Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granaty ...po raz kolejny


Recommended Posts

Wiem, że temat wałkowany był do za....nia, ale wszystkie tematy zamknięte więc moje założenia co do granatów takie:

 

1. Tanie

2. Nie wybuchające - na zasadzie uczciwości obrywamy

3. Miękkie

4. Dość ciężkie

5. Wielokrotnego użytku

 

I tutaj rozwinięcie mojego pomysłu by wyglądało tak:

A. Bierzemy kupujemy kolorowe [bardzo widoczne] gąbki takie do zmywania na przykład albo jakiekolwiek byle widoczne bardzo dobrze

B. Montujemy jakiś prosty układ scalony (solidny!) z głośniczkiem-piszczałką i prostym włącznikiem

[Tego nie wiem jak zrobić, nie bawię się w elektronikę, ale podejrzewam, że nie byłoby to drogie - choć mogę się mylić]

C. Zasilanie i jednocześnie waga pochodziła by z 1 x AA

D. Wrzeszczymy GRANAT! ->

Włączamy granat ->

[OPCJONALNIE] Granat po 2 sek zaczyna pikać załóżmy 2 razy ->

Następnie przez ok.5 sekund piszczy sygnałem ciągłym = WYBUCH [później zasilanie się wyłącza aby przez resztę rozgrywki zasilania nie zjadał

 

.....E. Jak pamiętamy gdzie rzuciliśmy to po zabawie zabieramy granat spowrotem.

 

Zero kulek, zero drewna (jak czytałem w innych postach), zero wybuchu (nie chciałbym oberwać petardą w twarz), za to elektronika i jak najprostszy system opóźniający włączenie głośniczka no i solidna budowa.

 

Wsio...

Link to post
Share on other sites

Pomysł nie jest taki zły, acz dopóki tego nie zbudujesz, to nie ma o czym gadać :icon_razz:.

 

Pewnie podejmę się tego wyzwania :) Przydadzą mi się też wszelkie uwagi, pomysły co i jak?

 

Jak na razie (mój sen, a właściwie jego brak mi to umożliwia :/) kilka rzeczy już zauważyłem:

A) Najtrudniej będzie zmontować sprężynę która będzie się WOLNO rozprężała

B) Baterie można/trzeba/najlepiej by było umieścić w środku aby konstrukcja była solidna (może właśnie bateria będzie rozwiązaniem pkt.A)

C) Nie wiem czy po podłączeniu PC Speakera bezpośrednio pod baterię będzie on wydawał dźwięk (tak mi się wydaje, ale...) a jeżeli nawet tak to jaki

D) Głośniczek też można (a właściwie nawet chyba trzeba) umieścić w środku (na dnie [lewa strona])

E) Pin uwalniający - samozapłon/wielokrotność użytku/łatwość uzycia

F) Cena całości

G) Solidność całości

 

Z większością pewnie jakoś sobie z czasem poradzę, ale najgorzej mam z rozkminieniem tej "WOLNEJ" sprężyny i skąd w ogóle takowe brać (długopisy? i ew. sprężyna by ciągnęła a nie wypychała?)

 

A może w drugą stronę - zastosować sznurek do naciągania/zwalniania[uruchamiania]?

Link to post
Share on other sites

Pewnie podejmę się tego wyzwania :icon_smile: Przydadzą mi się też wszelkie uwagi, pomysły co i jak?

 

Jak na razie (mój sen, a właściwie jego brak mi to umożliwia :/) kilka rzeczy już zauważyłem:

A) Najtrudniej będzie zmontować sprężynę która będzie się WOLNO rozprężała

B) Baterie można/trzeba/najlepiej by było umieścić w środku aby konstrukcja była solidna (może właśnie bateria będzie rozwiązaniem pkt.A)

C) Nie wiem czy po podłączeniu PC Speakera bezpośrednio pod baterię będzie on wydawał dźwięk (tak mi się wydaje, ale...) a jeżeli nawet tak to jaki

D) Głośniczek też można (a właściwie nawet chyba trzeba) umieścić w środku (na dnie [lewa strona])

E) Pin uwalniający - samozapłon/wielokrotność użytku/łatwość uzycia

F) Cena całości

G) Solidność całości

 

Z większością pewnie jakoś sobie z czasem poradzę, ale najgorzej mam z rozkminieniem tej "WOLNEJ" sprężyny i skąd w ogóle takowe brać (długopisy? i ew. sprężyna by ciągnęła a nie wypychała?)

 

A może w drugą stronę - zastosować sznurek do naciągania/zwalniania[uruchamiania]?

 

Średnio widzę, by wyszło z tego coś konkretnego, ale że do pracy mam jeszcze trochę czasu i w miarę dobry humor...

 

A) Po kij ci sprężyna? Zrobienie układu czasowego na NE555 to kwestia jednej złotówki. Schematów w sieci cała masa, poszukaj.

B) Nie widzę powiązania z punktem A

C) Nie będzie. Jedyna opcja to buzzer.

D) Twoja brocha.

E,F,G) patrz punkt wyżej

 

I patrząc po wykonaniu rysunku jestem sceptyczny zarówno do działania urządzenia jak i tego, że w ogóle się podejmiesz budowy.

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja taka. Masz pomysł? Świetnie, w końcu to dział Pomysły i miejsce na radosną twórczość oraz dyskusję o tym. Niemniej jednak było by super, jeśli trafiały by tego typu pomysły po sprawdzeniu teorii w praktyce. Dlaczego? Dlatego, że skoro tematów było wiele, to powoli płaszczyzna do dyskusji się kończy. Na razie temat zamykam. Jeśli będzie projekt ruszony i de facto będzie co zamieścić, np w celu dalszej konsultacji, to poproszę i pw w celu otwarcia tematu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...