Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS-74u (DG-07)


Recommended Posts

Ta replika jest tak tania (jak na fps) że aż wydaje mi się podejrzana. Gdyby rzeczywiście była aż tak dobra, zapewne byłaby polecana bardziej niż CM.028, a tak nie jest. 400fps wyciąga zapewne na kulkach 0.12g, natomiast na 0.20 pewnie coś koło 280+

Niech wypowie się ktoś o większej wiedzy niż ja (czyli wystarczy jakakolwiek), ale póki co wstrzymałbym się z zakupem.

Link to post
Share on other sites

To bardzo niepopularna replika, z tego co wyczytałem na obcojęzycznych forach full plastik + metalowy gearbox. Jeżeli masz dołóż trochę do tego aksu z linku Powały i będziesz miał replikę na lata. Jeżeli nie, cóż... Ja bym zaryzykował i kupił to nawet z czystej ciekawości. Zawsze masz 11 dni żeby to odesłać. No i co bardzo ważne, przed kupnem sprawdź opinie o sklepie na forum.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Nie wiem, czy ktokolwiek z Was ją miał.

 

ja miałem. full plastik z metalowym GB. ale full full, zero metalu.

 

czy się opłaca? Kupiłem ją jako używkę za 110 zł, teraz jest główną mojej lubej. Po schronowaniu na 0.20 pokazało 390 fps około.

więc - jeżeli gdzieś będzie nówka za 200-250 zł, brałbym bez zastanowienia, zasięgiem po zmianie gumy bije m4 od acm/boyi/cymy na łeb, tak samo cm.028 i klony.

Link to post
Share on other sites

@arend - Nie wiem o co Ci chodzi, przeszkadzają Ci pytania?

 

Po to owy temat jest do cholery jasnej aby nie zakładać zbędnego..

Dostaję odpowiedzi na temat tej repliki różne, polecają i nie polecają, dlatego pytam się posiadaczy tego sprzętu...

 

Czy to tak trudne do ogarnięcia?

Link to post
Share on other sites

Sam powinieneś "ogarnąć się" chłopcze. Przed Twoim bezmyślnym zapytaniem masz dwie oceny negatywne, po Twoim pytaniu, jedną negatywną i jedną pozornie pozytywną. Proste wyliczenie 3:1, a właściwie 3,5 : 0,5 :icon_confused: nie wystarcza :icon_question:

Chyba, że jesteś aż tak młody, że logika myślenia jest Ci pojęciem obcym.. :sciana:

Nie martw się to minie gdzieś tak po przekroczeniu 7-mego roku życia... :hahaha:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

I Pan ma te około sześćdziesiąt lat? Nie chce się kłócić z osobą starszą, ale takie zachowanie jest śmieszne.

Po to są działy, żeby wydusić wszystko na temat repliki, którą widzieliśmy "gdzieś tam".

Jak dostane kilka odpowiedzi na prywatnej wiadomości, że to jest dobra replika, że zła itp. to warto wrócić do działu poświęconemu tego - tak samo wejdź na inne tematy, gdzie jest +/- 50 odpowiedzi i tak samo napisz, gdzie ludzie się ciągną za języki, kłócą aby dojść do sedna sprawy.

Tak więc podsumowując Twoja odpowiedź jest zbędna do głównego wątku.

 

Jeszcze to, cytuje: Nie martw się to minie gdzieś tak po przekroczeniu 7-mego roku życia...

Teraz to zachowałeś się poważnie, na prawdę - oceniając osobę po wypowiedzi, ciekawe, kto puszcza siedmioletniego chłopaka na komputer, na internet, robiąc konto na Forum, ciekawe, nie? Może sam włączył komputer, zrobił konto, nie?

 

Próbuję wycisnąć wszystko z tej repliki,a dokładnie informacji o niej, dostając odpowiedzi od kilku osób na kilkaset, że jest nie dobra i dobra to nie jestem pewny, czy tak jest. Jedna osoba wywyższa drugą chwaląc się osiągami.

Tak więc zakończę ten żenujący temat według was i tyle, po prostu nie da się zapytać o cokolwiek, bo wejdzie taki człowiek i napisze taki bezsensowny post.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Powało drogi, proszę Cię nie twórz betonu na forum. Świat nie kończy się na Galaxy i RK01.

