Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dystanser flat hop


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ta omega ma łukowatą powierzchnię dociskową stąd pytanie ;)

 

W zamyśle ma chyba łączyć zalety flata i dystansera typu "H" (np. od madbulla, airsoft pro), czyli jednocześnie być flatem (a więc dłuższy odcinek podkręcania) i mieć kształt dopasowany do kształtu kulki. Z Wallopem się czasami nie zgadzam, ale przyznać muszę jedno - nos do części ma i jak poleca, to znaczy, że warto ;)

 

Gdyby był za duży - nie ucinaj go. Sensem flata jest to, że jest dłuższy i powierzchnie podkręcania jest dłuższa. Powiększ okno - masz dwa wyjścia:

 

a) zanieść jakiemuś tokarzowi/samemu na tokarce to zrobić,

b) jeśli masz zręczne łapki - pilnikami diamentowymi. Nie jest to tak precyzyjne jak tokarka, ale wygląda nieźle, jest wątek na forum gdzie wrzucałem zdjęcia.

Edited by Dominn
Link to post
Share on other sites

Do frezowania ;)

 

W pracy jak mi się znudzi praca na komputerze to czasem coś pofryzuję na takim czymś http://www.hafen.pl/produkty/wiertarko-frezarka-fm-vm-z-cyfrowym-wyswietlaczem-osi,53,2,1230 + mam dostęp do pryzm i rożnej maści frezów i doświadczonych kolegów więc powiększenie okna to nie problem. Jednak pytam z ciekawości jak ten dystanser wypada do w porównaniu do tych od prometeusa które wydają się być dużo dłuższe.

Link to post
Share on other sites

Lay Lax - Dystanser Flat-Hop to przeżytek, który nie nadąża dzisiaj za konkurencją. Dzisiaj są inne gumki i dystansery, które nie wymagają żadnych karkołomnych sztuczek typu piłowanie okna w lufie, czy w komorze. A robią to co powinny, albo jeszcze lepiej. Mówię o Maple Leaf i MODIFY.

A wypróbowałem z nimi wszelkie możliwe kombinacje.

Link to post
Share on other sites

O którym Modify piszesz? Bo miałem komplet z Modify i żadnej różnicy w stosunku do zwykłego hop upa nie zauważyłem.

 

Podpisuję się rękami i nogami. Wypytuje o dystansery, bo mam Modify i jest beznadziejny :/

 

Dzisiaj są inne gumki i dystansery, które nie wymagają żadnych karkołomnych sztuczek typu piłowanie okna w lufie, czy w komorze.

 

Powiększanie okna w lufie nie nazwałbym karkołomnym, w r-hopie to wręcz mus.

 

Ten np, http://azteko.pl/modify-plaska-gumka-hop-up-miekka-flat-hop-p-15499.html

W replice do 450 fps strzelał bardzo dobrze i można to było regulować na zadowalającym poziomie. W okolicach 600 fps już ten czarny by bardziej do ogarnięcia.

 

Jeśli ten dystanser zrobił Ci różnice to poprzedni hopek musiał być straszny..

Edited by Dominn
Link to post
Share on other sites

No nie wiem Dominn o którym ty mówisz.

 

O tym, do którego wrzuciłeś link. Dwóch zestawów w 3 replikach próbowaliśmy z kumplem. W żadnej nie było różnicy w stosunku do standardowych hopków systemy czy starego, poczciwego, czarnego Guardera.

 

To po co się właściwie bawimy w te flathopy ?

 

Flat hop w teorii daje bardziej płaski, stabilny lot kulki i mniejsze rozproszenie na samym końcu, powinien też zwiększyć zasięg. Chyba, że jest to ten dystanser modify, wtedy nic wiele nie zyskasz ;)

Link to post
Share on other sites

Ludzie piszą, że dla lepszego skupienia, spłaszczonego toru lotu kulki i większego zasięgu. Dla mnie liczą się te dwie pierwsze kwestie, ale tego akurat w ogóle nie uświadczyłem. Nie twierdzę, że gra jest niewarta świeczki. Być te zestawy Modify są niewiele warte i jeśli chce się mieć flata z prawdziwego zdarzenia, to trzeba uderzyć do Adama Słodowego;)

Link to post
Share on other sites

 

Niee, nie próbowałem tych gumek. Ciekawie wygląda. Może się skusze, jak Gunfire skończy przenosiny na nowy magazyn. Aczkolwiek mam pewne obawy, lepsze jest wrogiem dobrego. W jej przypadku musi być Omega pewnie, żeby to miało sens, czyli coś na zasadzie na siłę trzymania klienta przy swoim

Link to post
Share on other sites

Lay Lax - Dystanser Flat-Hop to przeżytek, który nie nadąża dzisiaj za konkurencją. Dzisiaj są inne gumki i dystansery, które nie wymagają żadnych karkołomnych sztuczek typu piłowanie okna w lufie, czy w komorze. A robią to co powinny, albo jeszcze lepiej. Mówię o Maple Leaf i MODIFY.

