Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik Beryl


Recommended Posts

Witam ,

Mam pewne pytanie... jaki silnik polecacie do beryla Aresa? mam baterię 7.4 lipo i chcę podnieść rofa i co proponujecie ? cena maksymalna to 250zł za silniczek. Czytałem wiele wątków i tak szczerze pogłubiłęm się... chodzi mi o zwiększenie rofa. A jeśl chodzi o pozostałe zmiany w replice to zebatki , tłok itp są stokowe. Gumka, lufa i sprężyna guardera 130.

Link to post
Share on other sites

Nie tylko, te silniki wykorzystuje się też w tuningach na rof w połączeniu np z lipo 11,1. Można powiedzieć że są uniwersalne bo są po prostu mocne, ich prędkość zależy tylko od napięcia baterii. Co prawda silniki high speed są niby szybsze, ale muszą mieć chwilke żeby się "zebrać" więc będziesz miał lekkie opóźnienie reakcji względem high torque. Poza tym nie celujesz w bardzo wysoki rof jak np 40k/s więc jak najbardziej polecam silniki high torque, jak już mówiłem osobiście miałem guardera do sprężyny m170 i chodził bez zająknięcia.

Link to post
Share on other sites

Jak mówię sprężynka 130 guardera 7.4 lipo 25-50C. Jeśli podniesię rofa to będzie okej :). A 11.1v nie kupię już tuningi przechodziłem... i co kwartał sie sypała...Hmm a na jakiej zasadzie sam silnik może podwiększyć rofa ? po prostu zębatka na silniku szyciej się obraca niż na stokowym?

Link to post
Share on other sites

Od siebie polecę SHS hi-torque. 38k/s przy SP130 i 11.1v

 

No ale dodaj, że na zębach 16:1, bo na stokowym przełożeniu nie ma szans tyle wyciągnąć.

 

 

Mam zarówno SHSa długiego, jak i Elementa krótkiego. Z racji innego typu ciężko je porównać bezpośrednio, ale są dość porównywalne - chociaż odnoszę wrażenie, że jednak Element jest trochę mocniejszy i to jego bym wybrał w chwili obecnej. Z Guarderem nie miałem styczności.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...