Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 GBB UMAREX - G39 WE GBB


Recommended Posts

Umarexa robi VFC, na YT znajdziesz trochę info, ja poszedłem w WE, jedna z prostszych do utrzymania gazówek,

tutaj info z tym że Umarex by VFC http://shop.ehobbyas...gbb-by-vfc.html

 

a tutaj masz taki dłuższy filmik

edyta: no dobra nieświadomie wybrałem Ci reckę w której ten sprzęt to totalny złom :icon_wink: sorry, pewnie są jakieś pozytywne recenzje

Edited by alyjen
Link to post
Share on other sites

Sam jakiś czas interesowałem się VFC-kami . Jest już 4 generacja, obecnie w PL niedostępna. Mają tutaj tylko drugą.

Nowe mają poprawione uszczelki,loading nozzle i tam kilka innych drobnych pierdół.

 

Jeżeli ja bym miał wybierać, to tylko VFC. Maksymalny realizm, nawet zespół spustowy odwzorowali na tyle,ile się dało. Pasują ostre selektory, części układu spustowego,kolby itede. Czasem idzie coś trafić na egunie.

Link to post
Share on other sites

Ja również się interesowałem.

I każda wersja G36 GBB od VFC się różni. Tzn najbardziej nowoczesną jest z tego, co pamiętam G36 Mil-Spec ta z lunetą i frontem od K (ma już nowej generacji magazynki /zawory [dokładnie nie pamiętam, trzeba sprawdzić] ). Później G36K, a następnie G36C (najstarszy model).

 

Nie wiem Nitro czy Ci nie pomyliło się z generacjami Emek/HK GBBR od VFC. Bo tegoroczna 2014/IV wersja, rzeczywiście została wypuszczona, ale to dotyczy wyżej wspomnianych Emek/HK.

 

Ogólnie rzecz biorąc, nie znalazłem jak swego czasu szukałem, oceny np.: elementów wewn. po określonym czasie (nie oszukujmy się większość recenzji robionych przez sklepy nie wnosi żadnych istotnych informacji oprócz specyfikacji,którą można wyczytać z opisu :P.).

 

Najbardziej precyzyjną recenzja(a raczej szczegółowy opis), na jaką trafiłem w internecie była napisana przez Niemców (po niemiecku oczywiście). Ogólnie rzecz biorąc pod względem zewn./wizualnie 6++++++++++++++. Wielką niewiadomą są bebechy wewn. Jeśli chodzi o magazynki to najnowsza wersja jest mocno poprawiona(G36 Mil Spec) w stosunku do starszych wersji(G36c){głowny problem starszych wersji z tego, co wyczytałem dotyczył kiespkich magów}.

 

Dobra recenzja również jest zrobiona przez już słynnego nugentgl

(jak wcześniej wspominałem ze sklepowych niczego wartościowego się nie dowiesz :P. )

(a najlepiej byłoby zapytać chłopaków z gasgun forum [forum nugena] /arnieairsoft o tę replikę ).

Edited by patryk910
Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że G36 z biciami "KV" jest 2 generacji. Potem już tylko k zostało. Szło to jakoś po numerze seryjnym rozszyfrować.

Generalnie zmainy są kosmetyczne, i można bez problemu upgradeować 2gen do 4 gen, wymieniając elementy. Dostępne w azji.

 

Co do generacji, to wyczytałem to niedawno na niemieckim forum o gaziakach właśnie.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Między wersją K Mil-spec i KV możliwe ,że zmiany są kosmetyczne (chociaż pamiętam ,że się rożniły[ do sprawdzenia]).

Ale na 100% G36C jest starą wersją z wadliwymi magami/innym częściami (oczywiście do zupgradowania jak piszesz).

 

I nie wiem czy było aż 4 generacji, bo ogólnie tylko trzy modele G36 przez VFC zostały wypuszczone. G36C , KV i K Mil-Spec. Więc jak już to 3 gen z czego można łatwo potwierdzić patrząc na magazynki w azji , które są oznaczone jako Gen.3 (wymagają nowej loading nozzle/dyszy :P ).

Czepiając się pierdół.

 

A tak na poważnie, w sumię trzeba zauważyć ,że stockowe części VFC są bardzo tanie ( WE też). No i jest możliwość dokupienia całego zestawu gripu, który umożliwia strzelanie trybem ognia "burst" czego w WE nie mamy. No i trzeba sprawdzić jak jest z lufami bo możliwe ,że podchodzą od AEGów.

Link to post
Share on other sites

Niezależnie od generacji to jest największa bolączka tych replik. Zawsze pękał ten popychacz kulek, jednym częściej, innym później. A jak ktoś tam zrobił custom CNC z mosiądzu,to rozpierdzieliła się komora nabojowa, czy jak to tam się w palnej nazywa.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

posiadam dwie repliki WE G36 wersja C (od 5 lat) i wersja RAS (od 4 lat). Obie repliki miały tylko raz awarie a mianowicie wypadł mi pin w hammerze gdzie jest takie kółko zmniejszające tarcie. Poza tym nic nigdy mi się nie działo z repliką, ma silny blow back z powodu dużego i ciężkiego zamka.

 

myślę że wersja C mogła wystrzelić jakieś 10k kulek. Łatwo się ja rozkłada i składa, dużo informacji o niej w internecie, relatywnie łatwy dostęp do części (mały wybór ale rzadko się zdarza że potrzebujesz zamienne).

 

Magi nigdy nie ciekną, całkiem tanie. Wada to magi skorupe mają z gównianego plastiku. (próbuję aktualnie wsadzić w skorupę do ostrej pmag g36)

 

Co do umarexa nie miałęm w ręce ale żadko zdarza mi się widzieć części zamienne w internecie jest droższa. Ale z zewnątrz wyglada na lepiej odwzorowaną do pierwozoru.

 

Co do Giety WE służę pomocą można do mnie pisać jak masz jakieś pytania.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Sam jakiś czas interesowałem się VFC-kami . Jest już 4 generacja, obecnie w PL niedostępna. Mają tutaj tylko drugą.

Nowe mają poprawione uszczelki,loading nozzle i tam kilka innych drobnych pierdół.

 

Jeżeli ja bym miał wybierać, to tylko VFC. Maksymalny realizm, nawet zespół spustowy odwzorowali na tyle,ile się dało. Pasują ostre selektory, części układu spustowego,kolby itede. Czasem idzie coś trafić na egunie.

Tak realistycznie odwzorowali zespół spustu, że można replikę zabezpieczyć kiedy nie jest przeładowana...
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...