A wypróbowałem z nimi wszelkie możliwe kombinacje.

 

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

 

Ten np, http://azteko.pl/mod...op-p-15499.html

W replice do 450 fps strzelał bardzo dobrze i można to było regulować na zadowalającym poziomie. W okolicach 600 fps już ten czarny by bardziej do ogarnięcia.

 

Dystansery Modify to syf. Zwykły płaski od Maple Leaf jest praktycznie taki sam, jak już kupować to Omegę (ten łukowaty) - jest naprawdę dobry, ale mógłby być dłuższy, nawet okolice 1cm. Wówczas mamy o wiele płynniejszą i precyzyjniejszą regulację hopa, a sama kulka wytraca jeszcze mniej energii. Przedłużenie okna w lufie i zastosowanie możliwie najdłuższego dystansera pozytywnie wpływa na całość tj. fps'y, tor lotu kulki, zasięg.

 

Jednak pytam z ciekawości jak ten dystanser wypada do w porównaniu do tych od prometeusa które wydają się być dużo dłuższe.

 

Aktualnie dystanser flathop Prometheus'a to najlepsze gotowe dystansery tego typu. Właśnie ze względu na swoją długość. Poniżej stoi dystanser Omega od Maple Leaf - również robi robotę.

Różnica między nimi jest taka, że Prometheus pokazuje "moc" kiedy nie jest przycinany, a lufa jest dopasowywana pod niego. W przypadku Omegi ML nie trzeba powiększać okna (zależnie od lufy ofc) i gdyby porównywać Omegę i przyciętego Promyka to stoją na tej samej półce. Jednak jak wyżej - jeśli chcemy mieć max, to przedłużamy okno i stosujemy dystanser promyka, bez docinania.

 

No nie wiem Dominn o którym ty mówisz. Tym po wyregulowaniu strzelałem do kartki A4 na 50 m. i wszystko było w kartce. No jak masz większe wymagania co do ASG. To soryy.

 

Dużo zależy od repliki, 50m może być słabym jak i dobrym wynikiem. Fps'y, kulki, kalibracja, precka, hop.

Domniemywam, że te 50m uzyskałeś na w/w 450fps'ach - o ile jest to maksymalny zasięg skuteczny, jest to dość kiepski wynik.

Przy 460fps'ach, stock lufie boyi i flathopie skuteczny zasięg na 0,3g Guarder to okolice 70m.

 

Head Crusher jak Twoja replika trafia w A 4 bez .żadnej łaski na 50 m zwykłym hop upem jak to napisałeś. To chyba będę musiał mówić Co MISTSZU :icon_mrgreen:

 

Normalny wynik. Stock specna 450fps po serwisie zerowym, bez wymiany jakiejkolwiek części strzela celnie na 60m, rzecz jasna na dobrych kulkach.

 

To po co się właściwie bawimy w te flathopy ?

 

Aby zmaksymalizować osiągi naszych replik bez znaczącej inwestycji i przeprowadzania dużych zmian takich jak np lufa precyzyjna 300-800zł, podniesienie fps'ów itp. Flat jest tani, okolice 30-50zł i o ile jest porządnie założony, znacząco poprawia skupienie i zasięg nawet w stock replikach. Jego montaż to już standard, każdy na wejściu wraz z wymianą gumki powinien w niego inwestować. Jest to aktualnie najtańszy sposób na poprawienie celności i zasięgu skutecznego.

 

Nie twierdzę, że gra jest niewarta świeczki. Być te zestawy Modify są niewiele warte i jeśli chce się mieć flata z prawdziwego zdarzenia, to trzeba uderzyć do Adama Słodowego;)

 

Tak jak wyżej, odpuść sobie dystansery Modify. Albo Omega ML albo Promyk (flat, nie bridge) :icon_smile:

 

A na przykład jest coś takiego http://redberet.pl/p...-akcesoria.html

 

Próbowałeś ?

