Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dystanser flat hop


Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 godzin temu, Pchelek napisał:

545-550fps po przeliczeniu na kulkach 0.43g

Ja to jednak rozumiem że na kulkach 0.43g ma 2.8J czyli po przeliczeniu ~550 fps na 0.20g

A co do dystansera to jest to na tyle tania i łatwo wymienialne część że bym kupił miękki i twardy i zobaczył jak działa na obu. 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Pchelek napisał:

0.43g bo najlepsza celność na 65m, 0.4 w końcowej fazie trochę znosi a 0.45 traci na zasięgu. Będę musiał sprawdzić jak znajdę trochę czasu. Gumka będzie Prometheus niebieska. 

 

0.45 traci na zasięgu ? masz mniej J na 0.45 niż na 0.43 ?

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Pchelek napisał:

0.43g bo najlepsza celność na 65m, 0.4 w końcowej fazie trochę znosi a 0.45 traci na zasięgu. Będę musiał sprawdzić jak znajdę trochę czasu. Gumka będzie Prometheus niebieska. 

 

Ja bym wolał na zasięgu uciąć te kilka metrów, ale mieć gwarant że poleci tam gdzie trzeba.

Ale tak swoją drogą, to 65m to jakoś tak licho. Ja jestem w stanie tyle bez problemu wycisnąć na VSR ze standardowym miękkim wałkiem przy 1.8J@0.2g. Widziałem wczoraj na YT, że gość z UK w M4 co miał ~1.1J osiągnął 63m skutecznego i około 70m maksymalnego. Replika z flat hopem oczywix.

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites

Jak rozkręciłem całość to ten mój flathop to lipa była. Niby flathop ale niewiele się różnił od zwykłego hop-up bo źle to było poskładane (Błędy początkującego). Na 65 m chodziło o zasięg w miarę celny w cel wielkości 2 kartek A4. Bo całkowitego zasięgu będzie ponad 80m Po modyfikacji muszę pojechać i sprawdzić co wyszło. Chrono pokazało 374 FPS na kulce 0.43g. jak ustawiam hop-up na 0 to pokazuję 380 FPS. Mam jeszcze trochę BLS 0.45g i 0.43g porównam na nowo. Niestety teraz brak czasu i będę musiał poczekać ze dwa tygodnie ale efekty opiszę. Rok czasu replika leżała w szafie i się nawet sprężyna nie ubiła. Ale też zawszę po strzelaniu odkrecal chwyt pistoletowy i zrzucamy sprzężone na 0 żeby napieta nie zostawała na długi czas.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Przewertowałem i odkopuję.

Montowałem kilka dystanserów ML Omega do standardowych luf aeg, bez powiększonych okien. Gumki różne: g&g, madbull niebieskie, macarony i supermacarony. Faktycznie docisk jest lepszy, regulacja dokładniejsza no i tor lotu kulki bardziej płaski. Wadę zauważyłem jedną - zawężenie zakresu regulacji hu, w sensie kulka jest podkręcana dopiero przy niemal maksymalnym docisku hu. Nie wiem, może by to dystanser płaski rozwiązał, np:

https://gunfire.com/pl/products/dystanser-flat-knob-1152214936.html

Nie kupiłem go, bo tak jakoś mi się wydaje, że dziad za długi jest do okienka pdi, ale od czego w sumie jest skalpel, jak się dotnie i popieści to się zmieści.

Porównywał ktoś może na tej samej konfiguracji repliki, te 2 dystansery (zaokrąglony i płaski)?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Mendi napisał:

Przewertowałem i odkopuję.

Montowałem kilka dystanserów ML Omega do standardowych luf aeg, bez powiększonych okien. Gumki różne: g&g, madbull niebieskie, macarony i supermacarony. Faktycznie docisk jest lepszy, regulacja dokładniejsza no i tor lotu kulki bardziej płaski. Wadę zauważyłem jedną - zawężenie zakresu regulacji hu, w sensie kulka jest podkręcana dopiero przy niemal maksymalnym docisku hu. Nie wiem, może by to dystanser płaski rozwiązał, np:

https://gunfire.com/pl/products/dystanser-flat-knob-1152214936.html

Nie kupiłem go, bo tak jakoś mi się wydaje, że dziad za długi jest do okienka pdi, ale od czego w sumie jest skalpel, jak się dotnie i popieści to się zmieści.

Porównywał ktoś może na tej samej konfiguracji repliki, te 2 dystansery (zaokrąglony i płaski)?

Mam takich dystanserów z 4, dodają je do gumek w zestawie więc się nazbierało.

Mam też dystanser typu Omega (ten zaokrąglony) ale przyznaję się że chyba nie testowałem go w zwyczajnym AEGu, na HPA na pewno mi się nie sprawdził. Moim zdaniem dużej różnicy nie będzie. Ogólnie to ich nie lubię bo łatwiej wykazują niedoskonałości układu i potem kulka lata ci zygzakiem albo jakoś dziwnie ;)

Z doświadczenia:

Im cięższa kulka tym trudniej ją podkręcić flatem, czasem jeszcze trzeba dokleić podkładkę do ramienia aby w ogóle podkręcić bo regulacji nie starcza 0.48 ;)

Przy gumce FLAT, na kulkach 0.30 w szturmiaku pod 1.8J podkręcałem bardzo małym dociśnięciem. Na 0.48 w DMR przy zmodyfikowanym o podkładkę docisku byłem prawie na samym końcu. Sporo też traciłem energii na podkręcenie kulki.

