Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AN-94 Abakan by Czortkot


Recommended Posts

Oto moja pierwsza replika wykonana w całości przeze mnie, bez niczyjej pomocy. Abakana robiłem z płyt mdf i hdf klejonych klejem polimerowym i wzmacnianych żywicą poliestrową. dodatkowo użyłem znacznych ilości szpachli samochodowej. Do wewnątrz wstawiłem zmodyfikowane body z AK-74 od boyi, które trzyma gearbox, magazynek i komorę hopup. Do tego body przytwierdzona jest kolba składana.

Zamieszczam zdjęcia z produkcji repliki:

 

DSC_0443.jpg

 

DSC_0444.jpg

 

DSC_0445.jpg

 

DSC_0449.jpg

 

DSC_0450.jpg

 

DSC_0454.jpg

 

DSC_0455.jpg

 

DSC_0456.jpg

 

DSC_0495.jpg

 

001.jpg

 

002.jpg

 

I końcowy efekt pracy:

IMGP1173.jpg

Link to post
Share on other sites

Abakana robiłem na Stalkera, ale nie zdążyłem z jego wykonaniem. Potem przyszła zima, stwierdziłem że go dokończę, sprzedam i kupię sobie replikę i granatnik, żeby zrobić Grozę o której zawsze marzyłem.

 

Bierzcie poprawkę na to, że nie jest to replika fabryczna, tylko ręcznie robiona, do tego na zdjęciach faktura powierzchni jest taka dziwna, bo matowa farba akrylowa tak się po prostu zachowuje.

Edited by czortkot
Link to post
Share on other sites

Dla mnie jest świetny, tylko mała sugestia. Zamiast lepić te okręgi na tłumiku, mogłeś poszukać jakiś nakładek lub czegoś w tym rodzaju, miałyby bardziej regularne kształty i w ogóle już by wyglądał jak produkt fabryczny :icon_wink:

 

PS: Na prawdę wielki szacun... pierwszy Abakan na świecie i do tego nie byle jaki! Tylko porządnie zrobiony! CO NAJWAŻNIEJSZE W POLSCE!

 

Jeszcze raz gratulacje. Cholera, mój AKS-74M nagle zrobił się 20% mniej fajny jak zobaczyłem resztę zdjęć Abakana ;)

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Mówisz o tych okręgach?

http://www.silencert..._0834.sized.jpg

Mi one wyglądały zawsze jak ślady po spawaniu, dlatego lepiłem je tak, by wyglądały jakby ruski spawał je po dwóch flaszkach wódki. I właśnie się zorientowałem, że tam jest jeszcze zaczep do bagnetu, którego nie mam, będę musiał dorobić.

 

asgszczepan, ten mdf jak się moczy w żywicy epoksydowej, to puchnie i zmienia swój kształt, tak więc odpada. Ja go malowałem z zewnątrz żywicą poliestrową, a potem traktowałem szpachlą samochodową. Wytrzymałości nie ma co zwiększać, jest wytrzymalszy od każdego plastiku. Co do estetyki, to następnym razem muszę go malować natryskowo, a nie z pędzla, bo to przez to na zdjęciach wychodzi efekt, jakby był zrobiony z plasteliny malowanej farbą olejną. Zdjęcia drugiej strony dam jak wzejdzie słońce, bo jak robię fotki z lampą błyskową, to wychodzi pomarszczony jak zwiędła gruszka.

Edited by czortkot
Link to post
Share on other sites

asgszczepan, ten mdf jak się moczy w żywicy epoksydowej, to puchnie i zmienia swój kształt, tak więc odpada. Ja go malowałem z zewnątrz żywicą poliestrową, a potem traktowałem szpachlą samochodową. Wytrzymałości nie ma co zwiększać, jest wytrzymalszy od każdego plastiku. Co do estetyki, to następnym razem muszę go malować natryskowo, a nie z pędzla, bo to przez to na zdjęciach wychodzi efekt, jakby był zrobiony z plasteliny malowanej farbą olejną. Zdjęcia drugiej strony dam jak wzejdzie słońce, bo jak robię fotki z lampą błyskową, to wychodzi pomarszczony jak zwiędła gruszka.

Nie myślałeś żeby zrobić kopyto ze styroduru, to powlec żywicą i potem redukcja styro przy pomocy acetonu?

Repliczka miodzio, mnie się podoba.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Tyle zrobiłem na tym utknęło.

 

DSC01698.jpg

 

DSC01699.jpg

 

DSC01700.jpg

 

Pewnie tego nie dokończę, bo trochę ciężko sobie poradzić mając kilka hobby i z czegoś trzeba rezygnować. Jeśli któryś z tutejszych kustomersów ma ochotę to zabrać i zrobić z tego replikę ku większej chwale, to proszę pisać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...