Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSBS Bezkolbowy


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

DSC_0172_zpscf3d72ae.jpg

 

Żeby było smieszniej teraz muszę nadać wyszpachlowanej części ziarnistą fakturę :)

 

Co do wielu pytań o pliki. Z tego co wiem wzór MSBS jest zastrzeżony więc na chwilę obecną nie będe dzielił się źródłami nie chce sobie robić problemów. Jak zakończę projekt wtedy podyskutujemy

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ja też drukuję, tyle, że wcześniejszą wersję i powiem Ci, że konstrukcyjnie najlepiej wychodzi zmniejszenie grubości ścianki komory spustowej o 2mm, wydrukowanie i naklejenie na płasko na arkusz ABS o tejże grubości. Komora zamkowa w oryginale jest metalowa, więc kombinuję z konstrukcją giętą z blachy w rynnę. Byle jaki majster z gilotyną do metalu i zaginarką zrobi taką w parę minut. Dopiero do takiej rynny pójdą drukowane elementy w środek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Więc tak

 

Prace ida powoli bo obowiązków zawodowych mam ogrom. Ale dziś utworzę repozytorium na github i wrzucę model w iges, 3dm, i STL dla chętncyh. Tylko mam prośbę jeśli edytuje ktoś lub drukuje to niech się chwali, w kupie siła jak kilka osób popracuje nad projektem może uda nam się wspólnie stworzyć openhardware replikę :icon_smile:

Edited by Beryl
Link to post
Share on other sites

Dobra drodzy koledzy

https://github.com/A...tPoland/MSBS556

 

Tyle mogę na chwilę obecną ale prosił bym jeśli ktoś pracuje nad jakąs repliką i przygotowuje dokumentację to dam mu dostęp do Airsoft Poland i będzie mógł dzielić się swoimi wypocinami.

 

Może z tego powstać ciekawy projekt z dziedziny open hardware

Edited by Beryl
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Bardzo fajnie wyszło.

 

Od siebie dodam, że klej Cyjanoakrylowy, jak np. Super Glue czy Kropelka daje bardzo dobre efekty przy wyrównywaniu powierzchni. Wykorzystywałem go już do poprawiania druków 3D FDM i 2-3 nałożenia/przeszlifowania i powierzchnia jest idealnie gładka.

Preparatów dedykowanych nie polecam bo są drogie, a i tak CA da lepszy efekt.

 

Jestem ciekaw jak wyszła wytrzymałość tych części, spodziewam się, że zadowalająco.

 

Mógłbyś podesłać też modele w formacie .stp?

Edited by delin0m
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Z walką narazie odpuściłem. Zamierzam frezować zamiast drukować. Cały upper zrobię ze stali 2mm spawanej a lower zrobię z jakiegoś tworzywa na CNC ale trzeba trochę poczekać. Druk 3d się mocno nie sprawdza więcej z tym zabawy niż pożytku. Ale nie odpuszczam :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...