Zanim zaczniesz zapierać się, że coś jest tandetą nie wartą zakupu, najpierw zbadaj temat dokładnie, a nie opierasz się na opiniach kilku gimnazialistów ze strony sklepu internetowego i własnych odczuciach estetycznych. Duży już jesteś, to chyba nie trzeba Ci tego tłumaczyć ;)

Nowe =\= tragedia (O ile Dragony można nazwać nowymi, bo chwilę już są na rynku)

 

Link to post
Share on other sites

Powało drogi, proszę Cię nie twórz betonu na forum. Świat nie kończy się na Galaxy i RK01. (...)

Zapewne, jest jeszcze CM.028 itd, JG069 i pochodne, JG608 itd i wiele, wiele innych... :icon_wink:

 

(...) Zanim zaczniesz zapierać się, że coś jest tandetą nie wartą zakupu, najpierw zbadaj temat dokładnie, a nie opierasz się na opiniach kilku gimnazialistów ze strony sklepu internetowego i własnych odczuciach estetycznych. Duży już jesteś, to chyba nie trzeba Ci tego tłumaczyć :icon_wink:

Nie trzeba, nie pisałem, że mi się ta replika nie podoba, bo jest brzydka... :icon_wink:

 

(...) Nowe =\= tragedia (O ile Dragony można nazwać nowymi, bo chwilę już są na rynku)

Jednak jeśli dobrze zrozumiałem wyprowadzone przez Ciebie równanie - to każda nowa replika byłaby be - ale ta nie jest już taka nowa. :icon_confused:

 

Ps

W miarę pozytywna opinia Lesia (wysoko cenię Jego opinie) też nie jest tak do końca pozytywna

full plastik z metalowym GB. ale full full, zero metalu.
poza tym Lesio wyraźnie mówi o cenie za jaką warto ją kupić i to jest sedno sprawy. Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Eeeech jak widać łopatologia nie pomaga, trzeba młotologię stosować. Gdzie czasy kiedy drobne aluzje były łapane w lot.

 

Wgnsy123 napisz lepiej ile masz kasy na zakupy a coś konkretniej da się wtedy powiedzieć.Bo my tu naprawdę chcemy uchronić młodych (w różnym wieku) przed kupowaniem gówna w pozłotce.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam. Przeczytawszy wszystkie posty w zakresie modelu subkarabinka AKS-74U firmy Dragon Guns (DG-07) chciałbym podzielić się moją opinią. W zakresie modeli w tym przedziale cenowym (nowe oczywiście) od 150 do 320 zł to dg bije wszystko o 100 % co jest na rynku dlatego że, wyposażona jest w gearbox v3 taki sam jak u konkurencyjnych marek z wyższego przedziału cenowego. Dalej. Model wykonany jest z tworzywa ( chodź nie wszystkie elementy - kabłak wraz zatrzaskiem magazynka stal, skrzydełko przełącznika rodzaju ognia ze stali, uchwyt zawieszenia na kolbie ze stali, zawias kolby składanej oraz zatrzask jest ze stopu aluminium z cynkiem potocznie nazywany znalem). Wykonanie pod względem wyglądu oraz wytrzymałości korpus jest jak na tą półkę cenową perfekcyjnie (prócz łoża oraz osłony rury gazowej brak jest jakichkolwiek nadlewów, szwów a malowanie korpusu, podstawy szczerbinki oraz pokrywy zamka jest na bardzo dobrym poziomie). Co do gearboxa v3 że się psuje ( ktoś napisał ) to nie ma się czym przejmować bo 12 miesięcy macie z głowy i serwis sklepowy jest od tego aby to naprawiać. Jak się zepsuje 3 razy w tym czasie to sami zaproponują aby powymieniać części na lepsze ( oczywiście na koszt klienta) ale za to macie darmową usługę złożenia. Teraz dlaczego nie używam tu słowa replika. Nawet droższe modele innych marek chińskich nie są replikami ak bo nie spełniają: wymiarów, oznaczeń ( śmieszą mnie oznaczenia numeracji gdzie nagminnie popełniany jest błąd albo wielbłąd oznaczenia producenta - na magazynku jest iższmasz a korpusie nie wiem co - sorry ), kabłąk przy chwycie powinien być zaokrąglony. Nie jestem przeciwny takim rozwiązaniom ale nie nazywajcie tego replikami. Jeżeli chodzi o takie szczegóły to jestem uczulony mając do czynienia z bronią ( aks, akm ) przez 15 lat. Nie jestem przeciwny wykożystaniu tworzyw w korpusach i innych elementach jeżeli są dobrze zrobione a tu są. Karabinki do celów sportowych modele ak takich firm jak gsg czy fb radom też wykorzystują plastiki w głównych częściach broni. Ja osobiście kupiłem ten produkt ze względu na cenę 270 zł i traktuję go do bazy upgrade. Wymieniłem lufę zewnętrzną oraz tłumik płomienia na stalowy co by waga modelu była większa a i też walory wyglądu ( elementy zrobione samodzielnie na tokarce więc koszty prawie żadne ). Mam też zamiar wymienić łoże i osłonę rury gazowej ( atrapy oczywiście ) na drewnianą sklejkową bo nie jest skomplikowane ich wykonanie samemu.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i nie przejmujcie się opiniami bo jeżeli wam odpowiada dany produkt to brać.

