Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyna 380, maks. 400 fps. pomoc w wyborze


Recommended Posts

Witam.

Moja M4 Universal od ICSa ma bardzo mały zasięg. Podejrzewam że jest to spowodowane mocnym ubiciem sprężyny. Kulasy lecą maksymalnie na 20 metrów. Chciałbym was poprosić o radę, którą sprężynę można dać do tej repliki, nie wystawiając jej gearboxa na zbyt mocne obciążenie. Myślałem nad tymi dwoma:

1)http://gunfire.pl/pr...yna-M115ST.html

2)http://gunfire.pl/pr...lowna-M120.html

Która wg. was jest lepsza?

Edited by Craxowich
Link to post
Share on other sites

M4 ICS - problem z dyszą.

Np. ysze - tu jest zabawnie. Dysze to najlepiej chybia mieć dorabiane na zamówienie, bo zdarza się tak wcale nierzadko, że dysza ICSa nie pasuje do ICSa. Za krótka, nieszczelności powoduje, no cyrk.

Źródło. Miał to też kumpel u którego dysza była strugana by w ogóle weszła dobrze do komory i albo została zbyt mocno obstrugana albo była właśnie za krótka (ale zdaje mi sie, że to pierwsze).

Wykonaj test papierka (replikę odwraca się do góry nogami, do komory wrzuca się jedną kulkę, a na rurkę, którą kulki wchodzą do komory kładzie się papierek, następnie oddaje się strzał - im lepsza szczelność tym papierek mniej podskoczy). Duża nieszczelność spowoduje mocny spadem zasięgu. U wspomnianego kumpla papierek podskakiwał na jakieś 20-30cm, a zasięg wystrzelonej kulki w porywach osiągał 15, no może 20 metrów.

Edytuj: ale to by się raczej samo z siebie nie zrobiło więc jeśli nic nie grzebałeś to raczej nie jest to wina nieszczelności. Chyba, że replika ma tak od zakupu.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Witam, właśnie kupiłem SR16 URX od G&P (wersja krótsza). Replika jest praktycznie nieużywana, można powiedzieć, że odkupiłem nową mimo iż ma już 2 lata. Problem pojawił się gdy zajrzałem do GB, okazało się, że od ponad roku sprężyna była naciągnięta. Widzę, patrząc na sprężynę, że jest ona do wymiany ale zastanawia mnie to czy inne części nie zostały zbyt obciążone aby dalej je używać? Dodatkowo jaką sprężynę kupić? Jaką maksymalnie uciągnie moja replika w stocku?Jestem pewien, że w replice wszystko jest stock-owe, bo znam jej historię (była to replika znajomego, kupiona w asgshop-ie i nigdy nieotwierana)

.

Link to post
Share on other sites

To może być z gumką (albo dyszą - zależy jak kto spojrzy). Dysza musi wchodzić do komory. Musi być przy tym odpowiednio długa by zasłonić ten kominek którym kulki wchodzą do komory (bo jak nie zasłoni to powietrze pójdzie w ten kominek) i jednocześnie musi być odpowiednio gruba by wchodząc w gumkę uszczelnić się z nią. Zakładając, że dysza jest odpowiednio długa to problem możemy rozpatrywać z dwóch stron:

- dysza jest za cienka i nie uszczelnia się z gumką,

- gumka jest za cienka i nie uszczelnia się z dyszą.

W gruncie rzeczy sprowadza się to do jednego - ta konkretna gumka z tą konkretną dyszą nie współpracują.

Akurat wczoraj Shamoth poruszył temat grubości gumki, co prawda Systemy, ale taki problem może występować.

Nie wiem jak teraz ale przez pierwsze miesiące wprowadzania gumek systemy z dopiskiem energy u mnie była tragedia, w porównaniu z poprzednimi mięsistymi i dobrze się uszczelniającymi te nowe to jakieś anorektyczki były.

Najpierw ustalmy co i gdzie jest nie tak. Zrób tak, wyjmij z repliki lufę wraz z komorą. Ustaw hopka na zero i popatrz w lufę. Prześwit powinien być okrągły, no może lekko spłaszczony od góry (czyli od tej strony z której hopek naciska na kulkę). Jeśli będziesz widział, że gumka jest zawinięta czy uszkodzona to trzeba będzie ją poprawić lub wymienić. Jeśli na zerowym hopku będziesz widział, że cycek (ten, który naciska na kulkę) mocno odstaje to warto sprawdzić czy dystanser się nie obrócił i może zastanowić się nad jego wymianą. Zbyt mocno naciskający na kulkę hopek może ją blokować - część mocy jaką generuje replika pójdzie w pokonanie tej blokady, a reszta wystarczy tylko na przelecenie 20 metrów. Dzieje się tak gdy dystanser jest za gruby lub obrócony.

Jeśli ustaliłeś, że z gumką wszystko wygląda ok to sprawdź jej szczelność. Są trzy otwory - kominek którym wchodzą kulki do komory, otwór dla dyszy i wylot lufy. Dwa z nich (najwygodniej te dwa pierwsze) zatkaj palcami, a w trzeci wdmuchuj powietrze ustami. Jeśli powietrze będzie uciekać to warto założyć teflon-fixa (znajdziesz na necie jak to zrobić). Wątpie jednak by na gumce była aż taka nieszczelność by zasięg był tak kiepski.

Jeśli zestaw komora-gumka jest szczelna to wykonaj test papierka. Pamiętaj żeby docisnąć komorę do czoła gearboxa za pomocą sprężynki - z przodu komory nad lufą jest taka mała plastikowa wypustka - na niego można nałożyć sprężynkę, która będzie dociskać komorę do gb. Widać go ładnie na tym zdjęciu. Jeśli ten test wykaze nieszczelność to trzeba zastanowić się czy dysza jest za krótka (jeśli tak to kupić i zamontować dłuższą) czy może przez niedobranie grubości nie uszczelnia się z gumką. I wtedy trzeba kombinować - kupić grubszą dysze lub gumkę i szukać rozwiązania, które się uszczelni.

Jeśli test papierka wykaże szczelność lub małą nieszczelność to trzeba szukać problemów w górnej części gearboxa.

Link to post
Share on other sites

Potwierdzone, jest to komora hop up, czyli idzie do wymiany, jeżeli jest jakaś dobra poniżej 50 zł to bym poprosił o podlinkowanie, nie znam się na tym, a nie chciałbym jakiegoś bubla kupić. Iii wracam do sprężyny, 330 fps to troszkę mało, czy sprężyna m110 dałoby mi tak ok. 370-380 fps, by nie narazić zbytnio gearboxa na duże obciążenie ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...