Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dokładnie tak. To osoby z AEGami stają się anty HP. Nie wnikam czemu tak jest. Nie mam czasu i sił na to. Ja do AEGow nic nie mam. Sam swego czasu posiadałem trzy AEGi. Obecnie strzelam sie tylko z ludzmi ktorzy nic nie maja do HP i wprowadzaja jasne ograniczenia fps/J na docelowych kulkach dla naszych systemów.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy ja mam przyjemność z tym samym Whitem który zbanował mancrafta na W2?

Jak tak to Jesteś właśnie częścią problemu, zamiast uregulować Wybrałeś najbardziej leniwą opcję, ban "bo tak"

 

AEGi mam, używam, nikomu nie mówię czego i do czego ma używać.

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Chyba zgubiłeś wątek. Autor chciał zrozumieć różnice między AEG, a HP ponieważ ciągle słyszy, że AEG to staroć i przyszłość jest tylko w HP. Dla mnie nie ma to różnicy, a jest to tylko kwestia gustu i pojemności portfela.Tam, gdzie się pojawiamy i od niedawna pojawiają się użytkownicy HP są sprawdzani nawet w trakcie akcji i nigdy nie było z nimi problemu i powiem szczerze, że ja nie odczuwam, aby gościu po drugiej stronie z repliką HP miał nade mną przewagę.

Grono HP na pewno będzie tylko rosnąć bo coraz częściej można spotkać używkę HP w cenie dobrego AEG'a, ale niektórzy potęgują problem, który występuje na coraz mniejszym obszarze kraju, lecz nadal taki temat może zrazić przejście na HP.

Link to post
Share on other sites

Więc napisz jaką przewagę ma HP nad AEG'iem jeżeli:

- mamy dwie identyczne repliki

- te same precki, komory itp

- na tych samych kulkach i w tych samych warunkach

- oczywiście fps także są niemal identyczne

 

Co do banowania HP to rozwiązanie jest jedno. Organizować jak najwięcej z udziałem HP. Ludzie się z czasem przyzwyczają i zrozumieją, że nie nie ma czego się bać.

Link to post
Share on other sites

Założę że przez FPS rozumiemy energię a nie prędkość na 0,2g

 

-lepiej sie tłumi (prawie do zera)

-reakcja na spust

-reset spustu przy elektrozaworze lub wyraźny punk przełamania w mancrafcie

 

a z wad:

-cewnik i butla lub ciężka jak nieszczęście kolba z butlą

Link to post
Share on other sites

I o to chodziło. Moja cichutko strzela i o wiele łatwiej jest kogoś podejść, ale jest i ten minus butla do której ciężko się przyzwyczaić, oraz brak możliwości przełożenia repliki do drugiej ręki. Na różnicy w osiągach nie zauważam przy moim AEG'u (semi) i jak w jednym tak i w drugim po tuningu końcowym brak jakichkolwiek problemów z użytkowaniem.

Ja olewam całkowicie kwestie HPvsAEG bo jest to nic innego jak stwarzanie problemu i próba górowania jednym nad drugim, a przecież nie namówisz gościa, żeby wydał blisko 2 tyś zł na modyfikacje skoro ich zwyczajnie nie ma, a reklamowanie HP bo tak można to nazwać jest łagodnie pisząc śmieszne (większy ROF w CQB itp).

Edited by White1981
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak masz poustawiane te wszystkie butle, wężyki itd. Ale z tego co czytałem i oglądałem na yt (zachodnim oczywiście) to z przekładaniem z jednej ręki do drugiej takiego karabinku nie ma zasadniczo problemu. Odsyłam do D. Hooligana, który ma sporo filmików gdzie strzela z polarstara. Przy takim AK np. większym przeciwnikiem przy przekładaniu jest zawieszenie typu RT-3 i to też tylko w wypadku kiedy jest ustawione jako "dwupunktowe".

Link to post
Share on other sites

Który obrońca HP przyzna się do tego tekstu. :icon_wink: A jego wypowiedzi w temacie jest sporo. :hahaha:

,,Dzięki za grę, teren ciężki jak i rok temu. Z tego miejsca również chciałem pozdrowić człowieka bez wyobraźni z HP strzelając do swojego z 20m w twarz.... Więcej wyobraźni. Do organizatora jedyne słowa krytyki to dlaczego dopuszcza takie sprzęty do gry..... Raz jeszcze dzięki. "

 

Wiele osób nie dorosło do tego co daje HP. Przez to psują opinie sobie(słusznie) i innym Bogu ducha winnym graczom.

