Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Osmar

Silnik pęknięta blaszka.

Recommended Posts

Mam mały problem a mianowicie odłamała mi się blaszka pokazana na zdjęciu, na ktoś jakiś pomysł jak to naprawić? Próbowałem ją przylutować ale tylko paliłem plasik wokół niej :/

4rjgvp.jpg

Opcje masz dwie - lutowanie przy pomocy odpowiedniego topnika do łączenia metali miękkich o różnej temperaturze topnienia (ok. 14 złza butelkę), albo kup najmniejszą wsuwkę "męską" w sklepie elektrycznym, przypiłuj, odkręć śrubkę mocującą obsadę szczotki, umieść wsuwkę, przykręć śrubkę. U mnie to drugie rozwiązanie funkcjonuje bez zarzutu.

O lutowaniu samej urwanej końcówki zapomnij. Może i się jakoś da, ale szkoda zachodu. A bez zdejmowania szczotek i blaszki to już w ogóle.

kup najmniejszą wsuwkę "męską" w sklepie elektrycznym, przypiłuj, odkręć śrubkę mocującą obsadę szczotki, umieść wsuwkę, przykręć śrubkę.

Po przykręceniu konektorka śrubką kabel będzie po drugiej stronie silnika, co może spowodować drobne problemy z okablowaniem, aczkolwiek to już zależy jak kto miał je zrobione.

Ja po prostu przylutowałem odpowiednio dogięty, spłaszczony i przypiłowany konektorek na spód oryginalnej blaszki i położenie wtyku się nie zmieniło. Wszystko jest prawie jak oryginalnie.

Można też przylutować kabel na stałe do silnika, ale ja jestem przeciwnikiem takich rozwiązań.

Zrób sobie oba kabelki z konektorami oczkowymi i problem ułożenia kabli w chwycie rozwiązany. Swego czasu sam tak miałem zrobione.

jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić mógłbyś zrobić jakiś schematyczny rysunek?

Jak obrazowo? Kupujesz w sklepie np budowlanym małe konektorki oczkowe, odkręcasz śrubkę od styków, wkładasz konektorek, dokrecasz srubką i v'iola. Po dokręceniu zaginasz konektorek do góry i po naprawie.

A czy nie można w takim wypadku odkupić od kogoś zdechłego silnika i zmienić element z pękniętą blaszką na nieuszkodzony?