 

Zgadzam się, gumki ML są bardzo dobre jeśli chodzi o podkręcanie. Jednak gumkę należy również zgrać z resztą, tak aby było 100% szczelności - tutaj również gumki ML są bardzo dobre, nigdy nie miałem problemu aby dawały kiepskie wyniki.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Jezu ! Co za bzdury. Ale dobra, Obiecałem że nie będę się wypowiadał jak odezwie się Wallop.

 

Tu nie chodzi o wypowiedzi PRZECIW komuś. Raczej o fakty. Jeśli coś jest wysokiej jakości i potwierdzono to doświadczalnie setki razy to tak jest i brak umiejętności, wiedzy czy doświadczenia u Ciebie nie zmieni rzeczywistości ;) Trzeba też rozróżniać fakty (obiektywne) i opinie (subiektywne). Możesz mieć negatywną opinie o Lay Lax, ale to nie znaczy, że zmieni obiektywny fakt - jest dobry.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie gumki i dystansery które testowałam. A mówię o tych "topowych" Czyli Promyk, Maple Leaf i Modyfi. Zawsze w konfiguracji z flat-hopem. To się okazało że to bardzo złożony temat. Dużo zależy od konstrukcji komory. Precyzji regulacji jaką oferuje. No bo między innymi o to chodzi.

Promyk np z dystanserem flat. Świetna i bardzo czuł regulacja. Ale powyżej 500 fps zrobiło mi się w gumce takie coś co na załączonym zdjęciu. Może to nie wina samej gumki, a docisku w mojej konkretnej komorze.

Gumka Modify krytykowana przez niektórych w zestaiee z dystanserem Modyfi https://airsoftarmory.pl/pl/p/Modify-Baton-Ryusoku-gumka-Hop-up-/1632.Też działa bardzo dobrze. Regulacja trochę mniej precyzyjna i nie wiem czemu 10 fps wcina. Ale to chyba dlatego że inaczej leży w mojej komorze.

Maple Leaf. Próbowałem różową 75 i czarną 80,

Na dzisiaj to dla mnie najlepsze gumki

Link to post
Share on other sites

Panowie, przeczytałem cały temat i nadal mam dziurę w głowie. Jakie jest najlepsze połączenie gumki i dystansera aby żeby cieszyć się sprawnie działającym flat hopem?

 

Modify'owa gumka pod flata jest bardzo dobra, od razu gotowa, nic piłować nie musisz, do tego tania. Na zimę trochę ssie.

Dystanser, który do tej gumki Modify dokłada jest beznadziejny. Nic a nic nie dokłada fps, zasięgu, niemal niezauważalnie polepsza celność, dlatego najlepiej kupić samą gumke (bez dystansera), do tego właśnie dystanser ML Omega (jest świetny) lub Promyka.

 

I najważniejsze: całą ideą flat hopów, r-hopów itp. jest osłabienie docisku dystansera i wydłużenie momentu docisku, więc jak kupisz dystanser, to lepiej niż go podcinać, wydłuż okno lufy. Jak go utniesz, będziesz miał całkiem niestandardowy zwykły hopek ^^

Link to post
Share on other sites

Obecnie mam flat-hop od Modify i działa całkiem OK. Tak jak kolega wyżej wspomniał na zimnie jest problem... przy temp. ok. -5 stopni miałem problemy właśnie z regulacją... kompletnie nie działała, kulki leciały w dół po kilkudziesięciu metrach.

 

To powiadacie że dystanser Omega od ML robi robotę??

A czy będzie działać z aluminiową komorą?? o taką https://deltashop.pl...r-soft-gun.html

 

Pytam ponieważ posiadam taką komorę i zamontowałem ją w swoim AUG'u i okazało się że nie chce to współpracować. Wydaje mi się że ramię dociskające dystanser w tej komorze jest wyżej może ze 2-3mm i to powoduje że brakuje zakresu regulacji... da się coś z tym zrobić?? ktoś może ma jakieś doświadczenia z tą komorą??

 

Co byście radzili mi wsadzić do repliki?? Zostawić gumkę Modify i dokupić dystanser Omega??

Mam AUG'a od GFC - na kulkach 0,2g 445FPS, strzelam kulkami 0,3g, komora jest stockowa a lufa to EDGI 5,98 455mm

Czy wspomniana przeze mnie komora aluminiowa będzie chciała współpracować z dystanserem Omega??

Edited by Arczi85
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...