Trzeba eliminować nieuczciwych graczy a nie systemy napędów.

Znam z autopsji. ;-)

Link to post
Share on other sites

Z cymglocka bedzie ciezko ... owszem widzialem wybite zeby z 350 fps na dystansie 30 m ... dwa w jeden dzien... ale to byl jakis kosmos.

Moze z przylozenia z 160 fps by cos sie stalo - kwestia jakosci zeba ;)

 

Dla mnie HP byloby idealne tylko w jednym przypadku ... cosplay na scoutów Marinsów z WH40K.

Szkoda tylko ze tak malo jest ich sensownych zdjec ;)

W sumie planuje kieeeedys cos takiego zmontowac.

Wtedy te wszystkie wężyki maja sens ;)

Link to post
Share on other sites

Z cymglocka bedzie ciezko ... owszem widzialem wybite zeby z 350 fps na dystansie 30 m ... dwa w jeden dzien... ale to byl jakis kosmos.

Moze z przylozenia z 160 fps by cos sie stalo - kwestia jakosci zeba :icon_wink:

Nie ma zasady - wyciągałem sobie z policzka wbita kulkę wystrzelona z ~15m ze stockowego ak47 TM... cale 285 fps. Na domiar złego kulka idealnie znalazła szczelinę pomiędzy moimi goglami a maską.

 

Dla mnie HP byloby idealne tylko w jednym przypadku ... cosplay na scoutów Marinsów z WH40K.

Szkoda tylko ze tak malo jest ich sensownych zdjec :icon_wink:

W sumie planuje kieeeedys cos takiego zmontowac.

Wtedy te wszystkie wężyki maja sens :icon_wink:

Zostają jeszcze elitarni Kasrkin z Imperial Guard... też mają kabelki do swoich lasgunów ;)

 

A w temacie:

Zgadzam się z MarekMac - wiele osób nie dorosła do Airsoftu i to tu tkwi problem.

Kiedyś była to kwestia przewagi elektryków nad sprężynowymi replikami i całe szczęście że nie było wtedy tak dużo hi-capów.

Repliki HP to po prostu nowa odsłona starego systemu który u nas nie był aż tak popularny dlatego mało osób ma szansę go pamiętać. Jak w każdej nowej odsłonie mamy do czynienia z wersją bardziej dopracowaną, wygodniejszą i o lepszych osiągach.

Tylko dzięki temu ma ona szansę konkurować z replikami AEG a w niektórych aspektach je przewyższać. Ale nie demonizujmy - to nadal system wystrzeliwujący plastikowe kulki z określoną prędkością i szybkostrzelnością które możemy sobie w mniejszym albo większym zakresie sami ustawić. Czy to czyni je tak odmiennymi od AEG - chyba niekoniecznie patrząc na pojawiające się nowe repliki z szybka wymianą sprężyny, spustami na mikrostykach i układami MOSFET pozwalającymi nam programować ROF nawet przez smartfona. Technologia idzie do przodu i w airsofcie też ma to miejsce czy tego chcemy czy nie. Dlatego pamiętajmy że to nie repliki mogą stanowić problem lub zagrożenie a ich użytkownicy. Jeżeli nie dorośli do naszej zabawy i nie stosują się do określonych zasad to w gestii organizatora lub lokalnej społeczności jest coś z tym zrobić.

 

Jedyny realny problem z układami HP z jakim możemy się spotkać to mniejszy spadek prędkości początkowej przy cięższych kulkach niż w replikach AEG. Powodem jest specyfika konstrukcji niektórych układów HP i rzeczywiście może to dawać pewną przewagę nad innymi rodzajami zasilania. Jednak rozwiązanie jest banalne - limity w J (energia) a nie FPS (prędkość).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak w każdej nowej odsłonie mamy do czynienia z wersją bardziej dopracowaną, wygodniejszą i o lepszych osiągach.

