Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Montaż łożyskowanej głowicy tłoka.


Recommended Posts

Cześć, jestem w trakcie montażu tłoka SHS i doszczelnionej, łożyskowanej głowicy tłoka też SHS. Chcę się upewnić co do montażu bo... gdy dokręcę na wyczucie śrubkę to sprężyna nie obraca się na łożysku, boje się dokręcić śrubkę zbyt lekko aby nie wypadła w czasie pracy. Dysponuję klejem do gwintów K2 PROLOK MEDIUM. Jak to montujecie u siebie?

Link to post
Share on other sites

Podkładki założyłeś na tuleje z kuleczkami poprawnie? Podkładki maja z jednej strony rowek na kulki, a z drugiej strony są kompletnie płaskie. Dokręcaj mocniej ale nie bardzo mocno. Klej do gwintów bardzo dobre rozwiązanie.

 

KA-04-01-N_mark1.jpg

 

Tutaj masz podgląd jak te podkładki wyglądają.

Link to post
Share on other sites

W każdej głowicy tłoka SHS'a podkładki są frezowane. Albo coś przeoczyłeś albo się naciąłeś. Jeśli naprawdę masz podkładki bez frezów to wyrzuć łożyskowanie i zostaw tylko jedną . Nie ma mowy, żebyś zmieścił całość bez tych rowków

Link to post
Share on other sites

Odkręciłem raz jeszcze wszystko, wymyłem gwinty acetonem, nasmarowałem łożysko białym smarem do łożysk, na gwint nałożyłem klej i dokręciłem najmocniej jak się dało abym mógł wyczuć kręcenie się sprężyny. Kilka dni temu zrobiłem test na zwykłe śrubce i nakrętce M3 - po 24h nie mogłem w palcach odkręcić nakrętki. Dopiero przy użyciu kombinerek i krzyżaka odkręciłem nakrętke - było słychać charakterystyczne "pyknięcie" oznajmiające puszczenie gwintu.

 

Po kilku strzelankach ponownie rozbiorę GB i sprawdzę stan połączenia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...