Link to post
Share on other sites

Interes życia, kupić plastikowy badziew, który po prostu działa i mieć go jako bazę do tuningu, do tego jeszcze zamienić lufę i tłumik na stalową. Tego Dragona się kupuje z myślą o rozpoczęciu zabawy, gdy ma się mały budżet a nie żeby go tuningować i odpicowywać :D. Jak chcesz wymieniać wszystko na stal to byś lepiej wyszedł kupując sam gearbox i wszystko do niego podokupować. Acz ten "profesjonalny" post mnie trochę rozbawił :D.

 

To jest replika, niezależnie od tego, jak bardzo się będziesz pluł o to, że to nie jest replika. Są repliki dokładniejsze i mniej dokładne. I tą stal sprawdzałeś magnesem czy po dotyku?

Link to post
Share on other sites

@artuziemczyk Po pierwsze ładny odkop. Znal nie jest potocznie zwany znalem tylko jest nazywany ZnAl ;), Zn - Cynk Al-Glin(aluminium).

Droższe modele chińskich marek. Hmm. Cyma/Boyi. W porównaniu do tego to jest super(chyba, że bierzesz pod uwagę te najtańsze modele cymy jak cyma.521

Tak jak @SirHawk sprawdzałeś magnesem?

No i najważniejsze pytanie. Porównywałeś z innymi ;)?

Link to post
Share on other sites

@artuziemczyk Po pierwsze ładny odkop. Znal nie jest potocznie zwany znalem tylko jest nazywany ZnAl ;), Zn - Cynk Al-Glin(aluminium).

Droższe modele chińskich marek. Hmm. Cyma/Boyi. W porównaniu do tego to jest super(chyba, że bierzesz pod uwagę te najtańsze modele cymy jak cyma.521

Tak jak @SirHawk sprawdzałeś magnesem?

No i najważniejsze pytanie. Porównywałeś z innymi ;)?

 

Porównywałem cyma/boyi z przedziału cenowego 370-500 max i tu gearbox v3 jest taki sam, lufa wewnętrzna też. Komora hopup jest z kompozytu. Co do części metalowych użytych to tak sprawdzałem magnesem, inaczej bym nie pisał. Sprężyna w GB jest pewnie coś w okolicach 120 bo na kulkach 20g ma powyżej 400 fps (402-406). Co do celności to jest przyzwoicie. Szału nie ma tak jak w palnym pierwowzorze ( subkarabinek dla radzieckich spec wojaków, czołgistów, spadochroniarzy ). Zresztą ciekawostką jest to że karabinek zapakowany jest w pudełko szare a na naklejce modelu jest BY-DG-07B i śmiem przypuszczać że dragon guns słynący raczej z produkcji masek i innych gadzetów na hallow... jest firmą córką dla boyi

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...