Tylko dzięki temu ma ona szansę konkurować z replikami AEG a w niektórych aspektach je przewyższać.

 

Byłeś w ogóle podpięty pod HP? Z tego co piszesz to wydaje mi się, że nie skoro piszesz, że jest wygodniejsza.

Lepsze osiągi? A jakim cudem HP 450 fps jest lepsze od 450fps AEG'a?

Edited by White1981
Link to post
Share on other sites

Byłeś w ogóle podpięty pod HP? Z tego co piszesz to wydaje mi się, że nie skoro piszesz, że jest wygodniejsza.

Lepsze osiągi? A jakim cudem HP 450 fps jest lepsze od 450fps AEG'a?

 

Zależy jak kto mierzy. Zmierz fps aeg na 0,2g, zmierz HP na 0,2g. Najlepiej by miały tyle samo fps na 0,2g. Potem zmierz FPS na 0,4g dla obydwu replik, powinny być różnice. Jak mierzycie na "strzelanych" kulkach to wsio jest ok. Zwłaszcza jak ktoś strzela na ciężkich wagomiarach to może być śmiesznie.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy mierza tak samo więc nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć.

To co opisujesz pokazuje tylko ułomność sprężania powietrza w aegu przy pomocy zespołu cylindra, a pokazuje jak sprawny jest układ w modach hp. Zaznaczam ze poprawnie skalibrowany mod HP nie bedzie mial wzrostu energii na ciezkich kulkach jak to starasz sie opisac. To w Mancrafcie jest taki przyrost bo jest to system prosty bez regulacji dawki gazu do dlugosci lufy. Slyszalem ze wypuscili jakies podkladki ale nadal nie jest to dokladna regulacja. W modyfikacjach na elektrozaworach precyzyjnie odcinasz dawke powietrza.

I teraz uprzedzajac to i owo to kazdy organizator powienien sobie wrzucic ograniczenia fps oraz J, a kazda osoba powinna sie chronowac na kulkach z ktorych bedzie strzelac na imprezie.

Zaznaczam ze, nie obwiniajcie systemu tylko osoby ktore kombinują.

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że nie kalibrowane, HP nie było moje, ale wiem, że facet kombinował w ten sposób, że w okolicy każdy mierzy fps na 0,2g, to będzie miał przewagę jak potem załaduje swoją amunicję. Nie mam nic przeciwko temu - takie chrononowanie, a nie inne. I tak sobie porównywaliśmy parametry to było widać, że różnica pomiędzy AEG i HP w zasięgu była na na korzyść HP. Z celnością co prawda nie pamiętam, ale w sumie ładnie nosiło.

 

Taki brak kalibracji to czymś więcej skutkuje? Więcej niż strata celności przez nadmiar gazu, czy gazożerność?

Link to post
Share on other sites

Byłeś w ogóle podpięty pod HP? Z tego co piszesz to wydaje mi się, że nie skoro piszesz, że jest wygodniejsza.

Lepsze osiągi? A jakim cudem HP 450 fps jest lepsze od 450fps AEG'a?

 

Nie dość że byłem to jeszcze przed karierą airsoftową trochę bawiłem się w farbiarstwo dystansowe - wężyk i butla (nie za duża) nigdy mi nie wadziły. Wygoda HP to także kwestia łatwiejszej regulacji i dostosowania repliki do aktualnych potrzeb.

Co do osiągów - większa stabilność, mniejsze utraty prędkości przy cięższych kulkach i możliwość bezstresowego budowania replik typu DMR.

 

Wystarczy?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

I teraz uprzedzajac to i owo to kazdy organizator powienien sobie wrzucic ograniczenia fps oraz J, a kazda osoba powinna sie chronowac na kulkach z ktorych bedzie strzelac na imprezie.

Zaznaczam ze, nie obwiniajcie systemu tylko osoby ktore kombinują.

Racja!

Na wstępie zaznaczę. HPA to wielkie dobro. kropka.

Problem leży w sposobie weryfikacji limitów (no i osobach które świadomie wykorzystują lukę ignorując zasady bezpieczeństwa i zdrowy rozsądek... )

HPA bardzo ułatwia ustawienie "energy creepa". Na AEG jest znacznie ciężej to uzyskać, a skala efektu jest znacznie mniejsza (próbowałem). Może BoreUp by pomógł. Na v2 long na pewno byłoby znacznie lepiej bo cylinder większy...

