Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika pluje, nie pobiera wszystkich kulek


Recommended Posts

Witam, mam problem z moją M4. Kiedy włoże magazynek nie podaje wszystkich kulek, natomiast kiedy włożę kulkę do wlotu, dysza cofa się kulka wchodzi do komory, lecz nie leci jeszcze, dopiero w następnym cyklu zostaje wystrzelona. Dodam też że pluje kulkami (Czasami strzeli mocniej, przebije karton, czasami odbije się od niego), szczelność w gearboxie wzorowa, nie wiem jak jest z dysza-gumka.

Link to post
Share on other sites

No właśnie ja mam dość podobny problem. Mimo wieloletniego doświadczenia w airsofcie oraz samodzielnego serwisowania swojej klamki moja replika zaczęła ostatnio kaprysić przy strzelaniu. Albo nie pobiera kulek wcale, albo pluje, albo pobierze co dziesiątą kulkę.

Magi sprawne, popychacz dyszy chyba sprawny. Sprawdzałem na dwóch komorach (PJ), dwóch lufach, kilku gumkach. Dysza - Bore Up Guardera. Nie mam już pomysłu co może być nie tak.

Link to post
Share on other sites

Kumpel miał ostatnio problem z pobieraniem kulek i tu winny był hi-cap, który na maksymalnym podkręceniu i po ręcznym odciągnięciu tego dynksa, co blokuje kulki wyrzucał może ze trzy kulki. Po rozłożeniu, przeczyszczeniu i złożeniu problem podawania zniknął.

Jego replika pluła też kulkami co było spowodowane nieszczelnością dysza-komora (gumka). Test papierka (replikę odwraca się do góry nogami, do komory wrzuca się jedną kulkę, a na rurkę, którą kulki wchodzą do komory kładzie się papierek, następnie oddaje się strzał - im lepsza szczelność tym papierek mniej podskoczy) ją wykazał - papierek podskakiwał na 20-30cm w górę. U niego akurat winna była chyba dysza, która była "strugana" by dopasować ją do komory (M4 ICS). Ktoś chyba ją za mocno "obstrugał".

Flecktarn, problem strzału co drugi cykl i plucia może też być spowodowany źle założoną gumką/dystanserem. Jeśli gumka zbyt mocno naciska na kulkę to replika może nie mieć siły ją przepchnąć przez komorę. Pierwszy cykl przepycha kulkę do miejsca blokady, a dopiero drugi przepycha ją dalej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...