Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyna upgrade'owa do G-001 [G36C]


Recommended Posts

Mam dwa proste pytanka:

 

1. Jaka mniej więcej jest stockowa spręzyna w G-001 BOYI {EBB}? Mam na myśli takie +/- porównanie do systemu miary M1XX. [M100?]

2. Jaką sprężynkę można włożyć do ww. repliki [bEZ UPGRADU GEARBOXA] i pociągnie na 7,4 LIPO dając jakiś wymierny, odczuwalny zysk? [M120?]

 

Bo jak mam wywalić jakieś 60 zeta, żeby zyskać +5-10 FPS to sobie daruję? Z drugiej strony jak mam zyskać 30-40 fps, ale cieszyć się repliką o połowę krócej (padnie GB) to też nie warto.

 

Czyli ogólnie pytanie to czy bez upgrade'u GB samą sprężyną coś zdziałam?

 

Aha... EBB nie odłączę i już ;) już mi chyba z 5 osób mówiło odłącz sobie EBB, będzie mocniej dawać, będzie ciszej, będzie tamto-owamto - nie po to płaciłem za ruszający się zamek, który daje fajny "mini-recoil" na auto, a "NIE-ASG-kumple" mówią "łoooooooooo!" żeby teraz to odłączać. Nawet jeżeli to by miało być warunkiem powyżej opisanego upgradu.

Link to post
Share on other sites

Mi 110 Guarder śmiga eleganco. 380 fps z gumką zieloną G&G. Nie zapominaj o rofie. Z mosfetem, łożyskami kulkowymi,kablami niskooporowymi i stockowym silniku rof jest "idealny". Na SP85 to już podchodzi pod wiertarkę. Teraz pytanie czy warto wkładać mocniejszą sprężynę która minimalnie zwiększy zasięg zmnieszając rof. Słyszałem, że stockowe sprężyny są złe dla GB.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Od wczoraj też mam zieloną gumeczkę GG a szczerze mówiąc ROF jest jak dla mnie (szczególnie jak LIPO jest tak koło 8V, na początku) aż za nadto :D

 

...i byłbym skłonny zyskać trochę fpsa kosztem ROF'a - ale tak jak piszesz jeżeli to ma być 5-10fps a ROF spadnie drastycznie to nie warto.

 

A powiedz mi jak to M110 ma się do stockowej sprężyny - jakbyś miał stockową określić skalą MXXX to ile byś dał na oko?

Link to post
Share on other sites

Edytowany post: Fpsy zasięgu nie dają. Więc jajco da wymiana sprężyny. Inna sprawa, że słyszałem, że stockowe sprężyny są szkodliwe dla GB. Im mocniejsza sprężyna tym gorszy rof. Mocniesza sprężyna nie oznacza automatycznie większego zasięgu. Tuning musi być przemyślany. Ja na swoim ustawieniu (patrz profil) mam świetny rof na SP110 i 7.4 Na SP85 mam prawie wiertarkę przy 7.4 Wpierw wymieniasz gumkę na zieloną G&G/czarną systemy. Zastanów się, czy potrzebujesz tych 400< fps bo po co ludzi mordować jak kulka tylko szybciej leci.

 

Ni wiem, nie strzelałem ze stocka. A powiedz mi po co Ci więcej fps? Choćby te 50.

Link to post
Share on other sites

Tzn. jeżeli rzeczywiście wymiana sprężyny da mi tylko większą moc a zasięg będzie ten sam to upgrade nie ma sensu. Ja ogólnie wychodziłem z założenia że: większa moc = większa prędkość = większy zasięg. Z fizyki nigdy orzeł nie byłem, ale wydawało mi się że to musi zwiększyć zasięg no bo ta energia nie znika przecież nigdzie.

 

To co byś radził jako posiadacz G-001 zupgradować? (odrazu odpowiem na pytanie które pewnie zadasz: "A co chcesz osiągnąć?" ODP: "Sam do końca nie wiem, chyba zasięg")

Na razie zmieniłem:

- AKU Li-Po 7,4 2000mah Nano-Tech

- Gumka na GG zielona

- [bez znaczenia ale się pochwalę :)] EoTech 556 (chyba najlepsza inwestycja jak na razie, cudnie się tym celuje)

- kulki z PJ na GG

 

W sumie najprawdopodobniej na razie dam sobie spokój i przyinwestuje w szpej.

 

pzdr

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...