Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

www.scopeandlaser.com sklep z Hongkongu, odradzam


Recommended Posts

Ostatnio robiłem zakupy z kolegą (potem jeszcze jeden do nas dołączył) w

http://www.scopeandlaser.com/

głównie dlatego że znalazły się tam rzeczy kompletnie niszowe i ciężkie do zdobycia u nas (właściwie nie do zdobycia jak mid-cap do do mojego FN FAL).

Najpierw sprawdziłem czy na pewno Chińczyk ma to co pisze na stronie że ma. I dobrze zrobiłem bo nie miał.

Po zamówieniu okazało się że jednak części z tego co niby ma to nie ma, poprosił zatem Pan sprzedawca żeby wybrać coś innego. No to zmieniliśmy.

Czekaliśmy ponad miesiąc. Przyszła paczka, patrzę, w środku brakuje 3 midów do FAL. Był tylko 1. Piszę do Chińczyka, odezwał się po prawie 2 dniach i mówi fakt, nie wysłał bo okazało się że miał 1 w magazynie (na stronie pisał że 8 i to potwierdził). Nic ...... w międzyczasie się nie odezwał i nie poinformował że nie ma tego co zamówiłem i co wysłał.

Zaproponował że dośle pozostałe jak będzie miał. O nie, tak głupi nie jestem, nie będę trzymał kasy u Chińczyka z Hongkongu nie wiem jak długo. Zażądałem zwrotu, oddał i walnął focha - nie odpisał już na pytanie kiedy przewiduje że będzie miał te midy.

Paczka szła ponad miesiąc. Nie było na niej żadnej daty, sądziłem że jest gdzieś w tych krzaczkach (połowa etykiety po angielsku druga połowa w krzaczkach, tzn chińskie znaki). Specjalnie zrobiłem foto i wysłałem bratu który ma kumpla Tajwańczyka. Okazało się że na paczce nie ma żadnej daty nadania :)

Z doświadczenia wiem, bo nie raz robiłem zakupy przez ebay na Dalekim Wschodzie, że HongKong Postal Service nie nawala, to po prostu Pan Patrick nadał paczkę 3 tyg po zamówieniu i to niekompletną. O czym nie poinformował.

Reasumując, ostrożnie z tym sklepem.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam

Powiem ci że jestem zaskoczony. Ja zamoawialem magazynki mid cap King Arms i w 2 tygodnie miałem je juz u siebie. Też pytałem czy napewno mają. Jak dostałem potwierdzenie to zamowiłem. Kontakt duzo lepszy jak z gunfire. Widocznie chinczyki tez maja złę dni.

Link to post
Share on other sites

Mnie też to zaskoczyło, na razie u p. Chenga wydałem ponad 4500 USD i nigdy nie miałem problemów.

Jedyny zgrzyt to czas jaki upływa od złożenia zamówienia do nadania w HK Post. Całość procesu zamyka się w max 2 tygodnie.

Plusem jest przesyłanie fotek paczek z numerem trackingowym. Raz dostałem fotkę z przesyłką do innego odbiorcy, porównując numery i daty wyszło że dziennie przygotowuje ok 1000 paczek. Oczywiście mail zwrotny wyprostował pomyłkę.

Dla porównania w WGC tak się sprężają że rekord to 3 dni, licząc od trafienia paczki na lotnisko HK do dostarczenia przez PP w Wawie. Oczywiście są to zwykłe przesyłki AirMail.

Edited by roos
Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...