Moim zdaniem jest to związane że sam docisk od flatów jest za miękki. To powinna być zdecydowanie twardsza guma.

Jak w końcu pogoda pozwoli i czas to wytestuję nową gumkę Maple Leafa ( te w pełni silikonowe) z twardym dociskiem flata drukowanym na FDM.

Twardych docisków (z plastiku/metalu) do gumek typu flat nie polecam, popsują się szybko gumki. 

Link to post
Share on other sites

@_Czarny_Taka rzecz z bardzo dużym dociskiem może być związana z np. za małym oknem w lufie.

Ale pamiętajmy, że ta flatowa technologia najbardziej rozwija się w krajach azjatyckich gdzie standardem jest strzelanie z replik 1J. Oznacza to, że starają się wyciągnąć maks skupienia i zasięgu z mocy swoich z góry ograniczonych replik. Z tego co widzę po grupach na FB, największą różnicę z flathopem mają ludzie ze słabymi replikami, którzy na 1J osiągają nawet 70m maksymalnego zasięgu (bez loba).  Jest to w sumie bardzo dużo, bo ja w moim VSR, który ma 1.8J (450fps@0.2g) i tradycyjnej gumce (KM Head 50), mam 70m maksymalnego na 0.3g.

Co za tym idzie, w moim mniemaniu, flat hopy są lepsze do słabych i średnich replik. A do mocnych kobył lepiej użyć gumek nieflatowych, ale np. z centrycznym wcięciem (np. Falcon albo AimTop).

Swoją drogą, bardzo podoba mi się filozofia gry z 1J i flatem. Bezpiecznie, a nadal dobry zasięg.

Edited by Mamut
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Mamut napisał:

@_Czarny_Taka rzecz z bardzo dużym dociskiem może być związana z np. za małym oknem w lufie.

Ale pamiętajmy, że ta flatowa technologia najbardziej rozwija się w krajach azjatyckich gdzie standardem jest strzelanie z replik 1J. Oznacza to, że starają się wyciągnąć maks skupienia i zasięgu z mocy swoich z góry ograniczonych replik. Z tego co widzę po grupach na FB, największą różnicę z flathopem mają ludzie ze słabymi replikami, którzy na 1J osiągają nawet 70m maksymalnego zasięgu (bez loba).  Jest to w sumie bardzo dużo, bo ja w moim VSR, który ma 1.8J (450fps@0.2g) i tradycyjnej gumce (KM Head 50), mam 70m maksymalnego na 0.3g.

Co za tym idzie, w moim mniemaniu, flat hopy są lepsze do słabych i średnich replik. A do mocnych kobył lepiej użyć gumek nieflatowych, ale np. z centrycznym wcięciem (np. Falcon albo AimTop).

Swoją drogą, bardzo podoba mi się filozofia gry z 1J i flatem. Bezpiecznie, a nadal dobry zasięg.

przez "duży docisk" masz na myśli wielkość okna zakładam. Pewnie będzie miało znaczenie ale moim zdaniem nie tak duże jak twardość docisku. Dla przykładu w replice HP przy energii 3.2 J na 0.48 tylko i wyłącznie plastikowy docisk dawał radę, klepsydrowy aby być dokładnie, i tylko jedna gumka Systema Energy czaarna, reszta kombinacji to nieregularne podkręcenie, efekt SHOTGUNA.

Z resztą aby daleko nie szukać, twardość docisków w replikach GBB czy VSR , alu, plastik itp, miękkich tam nie znajdziesz.

1J to chyba tylko UK, JPN jest, nie wiem jak Szkocja, ale też zależy gdzie, bo np dane pole może mieć inne zasady. I fakt, im mniejsza energia / lżejsza kulka, łatwiej podkręcić idzie.

Te nowe maple leafy całkiem z silikonu zapowiadają się ciekawie, no ale testów jeszcze nie robiłem samemu więc doświadczenie 0. Mam w trzech replikach, dwie gazowe i jeden AEG. Mam gumkę Silverbacka, ale mają nietypową konstrukcję szyjki i po włożeniu do zwykłej komory hop siupa kulki się nie da przecisnąć dyszą podczas cyklu XD 

Jak z Maple leafem mi nie wyjdzie to rozważę modyfikację komory hop siupa (ale waham się bo oryginały do GG GR16 kosztują niemiłosiernie dużo) lub zrobienie własnego projektu 3D i druk na drukarce żywicowej, w sumie to nie jest fizyka kwantowa no ;)

Link to post
Share on other sites

W swd hpa ustawionym jako dmr (pod 550 na 0,2g) flaty i rhopy jakoś nigdy mi się nie sprawdzały. Na standardowych gumkach aeg było ok. Podejrzewałem winę zbyt wąskiego dystansera - w czeskiej komorze 1 gen to pionowy wałek średnicy 3mm, jak w komorach do m249 i pkm. Choć również zauważyłem to, że wszelkie flaty lepiej sprawdzają się w replikach do 400 fps.

Teraz w sprzedaży pojawiła się komora gen2, z ramieniem docisku jak w zwykłym aegu v2/v3 i szerokim oknem. Póki co pdi nie zamierzam krzywdzić, ale chcę pobawić się konfiguracjami guma-dystanser. Nieźle sprawdzają się macarony, bo z racji budowy im cycka nie urywa jak promykom i g&g. Pozostaje kwestia czy dystanser płaski czy półokrąg mega. Akurat nie mam żadnego na warsztacie. Sprawdzę natomiast jak się sprawuje supermacaron z oldschoolowym dystanserem H.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...