się w terenie mieszanym typu las/budynki gdzie liczy się zarówno celność na dystansie do 40m jak i niewielkie rozmiary repliki umożliwiające pełne operowanie bronią boczną jak i wygodne pokonywanie przeszkód terenowych. Celność porównywalna do przyzwoicie złożonych replik o podobnych osiągach z lufami długości 450-500mm i średnicy 6,03-6,02mm (ak74 i m16).

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

~Yeneth - mam do Ciebie kilka pytań odnośnie tej repliki. Zawsze byłem fanem eMek (mam na swoim koncie M4 RAS G&P, M15A4 Classic Army, M4 A1 Tokyo Marui), ale teraz strasznie jestem zafascynowany SCARami i chyba zdecyduję się na kupno tego właśnie modelu tejże firmy. Chciałbym zapytać jaki tuning proponujesz? Wymiana sprężyny? Wymiana lufy? Gumka hop-up? Jakieś konkretne podzespoły konkretnych firm, które dobrze z tą repliką współpracują? Oprócz tego powtórzę raz jeszcze pytanie - czy szczerze możesz tą replikę polecić?

Link to post
Share on other sites

Mistral > tak jak pisałem już dla buli313 "z pudełka jest to idealny szturm a lepsze wrogiem dobrego". W moim egzemplarzu nie czułem potrzeby zmian poza lufą i gumką hop-up (modele wymieniałem już wcześniej). Jeśli lubisz SCARy i szukasz repliki "szturmowej" to zdecydowanie jest to replika godna rozważenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...