Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najlepszy GreenGas !


Recommended Posts

Witam ! Poszukuję do mojej repliki HK416 VFC, możliwie najlepszego gazu.

Cena nie ma znaczenia, zależy mi zeby dawał jak najwiecej strzałów i nie syfił repliki. Dobrze gdyby działał też poniżej 10 stopni - ale nie jest to piorytet.

 

Przeszukałem ten dział i wszystkie tematy sa stare - stare/niedostępne linki, jeżeli jednak gdzies jest poruszony ten temat poproszę o dokładny link.

 

Poproszę o polecanie gazów które są aktualnie dostępne w kraju.

 

Podrawiam i czekam na odpowiedz !

Link to post
Share on other sites

Mi odpowiada WE europe nuprol 3.0 i teoretycznie ma działaś poniżej 10 stopni ale w praktyce wiem ze działa krótko bo później sama replika i magazynki się schładzają i przez to że otoczenie ma niską temperature nie nagrzewa się gaz ponownie. Skutek spada drastycznie ciśnienie i skrapla się gaz w lufie i na gumce hop up i nie podkręca.

 

Ale przetestuj na swojej replice ja mam WE G36.

 

W teorii jeszcze większe ciśnienie ma nuprol 4.0 ale nie testowałem

Link to post
Share on other sites

Używam Ultrair i daje radę, najlepiej wspominam Toy Jack (Pierwszy po lewej). Używałem też jakiegoś rebrandowanego przez Gunfire, który przypomina ten środkowy i też dawał radę, jak Ultrair. Najgorsze wspomnienia mam za to z Propanem Bernzomatic, w ogóle się nie nadawał do airsoftu :P

botesdegas.png

Link to post
Share on other sites

Używam Ultrair i daje radę, najlepiej wspominam Toy Jack (Pierwszy po lewej). Używałem też jakiegoś rebrandowanego przez Gunfire, który przypomina ten środkowy i też dawał radę, jak Ultrair. Najgorsze wspomnienia mam za to z Propanem Bernzomatic, w ogóle się nie nadawał do airsoftu :icon_razz:

botesdegas.png

 

dlaczego twoim zdaniem propan od bernzomatic nie nadaje się? (żadna złośliwość tylko ciekawość bo właśnie kombinuje z czystym propanem)

 

Rumak@ a masz tak na propanie że skrapla się na gumce hop up i w lufie? i od jakich temperatur używasz propanu?

Link to post
Share on other sites

dlaczego twoim zdaniem propan od bernzomatic nie nadaje się? (żadna złośliwość tylko ciekawość bo właśnie kombinuje z czystym propanem)

Spoko, po to są fora.

Nie ważne co robiłem, nigdy nie byłem w stanie wycisnąć z tego Bernzomatica choćby połowy wydajności Ultraira. Ilość cykli była pożałowania godna (nie jestem nawet pewien czy byłbym w stanie spokojnie korzystać ładując "realistyczną" ilość siedmiu/ośmiu kulek) a i sam kop repliki nie był zbyt imponujący.

Może miałem trefną butlę, może robiłem coś źle, ale nie poleciłbym Bernzomatica, chyba że do NBB.

 

Zostawiłem sobie adapter (za 70 zł :icon_razz:) jakbym się kiedyś, uchowaj Boże, wpakował w repliki GBBR i próbował z jakimiś bardziej pojemnymi butlami propanu. Możliwe też, że niedługo kupię sobie na próbę kolejną butlę i popróbuję z chronografem. Socom Mk23 troszkę za mocno wali jak na CQB, więc może to jest dobra okazja do faktycznego wykorzystania propanu, jeśli chodzi o mnie.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Rumak@ a masz tak na propanie że skrapla się na gumce hop up i w lufie? i od jakich temperatur używasz propanu?

 

Nie słyszałem o takim zjawisku.

W moim Glocku przy ok. 10 C śmiga już w miarę normalnie (przy 3 C też strzelała bez syfonów ale szału nie było).

W lecie klamka kopie jak marzenie :icon_wink:

Zresztą wątpię aby GG i czysty propan różniły się od siebie temp. działania. Tu chodzi bardziej o lepszego kopa, mniej syfu w klamce no i oczywiście o cenę.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielki. Aktualnie mam butle Nuprola 3.0, jak wystrzelam do końca to zmienię prawdopodobnie na propan. Szkoda tylko ze duza część informacji, linków zwyczajnie wygasła juz - wieksza część była z 2011r.

 

Czy ktos w jednym zdaniu opisze jak używać propanu ? Wiem ze nie zawiera silikonu = brak smarowania, ale to lepiej bo nie syfimy repliki ktora i tak trzeba smarować. Wiec: Czy kupimy gotowe nabite butle na propan już ? Bo jak czytałem te stare posty, wychwiciłem jakieś patenty na reduktory, nabijanie butli itp.

Link to post
Share on other sites

Spoko, po to są fora.

Nie ważne co robiłem, nigdy nie byłem w stanie wycisnąć z tego Bernzomatica choćby połowy wydajności Ultraira. Ilość cykli była pożałowania godna (nie jestem nawet pewien czy byłbym w stanie spokojnie korzystać ładując "realistyczną" ilość siedmiu/ośmiu kulek) a i sam kop repliki nie był zbyt imponujący.

Może miałem trefną butlę, może robiłem coś źle, ale nie poleciłbym Bernzomatica, chyba że do NBB.

 

Zostawiłem sobie adapter (za 70 zł :icon_razz:) jakbym się kiedyś, uchowaj Boże, wpakował w repliki GBBR i próbował z jakimiś bardziej pojemnymi butlami propanu. Możliwe też, że niedługo kupię sobie na próbę kolejną butlę i popróbuję z chronografem. Socom Mk23 troszkę za mocno wali jak na CQB, więc może to jest dobra okazja do faktycznego wykorzystania propanu, jeśli chodzi o mnie.

 

dziwne bo akurat bernzomatic sprawdził się nieźle ale przy niższej temperaturze (<10stopni) skrapla mi się w lufie i na gumce i przez to zasięg drastycznie spada, ale jak wyczyszcze wyciorem to parę strzałów i jest spoko.

 

Dzięki wielki. Aktualnie mam butle Nuprola 3.0, jak wystrzelam do końca to zmienię prawdopodobnie na propan. Szkoda tylko ze duza część informacji, linków zwyczajnie wygasła juz - wieksza część była z 2011r.

 

Czy ktos w jednym zdaniu opisze jak używać propanu ? Wiem ze nie zawiera silikonu = brak smarowania, ale to lepiej bo nie syfimy repliki ktora i tak trzeba smarować. Wiec: Czy kupimy gotowe nabite butle na propan już ? Bo jak czytałem te stare posty, wychwiciłem jakieś patenty na reduktory, nabijanie butli itp.

 

kupujesz/wykonujesz na tokarce końcówke do nabijania butli typu jak bernzoatic, kupujesz weżyk, butle propanu technicznego 11,5kg, adaptem do nabijania magów i wagę i masz butle GG za jakieś 3zł a nawet i mniej

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Trochę odgrzeję temat. Mam 1911 ze sprężynami 150% i denerwuje mnie, że zamek nie pracuje tak szybko jakbym sobie tego życzył. Czy gazy które obecnie się reklamuje jako mocniejsze i poprawiające blow back rzeczywiści to robią? Jeśli tak to który prezentuje najlepszy stosunek jakości do ceny? Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...