Na przestrzeni kilku lat grania w CQB, problem dotyczył max 5 replik z HPA na może 50 sztuk.

Tutaj właśnie najrozsądniejsze wydaje się używanie limitu energii i chronowania na ciężkich kulach. Chyba lepiej aby organizator używał na chrono swoich ciężkich kul, ponieważ w trakcie gry gracz może się przesiąść na cięższe np. z 0.25 na 0.4 albo lepiej i może być słabo.

 

Druga sprawa to szybkostrzelność tych replik na semi. Nie wierze w wyciąganie na luziku 15bps z jednego palca na prawdziwym semi. Ewidentnie korzysta się z efektu drgania styków, "szumów" fotokomórek czujników halla czy co tam się pakuje w elektronikę.

Trzeba tu zaznaczyć, że na AEG też udało mi się to zrobić przy pewnym nakładzie pracy.

Link to post
Share on other sites

 

Druga sprawa to szybkostrzelność tych replik na semi. Nie wierze w wyciąganie na luziku 15bps z jednego palca na prawdziwym semi.

 

 

Powszechne jest "palcowanie repliki". Nie trzymasz repliki prawą ręką za chwyt pistoletowy, tylko wsadzasz palec wskazujący do kabłąka i "drgasz nim" osiągając właśnie 10-15 i więcej kulek na sekundę. Moda od speedsoftowców z ameryki.

Link to post
Share on other sites

To nie do końca jest prawda!

W speedzie strzela się z Dwóch palców a nie jednego i wtedy wytrenowany zawodnik zazwyczaj wyciąga mniej więcej 15bps. (ale są przypadki, że ludzie robią nawet ponad 20bps - swojego czasu kojarzyłem może dwóch ludzi w Polsce co byli w stanie)

Od prawie dekady w speedzie turniejowym nie ma semi tylko jest ramping, który podbija bpsy do ustalonego limitu (było 15, potem 12 a teraz chyba jeszcze mniej).

A wszystkiego pilnuje kilka (2 do 4?) różnych filtrów elektronice markera... inaczej nie daje rady.

Link to post
Share on other sites
ramping
A relatively new feature on high-end paintball markers:

The player simply presses the trigger 5 times a second for the first second, then the marker will speed up to a 15 balls per second rate of fire after the first second.

 

This has caused much controversy as it is being allowed in some professional paintball leagues, even though fully automatic fire is not, and ramping, at its core, is not a semi-automatic rate of fire, the only rate of fire previously allowed.

Straciłem cały szacunek do turniejowego paintballa.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Jęsli moge dodac co nieco od siebie na temat hp i aeg z własnego doświadczenia. Operuje obydwoma rodzajami replik, i jesli chodzi o fpsy, to hp z 450 fps bedzie miało tyle samo fps co aeg z 450 fps., i tu nalezy zamknąć dyskusje na temat fpsów, W przypadku ilości kulek na sek, lepiej wypada hp. Celność broni hp jest wyraźnie lepsza z uwagi na identyczne ciśnienie podawane za każdym razem przy strzale, różnice w celności czy zasiegu lotu kulki będą spowodowane różnicą w wadze kulki, wynikającej z procesu produkcyjnego. Jeśli chodzi o rozgrywki typu cqb, jestem zwolennikiem elektryka o niewielkiej mocy [ do 350fps] zwykle i tak strzelam strzałem pojedynczym. Celnośc na krótkim dystansie tez jest zadowalająca i upgrade poprawiający celność [komora, lufa, gumka ] nie kosztuje tyle. Szturmówka, snajpa czy broń wsparcia o wiele lepiej wypadają w wersji hp niż aeg z uwagi jak wcześniej, wspomniałem na celność, która można uzyskać na duzych dystansach. Co daje hp przewage nad aeg?  - bezawaryjność, łatwośc regulacji parametrów,  i koszty obsługi, celność. Ludzie boja sie hp z jednej przyczyny - każdy wymieknie jak dostaje w to samo miejsce 20 kulek , dlatego  hp wymaga sporo zdrowego rozsądku w uzywaniu na polu gry.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...