Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Reangersi Grenada


Recommended Posts

Witam szanowne reko airsoftowe towarzystwo

 

Interesują mnie informacje na temat reangersów z konfliktu na Grenadzie na tą chwile wiem że muszę posiadać:

 

-Mundur TCU

-Hełm M1 z lat 80-tych i tu pytanie czy te z wojny w Wietnamie różniły się od tych użytych na Grenadzie ?

-Buty Jungle

-M16a1

-ALICE bez buttpacka

-Bagnet M7 w pochwie M8a1

To z takich jaważniejszych przedmiotów. Pytanie co do tego musi jeszcze koniecznie dołączyć i jak wygląda kewstia obszyć ?? Znalazłem niewiele zdjęć Reangersów i z obszyciami jest różnie raz są raz nie ma i nie wiem jaka była reguła. Jak ktoś ma dostęp do większej ilości zdjęć będę wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Nie zajmuję się RANGERSAMI (poprawna pisownia i znajomość jednostki się kłania, podstawa podstaw rekonstrukcji) ale w kwestii samej rekonstrukcji mogę rzucić dwa słowa.

 

Lepiej, abyś miał te obszycia przynajmniej ze względów regulacji mundurowych. Jeśli zdarzało się, że nie było - też można to potraktować jako rekonstrukcję. Powodu braku obszytych mundurów nie znam. Może po prostu takie wydali? Widzę różnice kolorystyczne w mundurach, może Ci co na szybko dostali nowy przydział byli bez obszyć. Nie wiem. Trzeba poszukać informacji na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Rangersi którzy trafili na Grenadę to byli w sporej części weterani po Wietnamie, stąd pewnie brak obszyć. Widać to zresztą po sprzęcie, który był przestarzały jak na tamte czasy (w innych jednostkach pojawiły się BDU, woodland, pasgt, a Rangersi dalej latali w "późnym NAMie", czasami z nowymi dodatkami, co wygląda dość ciekawie bo tworzy barwną mozaikę dwóch różnych epok :) ).

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Sorry za błędy w pisowni.

Co do mundurów to potem okazało się ze Rangersi w TCU byli w lepszej sytuacji niż chłopaki z MARINES (którzy jeszcze biegali w hełmach M1) czy żołnierze z 82. Wczesne woodlandy były zrobione z grubego materiału i np w 82 więcej żołnierzy ucierpiało z powodu przegrzania organizmu niż ran.

 

Też właśnie nie mogę znaleśc powodu tego że niektóre mundury były obszyte a inne nie. To co wiem na pewno że w operacji brały udział dwa battaliony 1 i 2. Naszywek w tych z lat 80 - tych nigdy w polsce nie widziałem na e bayu też ostatni żadnej nie było i to będzie największy problem w tej sylwetce.

Edited by BASYLON332
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...